آموزش بازی اسکربل به همراه قوانین خاص آن

بازی اسکربل یکی از بهترین بازی‌ های فکری و از بازی های قمار است که در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی را در سرتاسر دنیا بدست آورده است و خیلی از افراد در دورهمی ها به این بازی مهیج می پردازند.

معرفی بازی اسکربل

اگر در دورهمی ها و شب نشینی ها در کنار سایر اعضای خانواده و یا دوستانتان نشسته اید و حوصله‌ تان سر رفته است، پیشنهاد می کنیم تا به بازی اسکربل بپردازید. این بازی یکی از بهترین بازی های فکری و دورهمی است که این روز ها در بین مردم و علاقمندان بازی های فکری بسیار محبوب و پرطرفدار شده است. معمولا زمانی که افراد از بازی‌ های کامپیوتری خسته می‌ شوند و به دنبال سرگرمی های ساده تر هستند تا بتوانند در کنار دوستان و اعضای خانواده به این بازی بپردازند اسکربل را انتخاب می‌ کنند. این بازی یک بازی گروهی است که افراد زیادی به آن علاقه‌ مند هستند و دقیقاً بازی با کلمات می باشد.

این بازی چه قوانینی دارد؟

به طور معمول بازی های فکری دارای یکسری قوانین می باشند که بازیکنان باید این قوانین را بدانند و آن ها را رعایت کنند. معمولاً وجود قوانین در بازی ها باعث جذابیت و هیجان بیشتر بازی می شوند. حال بهتر است که بدانید این بازی نیز دارای قوانینی می باشد. قانون بینگو: اگر هر کدام از بازیکنان بتواند فقط در یک حرکت با تمام هفت حرف موجود در طاقچه‌ اش یک کلمه معنی دار بسازد، پنجاه امتیاز اضافه دریافت می‌ کند. کاشی‌ های صفر: دو کاشی بدون حرف و با امتیاز صفر در بازی وجود دارد که هیچگاه خودشان امتیازی ندارند، اما کمک می‌ کنند تا کلمات ناقص خود را کامل کنید. به همین دلیل این کاشی‌ ها بخت بازیکن را برای ساخت واژگان طولانی و به ویژه بینگو افزایش می‌ دهند.

محتویات بازی اسکربل چیست؟

در حال حاضر بازی فکری اسکربل به یکی از بازی های محبوب خانوادگی تبدیل شده است که خیلی از افراد در شب نشینی ها به انجام این بازی مهیج می پردازند و لحظات مفرحی را برای خود به وجود می آورند. حال این موضوع را هم باید افزود که این بازی دارای محتویاتی می باشد که برای انجام آن به این محتویات نیاز است. حال از محتویات این بازی می توان به: یک صفحه‌ مخصوص در ابعاد 15 در 15، صد کاشی حروف و دو کاشی صفر،  کیسه دارای کاشی‌ های بازی و چهار طاقچه اشاره کرد.

آموزش بازی اسکربل

در رابطه با آموزش بازی اسکربل بهتر است که بدانید هر یک از بازیکنان می‌ توانند در نوبت خود، یک الی چند حرف را در خانه‌ هایی که خالی هستند قرار دهند. لازم به ذکر است که بازیکنان باید حروف را در مجاور خانه‌ های پر قرار دهند. گام اول: در مرحله اول، باید بازیکن اول را مشخص شود. حال برای آن که نفر شروع کننده بازی مشخص شود، هر کدام از بازیکنان باید یک حرف را از کیسه بیرون بیاورد، سپس حرف هر بازیکنی که به الف نزدیک‌ تر بود، باید بازی را شروع کند. هم چنین اگر بازیکنی کاشی صفر را بیرون بیاورد، خودش باید بازی را شروع کند. در گام دوم: طاقچه‌ ها دقیقا برای این گام ساخته شده‌ اند. هر یک از بازیکنان باید هفت حرف را از کیسه بیرون بیاورد و در طاقچه بگذارد. پس از آن باید به حروف نگاه کند و ببیند که به چه صورت می‌ تواند با حروف مشخص شده یک کلمه‌ معنادار بسازد.

این موضوع را هم باید افزود که می توانید در سایت های بازی به دانلود بازی اسکربل فارسی بپردازید و آن را به صورت آنلاین بازی کنید. آموزش آنلاین این بازی هم شباهت زیادی به آموزشی که بیان کردیم، دارد.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

با توجه به اجزا و محتویاتی که در جعبه این بازی جذاب و مهیج وجود دارد، به همین دلیل تعداد مشخصی می‌ توانند به این بازی بپردازند. حال در این باره بهتر است که بدانید دو الی چهار بازیکن می توانند به این بازی بپردازند. با این حال معمولاً افراد این بازی را با چهار نفر انجام می‌ دهند تا به این گونه جذابیت بازی افزایش دهند.

این بازی شرایط سنی دارد؟

یکی از نکاتی که در هنگام طراحی و ساخت این بازی در نظر گرفته شده است رده سنی آن می باشد. حال اگر می خواهید به این بازی جذاب بپردازید، بهتر است که بدانید تمام افراد بالای هشت سال می توانند در این بازی شرکت کنند و لحظات مفرح و شادی را برای خود به وجود آورند.

زمان لازم برای انجام بازی اسکربل چند دقیقه است؟

اگر قرار است این بازی با تایمر انجام شود، بهتر است که بدانید زمانی که تایم بازیکن آغاز می‌ شود، او می‌ تواند کلمه‌ اش را تا زمانی که در تایم خود اوست، تغییر دهد. اما با شروع زمان رقیب، دیگر حق ندارد کلمه‌ را تغییر دهد. البته این بازی بدون در نظر گرفتن زمان تعیین شده هم قابل اجرا می باشد.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

اگر می‌ خواهید به خرید بازی اسکرابل بپردازید، پیشنهاد می کنیم تا به سایت های فروش آنلاین این بازی که در اینترنت موجود هستند مراجعه نمایید. هم چنین در این سایت های فروش می توانید علاوه بر خرید این بازی، به خرید بازی های دیگری همچون خرید مونوپولی هم بپردازید. ناگفته نماند که با مراجعه به اسباب بازی فروشی ها نیز می توانید به خرید اسکربل دو زبانه اقدام کنید.

سوالات متداول

  1. بازی اسکربل چیست؟

    این بازی یکی از بهترین بازی‌ های فکری و دورهمی است که در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی را در سرتاسر دنیا بدست آورده است و دقیقاً بازی با کلمات می باشد.

  2. با چه تعداد نفرات می توان بازی اسکربل را انجام داد؟

    با دو الی چهار بازیکن می توان این بازی را انجام داد، با این حال معمولاً افراد با چهار نفر این بازی را انجام می‌ دهند تا به این گونه جذابیت بازی را افزایش دهند.

  3. محتویات بازی اسکربل چیست؟

    از محتویات این بازی می توان به: یک صفحه‌ مخصوص در ابعاد 15 در 15، صد کاشی حروف و دو کاشی صفر، چهار طاقچه و کیسه دارای کاشی‌ های بازی اشاره کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل