لیست استادیوم های لیگ لوشامپیونه در سال 2023

یکی از محبوب ترین ورزش ها در فرانسه ورزش فوتبال است، حال تا به اکنون در این کشور چندین استادیوم بزرگ برای برگزاری این ورزش ساخته شده است. لیگ یک به معنی اولین لیگ در کشور فرانسه است که به لوشامپیونا نیز معروف است و در حال حاضر لوشامپیونا دارای استادیوم های فوتبال متعددی می باشد که استادیوم های لیگ لوشامپیونه از امکانات زیادی هم برخوردارند.

 • جهت ورود به بهترین و معتبرترین سایت شرط بندی ایرانی، می توانید همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
محتوا پنهان
بهترین استادیوم های فرانسه کدامند؟

بهترین استادیوم های فرانسه کدامند؟

فرانسه از نظر فوتبالی کشور جالبی است، این کشور تا به اکنون در ورزش فوتبال موفقیت های بزرگی را کسب کرده است. در کشور فرانسه تیم های قوی و پر افتخار زیادی وجود دارند. حال برای این که تیم‌ های فرانسه به مسابقه با یکدیگر بپردازند و یا بازیکنان به تمرین بپردازند، استادیوم های متعددی در کشور فرانسه مشاهده می شود که در ادامه قرار است به معرفی استادیوم های فوتبال فرانسه بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید. با دنبال کردن مقاله “استادیوم های ایرانی” می توانید درباره همه استادیوم های داخل کشور اطلاعات خود را کامل کنید.

پارک د پرنس

پارک دو پرنس (paʁk de pʁɛ̃s) یک استادیوم فوتبال در پاریس، فرانسه است. این استادیوم در جنوب غربی پایتخت فرانسه، در منطقه شانزدهم و در نزدیکی استادیوم ژان بوئین قرار دارد. این ورزشگاه از سال 1974 خانه پاری سن ژرمن بوده است. هم چنین این ورزشگاه خانه تیم ملی فوتبال فرانسه و تیم ملی اتحادیه راگبی فرانسه هم بوده است. ورزشگاه پارک د پرنس از ظرفیت 47929 نفری برخوردار است. زمین پارک این ورزشگاه توسط چهار جایگاه سرپوشیده تمام صندلی احاطه شده است که به طور رسمی با نام های Tribune Borelli، Tribune Paris و Tribune Boulogne، Tribune Auteuil شناخته می شوند.

این ورزشگاه توسط معمار راجر تایلیبرت و سیاوش تیموری طراحی شده است. ورزشگاه پارک دو پرنس به طور رسمی در سال 1897 افتتاح شد. ورزشگاه پارک د پرنس، پنجمین ورزشگاه بزرگ فرانسه و هم چنین قدیمی‌ترین ورزشگاه پاریس است. مالک این ورزشگاه شهرداری پاریس است و تا سال 2006 در اختیار اس.او.اس.او قرار داشت و بعد از آن برای شصت سال به باشگاه فوتبال پاری سن- ژرمن اجاره داده شد. این ورزشگاه میزبان دو جام‌ جهانی فوتبال، دو فینال جام ملت‌های اروپا، دو فینال جام یوفا، یک فینال جام در جام اروپا، سه فینال لیگ قهرمانان اروپا، دو فینال جام لاتین، 128 بازی تیم ملی فوتبال فرانسه و هم چنین 33 فینال جام حذفی فوتبال فرانسه بوده است.

المپیک لیون

استادیوم المپیک لیون، که به دلایل حمایت مالی با نام استادیوم گروپاما هم شناخته می شود، یک استادیوم فوتبال در دسین-چارپیو، در متروپولیس لیون است. این استادیوم خانه باشگاه فوتبال فرانسوی المپیک لیون، در ماه ژانویه 2016 جایگزین استادیوم قبلی آن ها، Stade de Gerland شد. ورزشگاه المپیک لیون از ظرفیت 59186 نفر برخوردار است. بهتر است که بدانید این ورزشگاه میزبان یوفا یورو 2016 بود و هم چنین برای برگزاری فینال کوپه د لا لیگ 2017 و فینال لیگ اروپا 2018، جام جهانی فوتبال زنان 2019 و هم چنین در بازی های المپیک تابستانی 2024 پاریس انتخاب شد. علاوه بر مسابقات فوتبال، زمین مسابقات راگبی اتحادیه و هاکی روی یخ و هم چنین کنسرت های موسیقی در ورزشگاه المپیک لیون برگزار می شود.

اورنج ولدروم مارسی

اورنج ولدروم مارسی

ورزشگاه ولودروم (stad velɔdʁom)، معروف به نارنجی ولودروم، یک ورزشگاه چند منظوره در فرانسه است. این ورزشگاه در سال 1937 افتتاح شده است و از آن زمان خانه باشگاه فوتبال المپیک مارسی لیگ 1 است و هم چنین محل برگزاری جام‌ های جهانی 1938 و 1998 بوده است. این ورزشگاه میزبان دوره های 1960، 1984 و 2016 مسابقات قهرمانی اروپا و جام جهانی راگبی 2007 بوده است. هم چنین گاهی اوقات ورزشگاه ولودروم میزبان باشگاه راگبی آر سی تولون از 14 تیم برتر است. ورزشگاه ولودروم بزرگترین زمین فوتبال باشگاهی در فرانسه است که از ظرفیت 67394 نفری برخوردار است. هم چنین این ورزشگاه به طور منظم توسط تیم ملی اتحادیه راگبی فرانسه استفاده می شود.

بوردو

ورزشگاه بوردو که در حال حاضر به عنوان (Matmut Atlantique) هم شناخته می شود، یک استادیوم فوتبال در بوردو، فرانسه است. این استادیوم خانه باشگاه لیگ 2 FC Girondins de Bordeaux است و ظرفیت 42115، نفری برخوردار است. ساخت این ورزشگاه از ماه نوامبر 2012 آغاز شد و در ماه آوریل 2015 به پایان رسید و در تاریخ 18 مه 2015 افتتاح شد. اولین بازی بوردو مقابل مونپلیه در تاریخ 23 می 2015، آخرین روز فصل لیگ بود. بهتر است که بدانید ورزشگاه بوردو میزبان نیمه نهایی فصل 14 برتر 2014- 2015 در اتحادیه راگبی بود و هم چنین میزبان پنج مسابقه در یورو 2016 یوفا، از جمله یک چهارم نهایی بوده است.

سلین دیون خواننده مشهور فرانسوی- کانادایی اولین کنسرت را در تاریخ 29 ژوئن 2017 در این استادیوم اجرا کرد. هم چنین گروه هارد راک Guns N’ Roses در طول تور Not In This Lifetime… در تاریخ 26 ژوئن 2018 در این استادیوم اجرا کردند. استادیوم بوردو به عنوان یکی از شش استادیوم میزبانی فوتبال در پاریس برای بازی‌ های المپیک تابستانی 2024، که در جولای 2017 انتخاب شد، معرفی شده است.

تولوز

تولوز

استادیوم دو تولوز بزرگترین ورزشگاه چند منظوره در تولوز فرانسه می باشد. در حال حاضر این استادیوم بیشتر برای مسابقات فوتبال، عمدتاً مسابقات باشگاه فوتبال تولوز و هم چنین مسابقات راگبی برای (Stade Toulousain) در جام قهرمانان راگبی اروپا یا 14 برتر استفاده می شود. این استادیوم از ظرفیت 33150 نفری برخوردار است. بهتر است که بدانید این استادیوم در سال 1937 برای جام جهانی فوتبال 1938 ساخته شد. این استادیوم دو بار و در سال های 1949 و 1997 بازسازی شده است. این ورزشگاه در طول جام جهانی فوتبال 1998، میزبان شش مسابقه بوده است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید مایکل جکسون خواننده سرشناس در تور جهانی خود در تاریخ 16 سپتامبر 1992، در این استادیوم و برای 40000 نفر اجرا داشته است.

استده لوئیز

استده لوئیز یک استادیوم واقع در منطقه فونتویه موناکو است. استادیوم استده لوئیز خانه AS موناکو و تیم ملی فوتبال موناکو است. این استادیوم به دلیل 9 طاق متمایز خود در انتهای زمین معروف شده است. بهتر است که بدانید این استادیوم میزبان مسابقات سوپر جام یوفا در سال‌ های 1986 و 1998– 2012 بوده است. لازم به ذکر است به دلیل این که موناکو از وسعت کوچکی برخوردار است، به همین دلیل این استادیوم تنها ورزشگاه فوتبال و دو و میدانی در موناکو است.

عکس استادیوم های لیگ لوشامپیونه را در کجا مشاهده کنیم؟

مردم فرانسه علاقه بسیار زیادی به ورزش فوتبال دارند و می‌ توان این گونه بیان کرد که فوتبال یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین ورزش ها در فرانسه به شمار می‌ رود و تیم های قوی و پر افتخاری در این کشور مشاهده می شوند. حال این موضوع را هم باید افزود که لیگ یک به معنی اولین لیگ در فرانسه است که به لوشامپیونا هم معروف است. لوشامپیونا معمولاً مسابقات خود را در استادیوم های مجهز و با امکاناتی برگزار می‌ کند. حال خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده تصاویر استادیوم های لوشامپیونا بپردازند و به این گونه بیشتر با فضای داخل و خارج این استادیوم ها آشنا شوند.

بهتر است که بدانید روش‌ های متعددی برای جستجو و مشاهده تصاویر استادیوم های لوشامپیونه وجود دارد. به عنوان مثال اگر به سایت گوگل مراجعه نمایید و عباراتی از جمله تصاویر استادیوم های لوشامپیونه، تصاویر استادیوم های فوتبال فرانسه، تصاویر استادیوم های لیگ فرانسه در فصل 23-2022 و … و یا حتی نام استادیوم مورد نظر خود را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و عکس های متعددی برای شما نمایش خواهد یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها و یا دانلود آن ها بپردازید. هم چنین در اینترنت با مراجعه به برخی از سایت ها می توانید اطلاعات کامل و دقیقی در رابطه با این استادیوم ها را نیز به دست آورید. در نهایت ناگفته نماند که با مراجعه به صفحات مجازی همانند اینستاگرام هم در برخی از پیج ها می توانید عکس هایی از استادیوم های لیگ لوشامپیونه را با کیفیت بسیار بالا مشاهده نمایید.

هر کدام از استادیوم های لیگ لوشامپیونه چه ویژگی هایی دارند؟

هر کدام از استادیوم های لیگ لوشامپیونه چه ویژگی هایی دارند؟

بخش مهمی از فوتبال، تماشاگران آن هستند شما هیچ تیمی را نمی توانید پیدا کنید که بدون بهره از تماشاگر و حامی روانی بتواند عنوان مهمی را به دست آورد. حال تیم های فوتبال فرانسه برای جذب هوادار و طرفدار به استادیوم، باید استاندارد هایی را برای این امر میسر کنند. حال این موضوع را هم باید افزود که استادیوم‌ ها، ساختمان هایی هستند که دارای المان ها و امکاناتی می باشند تا تیم های فوتبال بتوانند در این ساختمان ها به بازی بپردازند و هم چنین تماشاگران نیز بتوانند برای تماشای بازی مورد علاقه خود به این استادیوم ها بروند.

حال بهتر است که بدانید هر کدام از استادیوم های لیگ لوشامپیونه دارای یک سری امکانات و ویژگی هایی هستند که این ویژگی ها باعث شده اند تا استادیوم های لیگ لوشامپیونه معروف و پرطرفدار شوند. حال از مهم ترین ویژگی های این استادیوم ها می توان به چمن باکیفیت، جایگاه مناسب تماشاچیان، ظرفیت بالا، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، فناوری کربن خنثی، سیستم تهویه هوا، سقف متحرک برقی و صفحه نمایش اختصاصی، دسترسی راحت به استادیوم ها، جایگاه مشخص برای میهمانان ویژه و … اشاره کرد. این موضوع راهم باید افزود که اگر می‌ خواهید در رابطه با ویژگی‌ ها و امکانات هر کدام از این استادیوم ها اطلاعات کامل و دقیقی را به دست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به ویکی پدیای استادیوم مورد نظر خود مراجعه نمایید.

بزرگ ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه کدامند؟

قطعا می دانید که استادیوم هسته اصلی توسعه زیرساخت های فوتبال است و نقش اساسی دارد. حال همان طور که بیان کردیم لیگ یک به معنی اولین لیگ در کشور فرانسه است که به لوشامپیونا نیز معروف است. این موضوع را هم باید افزود که طرفداران و هواداران لوشامپیونا برای مشاهده مسابقات لوشامپیونا به استادیوم های لوشامپیونا مراجعه می کنند و لوشامپیونا دارای استادیوم های زیادی است که برخی از این استادیوم ها باتوجه به وسعت و ظرفیتشان در لیست بزرگ ترین استادیوم های لوشامپیونا قرار گرفته اند.

حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در صدر لیست بزرگ ترین استادیوم های لوشامپیونا، استادیوم ولودروم (stad velɔdʁom) قرار گرفته است. این استادیوم در سال 1937 افتتاح شده است و محل برگزاری جام‌ های جهانی 1938 و 1998 بوده است و از ظرفیت 67394 نفری برخوردار است. البته ناگفته نماند که پس از این استادیوم، نام استادیوم های دیگر همچون استادیوم المپیک لیون و استادیوم پارک د پرنس هم در لیست بزرگ ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه مشاهده می شود.

کوچک ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه کدامند؟

کوچک ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه کدامند؟

در قسمت قبل در رابطه با بزرگترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه صحبت کردیم. حال شاید برای شما هم جالب باشد تا در رابطه با کوچک ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه هم اطلاعاتی را به دست آورید. در این باره بهتر است که بدانید در صدر لیست کوچکترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه نام استادیوم دوسان آرنا مشاهده می شود. استادیوم دوسان آرنا قبلاً با نام استادیوم شهر پلزن شناخته هم می شده است. دوسان آرنا یک ورزشگاه چند منظوره در پلزن، جمهوری چک است.

این ورزشگاه در حال حاضر بیشتر برای مسابقات فوتبال مورد استفاده قرار می گیرد و زمین خانگی باشگاه ویکتوریا پلزن می باشد. بهتر است که بدانید ظرفیت این استادیوم 11700 نفر است. این ورزشگاه هم چنین به عنوان (Stadion ve Štruncových sadech) شناخته می شود.

هرکدام از ورزشگاه های ذکر شده میزبان خانگی کدام تیم است؟

استادیوم پارک د پرنس با ظرفیت 47929 تماشاگر، از سال 1974 میزبان پاری سن ژرمن بوده است. استادیوم المپیک لیون با ظرفیت 59186 تماشاگر فخانه باشگاه فوتبال فرانسوی المپیک لیون شد. استادیوم اورنج ولدروم مارسی با ظرفیت 67394 تماشاگر، از زمان افتتاح در سال 1937، خانه باشگاه فوتبال المپیک مارسی لیگ 1 است و هم چنین محل برگزاری جام جهانی فوتبال 1998، جام جهانی راگبی 2007 و یورو 2016 یوفا بوده است. استادیوم بوردو با ظرفیت 42115 تماشاگر، خانه باشگاه بوردو است. استادیوم تولوز با ظرفیت 33150 تماشاگر، خانه باشگاه تولوز است. در نهایت استادیوم استده لوئیز خانه AS موناکو و تیم ملی فوتبال موناکو است.

ورزشگاه های ذکر شده در کدام شهر قرار دارند؟

پارک دو پرنس یک استادیوم فوتبال در پاریس، فرانسه است، این استادیوم در جنوب غربی پایتخت فرانسه، در منطقه شانزدهم و در نزدیکی استادیوم ژان بوئین قرار دارد. استادیوم المپیک لیون که به دلایل حمایت مالی با نام استادیوم گروپاما هم شناخته می شود، یک استادیوم فوتبال در دسین-چارپیو، در متروپولیس لیون است. ورزشگاه ولودروم معروف به نارنجی ولودروم، یک ورزشگاه چند منظوره در فرانسه است. ورزشگاه بوردو که به عنوان (Matmut Atlantique) هم شناخته می شود، یک استادیوم فوتبال در بوردو، فرانسه است. استده لوئیز یک استادیوم واقع در منطقه فونتویه موناکو است. استادیوم دو تولوز بزرگترین ورزشگاه چند منظوره در تولوز فرانسه است.

قدیمی ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه کدامند؟

قدیمی ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه کدامند؟

پارک دو پرنس یک استادیوم فوتبال در پاریس است که در جنوب غربی پایتخت فرانسه، در منطقه شانزدهم، در نزدیکی استادیوم ژان بوئین قرار دارد. بهتر است که بدانید این ورزشگاه با ظرفیت 47929 تماشاگر، در سال 1972 ساخته شده است و طراحی آن توسط معمار رابرت تایلیبرت انجام شده است. این استادیوم از سال 1974 خانه پاری سن ژرمن است. هم چنین خانه تیم ملی فوتبال فرانسه و تیم ملی اتحادیه راگبی فرانسه هم بوده است. حال این موضوع را هم باید افزود که این استادیوم قدیمی ترین استادیوم به شمار می رود که تا به اکنون بازی های مهمی نیز در زمین آن انجام شده است.

جدید ترین ورزشگاه های لیگ لوشامپیونه کدامند؟

مدتی قبل اخباری بر مبنای این که لیگ لوشامپیونه قرار است استادیوم جدیدی را بسازد، منتشر شد. البته ناگفته نماند که این روز ها همه چیز با پول امکان پذیر است، اگرچه هزینه استادیوم‌ ها با امکانات و طراحی های مدرن و پیشرفته نجومی خواهد بود. اما به دلیل عوامل مختلف اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی چنین موضوعی امکان‌ پذیر است. اما با این حال اطلاعات دقیق و کاملی در این باره توسط سایت لیگ لوشامپیونه منتشر نشده است و به همین دلیل نمی توان این اخبار را تایید کرد.

ویدیو استادیوم های لیگ لوشامپیونه را در کجا مشاهده کنیم؟

ویدیو استادیوم های لیگ لوشامپیونه را در کجا مشاهده کنیم؟

استادیوم های لیگ لوشامپیونه با توجه به طراحی های فوق العاده و امکانات پیشرفته ای که دارند، این روز ها بسیار معروف شده اند. حال خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده ویدیو این استادیوم ها بپردازند و به این گونه بیشتر با فضای داخلی و خارجی این استادیوم ها آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید با پیشرفت در تکنولوژی روش‌ های متعددی برای مشاهده ویدیو این استادیوم ها با کیفیت بسیار بالا وجود دارد. حال اگر شما به اینترنت و یا آپارات مراجعه نمایید و نام استادیوم مورد نظر خود را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و می توانید به مشاهده این ویدیو ها بپردازید.

هم چنین ناگفته نماند که با مراجعه به پلتفرم های ویدیویی همچون یوتیوب و اینستاگرام هم می‌ توانید با یک جستجوی ساده با نتایج خوبی رو به رو شوید و ویدیو استادیوم مورد نظر خود را با کیفیت بسیار بالا مشاهده نمایید. هم چنین با مراجعه به کانال های مربوطه که در تلگرام موجود هستند نیز می توانید با جستجو عبارت مورد نظر خود با نتایج دلخواه رو به رو شوید و به مشاهده ویدیو این استادیوم ها بپردازید و یا حتی این ویدیو ها را دانلود نمایید.

قیمت بلیط استادیوم های لیگ لوشامپیونه چقدر است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، بخش مهمی از ورزش فوتبال مربوط به تماشاگران آن می‌ باشد، چرا که هیچ تیمی نمی‌ تواند بدون بهره از تماشاگر و حامی روانی عنوان مهمی را به دست آورد. حال با توجه به این که تیم‌ های فوتبال فرانسه بسیار محبوب و پرطرفدار هستند، به همین دلیل معمولاً طرفداران و هواداران تیم‌ های فوتبال فرانسه برای این که بتوانند بازی های مورد علاقه خود را از نزدیک مشاهده کنند به استادیوم ها می روند و به این گونه لذت تماشای بازی را به صورت زنده تجربه می‌ کنند.

حال این موضوع را هم باید افزود که یکی از سوالاتی که برای برخی از افراد به وجود می آید، این است که قیمت بلیط این استادیوم ها چقدر است؟ در این باره بهتر است که بدانید این استادیوم ها با توجه به برخی از عوامل، از قیمت متفاوتی برخوردارند. به همین دلیل نمی‌ توان به طور دقیق قیمت بلیط استادیوم ها را بیان کرد. اما با این حال اگر می خواهید تا در رابطه با قیمت بلیط استادیوم مورد نظر خود با توجه به بازی که قرار است در آن برگزار شود، اطلاعاتی را به دست آورید، پیشنهاد می کنیم تا به سایت های فروش آنلاین مربوطه مراجعه نمایید تا به این گونه بتوانید از قیمت بلیط مطلع شوید. هم چنین ناگفته نماند که با مراجعه به سایت های رسمی هر کدام از این استادیوم ها نیز می توانید با توجه به بازی که قرار است در استادیوم برگزار شود اطلاعاتی را در رابطه با قیمت بلیط به دست آورید.

سوالات متداول

 1. بهترین و معروف ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه کدامند؟

  از بهترین و معروف ترین این استادیوم ها می توان به: استادیوم پارک د پرنس، استادیوم المپیک لیون، استادیوم اورنج ولدروم مارسی، استادیوم بوردو، استادیوم تولوز، استادیوم استده لوئیز اشاره کرد.

 2. چگونه می توان به مشاهده ویدیو استادیوم های لیگ لوشامپیونه پرداخت؟

  روش‌ های متعددی برای مشاهده ویدیو این استادیوم ها وجود دارد، به عنوان مثال اگر به اینترنت و یا آپارات مراجعه نمایید و نام استادیوم مورد نظر خود را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد. با مراجعه به پلت فرم های ویدیویی همچون اینستاگرام، یوتیوب و تلگرام هم می توانید ویدیو استادیوم مورد نظر خود را جستجو و مشاهده کنید.

 3. در صدر لیست بزرگ ترین استادیوم های لیگ لوشامپیونه نام کدام استادیوم قرار گرفته است؟

  در صدر لیست بزرگ ترین استادیوم های لوشامپیونا، استادیوم ولودروم قرار گرفته است. این استادیوم در سال 1937 افتتاح شده است و از ظرفیت 67394 نفری برخوردار است و محل برگزاری جام‌ های جهانی 1938 و 1998 بوده است.

 4. استادیوم های لیگ لوشامپیونه میزبان کدام تیم ها هستند؟

  استادیوم پارک د پرنس خانه باشگاه پاری سن ژرمن، استادیوم اورنج ولدروم مارسی خانه باشگاه فوتبال المپیک مارسی لیگ 1، استادیوم بوردو خانه باشگاه بوردو، استادیوم تولوز خانه باشگاه تولوز و استادیوم استده لوئیز خانه AS موناکو و تیم ملی فوتبال موناکو است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا