استادیوم های لیگ بوندسلیگا 2023 که بیشترین ظرفیت را دارند

باشگاه‌ های بوندسلیگا تا به اکنون هشت قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، هفت لیگ اروپا، چهار قهرمانی جام برندگان جام اروپا، دو سوپر جام یوفا، دو قهرمانی جام باشگاه‌ های جهان و هم چنین سه قهرمانی جام بین قاره‌ ای را کسب کرده‌ اند. حال این موضوع را هم باید افزود که به طور معمول مسابقات این لیگ در استادیوم های لیگ بوندسلیگا برگزار می شوند. در ادامه به بررسی استادیوم های فوتبال به صورت کامل خواهیم پرداخت.

 • لازم به بیان است اگر نیاز به پیدا کردن، آدرس بهترین سایت شرط بندی ایرانی را دارید؛ می توانید همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
محتوا پنهان
بهترین استادیوم های آلمان کدامند؟

بهترین استادیوم های آلمان کدامند؟

فوتبال یک ورزش تیمی است که در سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار است. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ورزش فوتبال که در آلمان با نام (Fußball) شناخته می شود، در تمام نقاط این کشور بسیار محبوب و پرطرفدار است و می توان آن را یک ورزش ملی در نظر گرفت. در حال حاضر تیم های جوان و قدرتمندی در آلمان وجود دارند که افتخارات زیادی را نیز کسب کرده اند. کشور آلمان برای جذب هوادار، استادیوم هایی را ساخته است که هر کدام از این استادیوم ها دارای امکانات پیشرفته ای هستند. حال در ادامه قرار است به معرفی بهترین و معروف ترین استادیوم های فوتبال آلمان بپردازیم، به همین دلیل اگر تمایل دارید تا به مشاهده فهرست ورزشگاه‌ های فوتبال در آلمان بپردازید، پیشنهاد می کنیم تا این قسمت از مقاله را از دست ندهید و تا انتهای مطالب همراه ما باشید. همچنین با کلیک بر روی مقاله ” استادیوم های ایرانی” می توانید اطلاعات کاملی درباره استادیوم های داخل کشور بدست آورید.

وست فالن

استادیوم وست فالن (Westfalenstadion) یک استادیوم فوتبال در دورتموند، نوردراین-وستفالن، آلمان است که در حال حاضر خانه بوروسیا دورتموند می باشد. بهتر است که بدانید استادیوم وست فالن یکی از معروف‌ ترین استادیوم‌ های فوتبال درسراسر اروپا است و به خاطر جو آن مشهور است. این استادیوم از ظرفیت 81,365 نفری برخوردار است، البته ناگفته نماند که ظرفیت بین المللی آن 65,829 (فقط نشسته) است. استادیوم وست فالن بزرگترین ورزشگاه آلمان و هفتمین ورزشگاه بزرگ اروپا و هم چنین دومین خانه بزرگ یک باشگاه اروپایی بعد از نیوکمپ و قبل از استادیوم سانتیاگو برنابئو است.

رکورد در اروپا برای میانگین حضور هواداران در استادیوم وست فالن، در فصل 2011–2012 با تقریبا 1.37 میلیون تماشاگر در 17 بازی با میانگین 80588 تماشاگر در هر بازی است. (Südtribüne) کرانه جنوبی با ظرفیت 24454 بزرگترین تراس برای تماشاگران ایستاده در فوتبال اروپا می باشد. تراس جنوبی این ورزشگاه به نام Die Gelbe Wand به معنای (دیوار زرد) نامیده شده است. بوروسئوم، موزه بوروسیا دورتموند، در قسمت شمال شرقی این ورزشگاه قرار دارد. ورزشگاه وست فالن میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال 1974 و 2006 بوده است. هم چنین این ورزشگاه میزبان فینال جام یوفا در سال 2001 هم بوده است. در ورزشگاه وست فالن بازی های دوستانه ملی و مقدماتی مسابقات جهانی و اروپایی و هم چنین مسابقات باشگاهی اروپا هم برگزار شده است.

آلیانز آرنا

آلیانز آرنا

ورزشگاه آلیانز آرنا (Allianz Arena) ورزشگاه سرپوشیدهٔ فوتبال در شمال مونیخ، آلمان است. از ابتدای فصل 2006–2005، باشگاه بایرن مونیخ بازی‌ های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار می‌ کند. قبل از این، از سال 1972 به بعد، ورزشگاه المپیک مونیخ محل برگزاری بازی‌ های خانگی دو تیم مونیخ 1860 و بایرن مونیخ بوده است. جالب است که بدانید استادیوم آلیانز آرنا در سرتاسر دنیا به دلیل تکنولوژی ای‌ تی‌ اف‌ ای و هم چنین قابلیت تغییر رنگ خود مشهور است و تنها ورزشگاهی در دنیاست که چنین ویژگی‌ دارد. ورزشگاه آلیانتس آرنا دومین ورزشگاه بزرگ در کشور آلمان بعد از ورزشگاه وستفالن باشگاه بروسیا دورتموند است.

سال ها قبل باشگاه مونیخ 1860، 50 درصد از سهم این ورزشگاه را در اختیار داشت، اما بایرن مونیخ سهام آن‌ ها را در ماه آوریل 2006 به ارزش یازده میلیون یورو خریداری کرد. البته بایرن مونیخ به مونیخ 1860 اجازه داد تا در این ورزشگاه بازی کند، اما این باشگاه صاحب هیچ حقی برای آن نیست. در نهایت در ژوئیه 2017، بایرن مونیخ سهام مونیخ 1860 را به‌ صورت کلی خریداری کرد و با اختصاصی کردن این استادیوم برای خودش رنگ و لعاب جدیدی به آن افزود.

این ورزشگاه با ظرفیت 75 هزار نفری میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا 2012 بین تیم‌ های بایرن مونیخ و هم چنین چلسی هم بوده است که بعد از ضربات پنالتی به قهرمانی تیم چلسی منجر شد. گروه خدمات مالی آلیانز آرنا، حقوق نام این استادیوم را تا سی سال خریداری کرده است، اما با این حال در بازی‌ های رسمی فیفا و یوفا نمی‌ توان از این نام استفاده کرد، زیرا سیاست‌ های منع حمایت‌ نکردن از کمپانی های اسپانسر که شرکای رسمی مسابقات نیستند، بر آن ها حاکم است.

فلتینس آرنا

ورزشگاه فلتینس آرنا (Veltins-Arena) یک ورزشگاه ورزشی در شهر گلزن‌ کیرشن آلمان است. ورزشگاه فلتینس آرنا یکی از مدرن‌ ترین و پیشرفته ترین ورزشگاه‌ های جهان می باشد. این ورزشگاه، میزبان تیم شالکه 04 است و از ظرفیت 62٬271 نفری برخوردار است. بهتر است که بدانید ورزشگاه فلتینس آرنا میزبان فینال جام قهرمانان باشگاه‌ های اروپا در فصل 2004–2005 بوده است و هم چنین در جام جهانی 2006 آلمان هم پنج بازی را میزبانی کرده است.

باتوجه به این که در دههٔ نود تقاضای زیادی برای تغییر ورزشگاه تیم شالکه 04 وجود داشت و به همین دلیل طرح‌ هایی برای تأسیس ورزشگاهی جدید مد نظر قرار گرفت. پس از عملکرد عالی تیم شالکه 04 در جام یوفا 1997، در نهایت در سال 1998 قراردادی با شرکت ساختمانی (اچ بی ام) برای ساختن این ورزشگاه ریخته شد. در ابتدا در سال 2001، این ورزشگاه با نام (آرنا اوف شالکه) و به عنوان ورزشگاه اختصاصی تیم شالکه 04 شروع به کار کرد. اما در تابستان 2005 شرکت آبجوسازی ولتینز با حمایت مالی، نام این ورزشگاه را به ولتینز آرنا تغییر داد.

ردبول آرنا

ردبول آرنا

ورزشگاه سنترال استادیوم (ردبول آرنا) در لایپزیگ، ساکسونی، آلمان واقع است و ورزشگاه اختصاصی تیم راسن بالسپورت لایپزیگ ئی.وی. (لایپزیک) است. این تیم در حال حاضر در بوندس‌ لیگا بازی می‌ کند. بهتر است که بدانید در سال 1956 (ردبول آرنا) اولیه افتتاح شد و در آن زمان با 100هزار نفر ظرفیت، به بزرگ‌ ترین ورزشگاه کل آلمان تبدیل شد. البته با گذر زمان استفاده از آن کاهش یافت و هزینهٔ نگه‌ داری‌ اش نیز بسیار شد.

پس از آن و در سال 1997 شهرداری لایپزیگ تصمیم گرفت تا ورزشگاه جدیدی در دل ورزشگاه قبلی بسازد. ورزشگاه جدید از ماه دسامبر 2000 تا ماه مارس 2004 ساخته‌ شد. این استادیوم یکی از میزبانان جام جهانی 2006 بوده است و تنها میزبانی بود که در آلمان شرقی سابق قرار داشت. چهار بازی مرحلهٔ گروهی در این استادیوم برگزار شد. هم چنین جالب است که بدانید بازی ایران و آنگولا که با نتیجهٔ تساوی خاتمه یافت هم در این استادیوم برگزار شد. بازی مکزیک و آرژانتین در مرحلهٔ یک هشتم نهایی هم در این استادیوم برگزار شد. در این بازی آرژانتین با گلی که در وقت‌ های اضافه به ثمر رساند پیروز مسابقه شد. در نهایت این موضوع را هم باید افزود که در حال حاضر تمام بازی‌ های تیم لایپزیگ در بوندس‌ لیگا در این استادیوم انجام می شود.

مرسدس بنز آرنا

استادیوم مرسدس بنز آرنا یک استادیوم واقع در شهر اشتوتگارت، آلمان است. جالب است که بدانید تا سال 1993 این ورزشگاه با نام ورزشگاه نکار شناخته می شده است. این نام برگرفته شده از رودخانه نکار است که در همان نزدیکی‌ ها واقع شده است. این ورزشگاه از ظرفیت 58 هزار نفری برخوردار است. هم چنین بهتر است که بدانید مرسدس بنز آرنا ورزشگاه اختصاصی تیم باشگاه فوتبال اشتوتگارت در بوندسلیگا می باشد. ناگفته نماند زمانی که تیم اشتوتگارتر کیکرز در بوندسلیگا بود، این تیم هم از ورزشگاه مرسدس بنز آرنا استفاده می‌ کرد.

ورزشگاه مرسدس بنز آرنا در سال 1959 میزبان دیدار (فینال جام باشگاه‌ های اروپا) بوده است که بین رئال مادرید و استاد ده ریم و با پیروزی اولی خاتمه یافت. بهتر است که بدانید در جام جهانی 2006، این ورزشگاه میزبان شش بازی بوده است و یکی از مهم‌ ترین ورزشگاه‌ های جام محسوب می شده است. هم چنین پنج بازی گروهی و یک بازی رده بندی هم در این ورزشگاه برگزار شده اند.

عکس استادیوم های لیگ بوندسلیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس استادیوم های لیگ بوندسلیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به این که استادیوم های لیگ بوندسلیگا از طراحی فوق العاده ای برخوردارند و هم چنین دارای امکانات زیادی هستند و خیلی از بازی‌ های مهم در این استادیوم ها برگزار می‌ شوند، به همین برخی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده تصاویر استادیوم های لیگ بوندسلیگا بپردازند و به این گونه بیشتر با این استادیوم ها آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید با توجه به پیشرفت در تکنولوژی روش های متعددی برای مشاهده تصاویر این استادیوم ها وجود دارد. حال اگر شما به صفحات مجازی همچون اینستاگرام مراجعه کنید، می‌ توانید در برخی از پیج ها تصاویر با کیفیتی از این استادیوم ها را در زاویه های مختلف مشاهده نمایید.

هم چنین ناگفته نماند یکی دیگر از روش های آسان و راحت برای جستجو و مشاهده تصاویر این استادیوم ها مراجعه به اینترنت است. اگر شما در اینترنت عبارات مورد نظر خود و یا حتی نام استادیوم مورد علاقه خود را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد وعکس های بیشماری برای شما نمایش خواهد یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها و یا حتی دانلود آن ها بپردازید. البته ناگفته نماند که در اینترنت علاوه بر جستجو و مشاهده عکس استادیوم های بوندسلیگا، می توانید با مراجعه به برخی از سایت های مربوطه اطلاعات جالبی در رابطه با این استادیوم ها و یا حتی اطلاعات در رابطه با ورزشگاه های محل برگزاری رقابت های بوندسلیگا را نیز به دست آورید.

هر کدام از استادیوم های لیگ بوندسلیگا چه ویژگی هایی دارند؟

هر کدام از استادیوم های لیگ بوندسلیگا چه ویژگی هایی دارند؟

تماشاگران بخش مهمی از ورزش فوتبال هستند که وجودشان باعث دلگرمی و تشویق تیم های فوتبال می شود تا به این گونه بتوانند عنوان مهمی را به دست آورند. هیچ تیمی بدون بهره از تماشاگر نمی‌ تواند عنوانی را به دست آورد. حال بهتر است که بدانید مردم آلمان علاقه بسیار زیادی به ورزش فوتبال دارند و تیم های قوی و پر افتخاری در آلمان وجود دارد. به همین دلیل دولت آلمان برای طرفداران و هواداران این ورزش استادیوم هایی را تاسیس کرده است تا به این گونه علاقه مندان بتوانند با مراجعه به این استادیوم ها به مشاهده بازی مورد علاقه خود بپردازند. حال این موضوع را هم باید افزود که هر کدام از این استادیوم ها دارای ویژگی ها و امکاناتی هستند.

حال از مهم ترین ویژگی های این استادیوم ها می توان به مواردی همچون: ظرفیت بالا، چمن باکیفیت، جایگاه مناسب تماشاچیان، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، فناوری کربن خنثی، سیستم تهویه هوا، سقف متحرک برقی و صفحه نمایش اختصاصی، جایگاه مشخص برای میهمانان ویژه دسترسی راحت به استادیوم ها و … اشاره کرد. اگر تمایل دارید تا در رابطه با ویژگی‌ ها و امکانات هر کدام از این استادیوم ها اطلاعات کامل تری را به دست آورید، می توانید به ویکی پدیای استادیوم مورد نظر خود مراجعه کنید.

بزرگ ترین استادیوم های لیگ بوندسلیگا کدامند؟

در حال حاضر استادیوم های لیگ بوندسلیگا متعددی در کشور آلمان وجود دارند که هر کدام از آن ها دارای ظرفیت و امکاناتی می باشند. حال شاید برای شما هم جالب باشد تا با بزرگترین استادیوم های لیگ بوندسلیگا آشنا شوید. در این باره بهتر است که بدانید در صدر لیست بزرگ ترین استادیوم های لیگ بوندسلیگا، استادیوم وست فالن (Westfalenstadion) قرار گرفته است. این استادیوم در حال حاضر خانه بوروسیا دورتموند می باشد و از ظرفیت 81,365 نفری برخوردار است. وست فالن بزرگترین استادیوم آلمان و هفتمین ورزشگاه بزرگ اروپا و حتی دومین خانه بزرگ یک باشگاه اروپایی است. حال با مراجعه به قسمت قبل می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با این استادیوم بدست آورید. هم چنین پس از این استادیوم، نام استادیوم آلیانز آرنا با ظرفیت 75 هزار نفری در این لیست مشاهده می شود.

کوچک ترین استادیوم های آلمان کدامند؟

کوچک ترین استادیوم های آلمان کدامند؟

بهتر است که بدانید برخی از استادیوم ها در آلمان با توجه به ظرفیت و وسعتی که دارند، در لیست کوچکترین استادیوم های این کشور قرار گرفته اند. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کوچکترین استادیوم آلمان شوارتزوالد است که ظرفیت آن 24 هزار نفر می باشد. ورزشگاه شوارتزوالد یک ورزشگاه فوتبال در فرایبورگ، آلمان می باشد. ورزشگاه شوارتزوالد در سال 1954 تأسیس شده است و در حال حاضر ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال فرایبورگ بی می باشد.

هرکدام از ورزشگاه های ذکر شده میزبان خانگی کدام تیم است؟

استادیوم وست فالن یک استادیوم فوتبال است که خانه بوروسیا دورتموند می باشد. ورزشگاه آلیانز آرنا از ابتدای فصل 2006–2005، میزبان باشگاه بایرن مونیخ بوده است. ورزشگاه فلتینس آرنا میزبان تیم شالکه 04 است. ورزشگاه ردبول آرنا، ورزشگاه اختصاصی تیم راسن بالسپورت لایپزیگ ئی.وی. (لایپزیک) است. ورزشگاه مرسدس بنز آرنا ورزشگاه اختصاصی تیم باشگاه فوتبال اشتوتگارت در بوندسلیگا است.

ورزشگاه های ذکر شده در کدام شهر قرار دارند؟

در قسمت قبل به معرفی بهترین و معروف ترین استادیوم های آلمان پرداختیم. حال برخی از طرفداران فوتبال به ویژه علاقه‌ مندان به تیم های آلمان تمایل دارند تا بدانند که هر کدام از این ورزشگاه ها در کجا قرار دارند. در این باره بهتر است که بدانید استادیوم وست فالن یک استادیوم فوتبال در دورتموند، نوردراین-وستفالن، آلمان است. ورزشگاه آلیانز آرنا یک ورزشگاه سرپوشیدهٔ فوتبال در شمال مونیخ، آلمان است. ورزشگاه فلتینس آرنا یک ورزشگاه ورزشی در شهر گلزن‌ کیرشن آلمان است. ورزشگاه سنترال استادیوم که با نام ردبول آرنا هم شناخته می شود در لایپزیگ، ساکسونی، آلمان واقع است. استادیوم مرسدس بنز آرنا یک استادیوم واقع در شهر اشتوتگارت، آلمان است. مرسدس بنز آرنا، یک استادیوم سرپوشیده چند منظوره در محله (Friedrichshain) برلین، آلمان است.

قدیمی ترین استادیوم های لیگ بوندسلیگا کدامند؟

قدیمی ترین استادیوم های لیگ بوندسلیگا کدامند؟

ورزشگاه (Waldau-Stadion)، یک ورزشگاه چند منظوره در منطقه Degerloch در اشتوتگارت، آلمان است. این ورزشگاه تقریباً در دویست متری جنوب غربی Fernsehturm اشتوتگارت واقع شده است و 11410 تماشاگر را در خود جای داده است و به همین دلیل به دومین استادیوم بزرگ اشتوتگارت تبدیل شده است. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ورزشگاه (Waldau-Stadion) قدیمی‌ ترین ورزشگاه آلمان محسوب می شود، چرا که این ورزشگاه در تاریخ 18 ژوئن 1905 تاسیس شده است.

جدید ترین ورزشگاه های لیگ بوندسلیگا کدامند؟

اخباری در رابطه با این که لیگ بوندسلیگا قرار است، استادیوم جدیدی را بسازد در رسانه ها منتشر شد. در این باره بهتر است که بدانید این روز ها همه چیز با پول امکان پذیر است. البته ناگفته نماند که هزینه ساخت استادیوم ها با امکانات و طراحی های پیشرفته نجومی خواهد بود، اما با این حال با توجه به عوامل مختلف همچون عوامل اجتماعی و فرهنگی چنین موضوعی امکان‌ پذیر است. اما با این حال اطلاعات دقیق و کاملی در رابطه با ساخت استادیوم جدید در سایت رسمی لیگ بوندسلیگا منتشر نشده است.

ویدیو استادیوم های لیگ بوندسلیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

ویدیو استادیوم های لیگ بوندسلیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

معمولا در آلمان بازی های مهم در استادیوم های لیگ بوندسلیگا برگزار می‌ شوند و این استادیوم ها از طراحی بی نظیر و امکانات و تجهیزات پیشرفته ای برخوردارند. به همین دلیل این روز ها به شدت معروف و پرطرفدار شده اند. حال خیلی از علاقه مندان به فوتبال تمایل دارند تا به مشاهده ویدیو این استادیوم ها بپردازند و به این گونه بیشتر با این استادیوم ها آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید روش‌ های مختلفی برای جستجو و مشاهده ویدیو این استادیوم ها وجود دارد، به عنوان مثال اگر به پلتفرم های ویدیویی همچون اینستاگرام و یا یوتیوب مراجعه کنید، می‌ توانید با یک جستجوی ساده با نتایج دلخواه رو به رو شوید و به مشاهده این استادیوم ها با کیفیت بسیار بالا بپردازید.

هم چنین با مراجعه به کانال های مربوطه در تلگرام هم می توانید با جستجو عبارت مورد نظر خود با نتایج خوبی رو به رو شوید و به مشاهده ویدیو های استادیوم ها و یا حتی دانلود آن ها بپردازید. البته ناگفته نماند که یکی دیگر از روش‌ های جستجو و مشاهده ویدیو این استادیوم ها مراجعه به آپارات است. شما با مراجعه به آپارات و جستجوی عبارت مورد نظر خود با نتایج دلخواه رو به رو خواهید شد و می توانید به مشاهده ویدیو استادیوم مورد علاقه خود بپردازید.

قیمت بلیط استادیوم های لیگ بوندسلیگا چقدر است؟

خیلی از مردم به ویژه علاقه مندان به فوتبال تمایل دارند تا به استادیوم های لیگ بوندسلیگا بروند تا به این گونه بتوانند به صورت زنده به مشاهده مسابقات مورد علاقه خود بپردازند. حال برای برخی از افراد سوالی که به وجود می آید، این است که قیمت بلیط استادیوم های لیگ بوندسلیگا چقدر است؟ در این باره بهتر است که بدانید قیمت بلیط ها به عواملی بستگی دارد و متفاوت است. با این حال اگر می خواهید از قیمت بلیط هر کدام از این استادیوم ها که بازی مورد نظر شما در آن برگزار می‌ شود، مطلع شوید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به سایت های رسمی این استادیوم ها مراجعه نمایید. هم چنین این موضوع را هم باید افزود که اگر به سایت های رسمی که به فروش آنلاین بلیط های این استادیوم ها می پردازند هم مراجعه کنید، نیز می توانید از قیمت دقیق بلیط ها مطلع شوید.

سوالات متداول

 1. بهترین و معروف ترین استادیوم های لیگ بوندسلیگا کدامند؟

  از بهترین و معروف ترین این استادیوم ها می توان به: وست فالن، آلیانز آرنا، فلتینس آرنا، ردبول آرنا و مرسدس بنز آرنا اشاره کرد.

 2. چگونه می توان به مشاهده تصاویر استادیوم های لیگ بوندسلیگا پرداخت؟

  روش‌ های مختلفی برای جستجو و مشاهده تصاویر این استادیوم ها وجود دارد، حال اگر به اینترنت مراجعه نمایید و عباراتی همچون تصاویر استادیوم های لیگ بوندسلیگا و یا نام هر کدام از استادیوم های مورد علاقه خود را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و می توانید به مشاهده این عکس ها بپردازید.

 3. در صدر لیست بزرگ ترین استادیوم های لیگ بوندسلیگا نام کدام استادیوم قرار گرفته است؟

  در صدر لیست بزرگ ترین استادیوم های لیگ بوندسلیگا، استادیوم وست فالن قرار گرفته است. این استادیوم از ظرفیت 81,365 نفری برخوردار است و بزرگترین استادیوم آلمان و هفتمین ورزشگاه بزرگ اروپا است.

 4. هر کدام از استادیوم های لیگ بوندسلیگا میزبان کدام تیم ها هستند؟

  استادیوم وست فالن میزبان بوروسیا دورتموند می باشد. ورزشگاه آلیانز آرنا از ابتدای فصل 2006–2005، میزبان باشگاه بایرن مونیخ بوده است. ورزشگاه فلتینس آرنا میزبان تیم شالکه 04 است. ورزشگاه ردبول آرنا، میزبان تیم راسن بالسپورت لایپزیگ ئی.وی. (لایپزیک) است. ورزشگاه مرسدس بنز آرنا میزبان تیم باشگاه فوتبال اشتوتگارت در بوندسلیگا است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا