استادیوم دراگو (Estádio do Dragão) ورزشگاه پورتو پرتغال

استادیوم دراگو واقع در پورتو، پرتغال می باشد. این استادیوم از معروف ترین استادیوم های خارجی به حساب می آید؛ باید بیان شود دراگو میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال پورتو است. این استادیوم در سال 2003 ساخته شده است و از ظرفیت 50,033 نفری برخوردار است.

در کنار بررسی مشخصات این ورزشگاه مجهز همواره جهت حضور در بهترین سایت شرط بندی فوتبال ایرانی، می توانید بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله به راحتی در دسترس است؛ کلیک کنید.

معرفی استادیوم دراگو

یکی از رشته های ورزشی محبوب و پرطرفدار در پرتغال، ورزش فوتبال می باشد. حال ناگفته نماند که تیم های معروف و قدرتمندی در پرتغال مشاهده می شوند که هر کدام از این تیم‌ ها تا به اکنون افتخارات بسیار زیادی را کسب کرده اند و در سراسر جهان از محبوبیت زیادی برخوردارند. حال این موضوع را هم باید افزود که محل برگزاری مسابقات تیم های فوتبال پرتغال و تمرینات بازیکنان در استادیوم‌ ها می باشد.

استادیوم‌ های فوتبال مکان هایی هستند که دارای یک سری امکانات و تجهیزاتی می باشند تا به این گونه تیم های فوتبال بتوانند مسابقات خود را در این مکان ها برگزار کنند و علاقه مندان به فوتبال هم برای مشاهده مسابقات تیم مورد علاقه خود به این مکان ها مراجعه کننند. حال در پرتغال استادیوم های متعددی ساخته شده اند که یکی از آن ها، استادیوم دراگو می باشد که در ادامه قرار است به معرفی و مشخصات استادیوم دراگو بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

استادیوم دراگو (Dragon Stadium) یک استادیوم فوتبال تمام سرنشین در شهر پورتو، پرتغال است که از سال 2003 زمین خانگی باشگاه فوتبال پورتو می باشد. بهتر است که بدانید ورزشگاه دراگو برای میزبانی مسابقات نهایی یوفا یورو 2004 و توسط یک معمار پرتغالی به نام مانوئل سالگادو طراحی و ساخته شد. حال این موضوع را هم باید افزود که این ورزشگاه در تاریخ 16 نوامبر 2003 با یک بازی دوستانه مقابل تیم بارسلونا به صورت رسمی افتتاح شد و رکورد 52000 تماشاگر را ثبت کرد. دراگو یک ورزشگاه دسته چهار یوفا محسوب می شود که چندین مسابقه بین‌ المللی باشگاهی و هم چنین تیم ملی از جمله فینال لیگ ملت‌ های یوفا 2019 و حتی فینال لیگ قهرمانان اروپا 2021 در این استادیوم برگزار شده است.

ظرفیت ورزشگاه دراگو چقدر است؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام ساخت هر استادیوم به آن توجه می شود ظرفیت استادیوم می‌ باشد. همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، به طور معمول علاقه مندان به ورزش فوتبال برای مشاهده مسابقات تیم مورد علاقه خود و حمایت از تیمشان به استادیوم ها مراجعه می کنند، از این رو ظرفیت بالای هر استادیوم یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. هم چنین ناگفته نماند که هسته اصلی ورزش فوتبال تماشاگران آن می‌ باشند، چرا که تیم های فوتبال با بهره گیری از حامی روانی می توانند عنوان مهمی را کسب کنند. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر ورزشگاه دراگو 50,033 نفر را در خود جای می دهد و به همین دلیل به سومین استادیوم بزرگ فوتبال در پرتغال تبدیل شده است.

استادیوم دراگو کجا قرار دارد؟

با توجه به این که در حال حاضر این استادیوم محل برگزاری مسابقات تیم معروف پورتو می باشد که طرفداران بسیار زیادی هم دارد، به همین دلیل در هنگام برگزاری مسابقات تیم پورتو خیلی از مردم به ویژه طرفداران تیم پورتو به این استادیوم مراجعه می‌ کنند و از این رو یکی از متداول ترین سوالاتی که برای خیلی از افراد به وجود می‌ آید، این است که استادیوم دراگو در کجا قرار دارد؟ در این باره بهتر است که بدانید این استادیوم در Via Futebol Clube do Porto, 4350-415 Porto, پرتغال قرار دارد.

حال این موضوع را هم باید افزود که این استادیوم توسط خطوط A، B، E و هم چنین F ارائه می‌ شود که تماشاگران می‌ توانند در شمال مرکز تاریخی، به عنوان مثال در ایستگاه‌ های Trindade و یا Bolhão سوار شوند. هم چنین افراد می توانند ابتدا در یکی از ایستگاه های مرکز شهر وارد خط D شوند و سپس به یکی از خطوط فوق در Trindade بروند.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه از سال 2003 میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال پورتو است. حال در رابطه با باشگاه فوتبال پورتو بهتر است که بدانید یک باشگاه حرفه‌ ای در شهر پورتو پرتغال است و در حال حاضر در لیگ برتر فوتبال پرتغال بازی می‌ کند. این باشگاه فوتبال در تاریخ 28 سپتامبر 1893 تحت عنوان دسپورتوس ماکساکویین تاسیس شد و یکی از سه قدرت اصلی فوتبال پرتغال پس از بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون می باشد که تا به اکنون هرگز سقوط نکرده‌ است. لقب تیم پورتو (آبی و قرمز ها) و (اسب‌های آبی) است. هم چنین طرفداران تیم پورتو (دسپورتوس) نامیده می‌ شوند. از سال 2003، تیم پورتو تمام بازی‌ های خانگی خود را در ورزشگاه دراگو برگزار می‌ کند، در حالی که پیش از آن به مدت 103 سال، تمام بازی‌ های خانگی این تیم در ورزشگاه داس آنتاس برگزار می‌ شده است.

استادیوم دراگو در چه سالی ساخته شد؟

این ورزشگاه در 16 نوامبر 2003 به صورت رسمی افتتاح شد و از همان ابتدا خانه اختصاصی باشگاه فوتبال پورتو بوده است. حال بهتر است که بدانید قبل از افتتاح، نام استادیوم به صورت داخلی بین اعضای مدیریت پورتو مورد بحث قرار گرفت و گزینه های متعددی در نظر گرفته شد. در نهایت پس از یک دوره مشورت، نام (Estádio do Dragão) انتخاب و برای عموم مردم آشکار شد.

عکس های استادیوم دراگو را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به این که ورزشگاه دراگو، میزبان بازی های خانگی تیم مشهور پورتو می باشد. به همین دلیل خیلی از افراد به ویژه طرفداران این تیم فوتبال تمایل دارند تا به مشاهده تصاویر استادیوم دراگو که محل برگزاری مسابقات این تیم می باشد، بپردازند و به این گونه بیشتر با فضای این استادیوم آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید روش‌ های مختلفی برای جستجو و مشاهده تصاویر استادیوم های فوتبال وجود دارند. حال یکی از این روش ها مراجعه به اینترنت است. اگر شما در اینترنت عبارتی از جمله عکس های استادیوم دراگو را جستجو نمایید با نتایج دلخواه رو به رو خواهید شد و عکس های بی شماری از این استادیوم برای نمایش خواهد یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها باکیفیت بسیار بالا بپردازید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

در هنگام ساخت استادیوم ها، طراحان امکانات و تجهیزاتی را برای این مکان ها در نظر می گیرند تا به این گونه تیم های فوتبال بتوانند به راحتی مسابقات خود را در این مکان ها برگزار کنند و تماشاگران هم به راحتی به مشاهده مسابقات مورد علاقه خود در این استادیوم ها بپردازند. حال از مهم ترین امکانات استادیوم پرتو پرتغال می توان به: دسترسی راحت به استادیوم، جایگاه مناسب تماشاچیان، جایگاه مشخص برای میهمانان ویژه، ظرفیت بالا، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، چمن باکیفیت، سیستم تهویه هوا و … اشاره کرد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

در حال حاضر خیلی از افراد کنجکاو هستند تا در مورد مالک این ورزشگاه اطلاعات بیشتری را به دست آورند. همان‌ طور که در قسمت قبل بیان کردیم، در حال حاضر این ورزشگاه میزبان بازی‌ های خانگی تیم فوتبال پورتو است. حال این موضوع را هم باید افزود که مالک این ورزشگاه (FC Porto) می باشد.

نوع چمن استادیوم دراگو چگونه است؟

یکی از نکات مهمی که در هنگام ساخت زمین ورزشگاه دراگو به آن توجه شده است، نوع چمن این ورزشگاه می باشد، چرا که چمن مرغوب و با کیفیت باعث می‌ شود تا تیم های فوتبال عملکرد بهتری داشته باشند و عنوان مهمی را کسب کنند. حال بهتر است که بدانید برای زمین این ورزشگاه از چمن طبیعی مرغوب استفاده شده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم دراگو برگزار شده اند کدامند؟

همان طور که بیان کردیم، در حال حاضر استادیوم دراگو میزبان بازی‌ های خانگی تیم پورتو که برای طرفدارانش بسیار مهم هستند می باشد. این موضوع را هم باید افزود که در این استادیوم چندین مسابقه بین‌ المللی باشگاهی و تیم ملی از جمله فینال لیگ ملت‌ های یوفا 2019 و حتی فینال لیگ قهرمانان اروپا 2021 هم برگزار شده است. حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به ورزشگاه دراگو ویکی پدیا مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 1. در چه سالی استادیوم دراگو افتتاح شده است؟

  این استادیوم در تاریخ 16 نوامبر 2003 با یک بازی دوستانه بین تیم پورتو و تیم بارسلونا به صورت رسمی افتتاح شد و رکورد 52000 تماشاگر را ثبت کرد.

 2. در حال حاضر استادیوم دراگو میزبان بازی های خانگی کدام تیم فوتبال است؟

  این استادیوم از سال 2003 میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال پورتو است و در حال حاضر این تیم معروف تمام بازی های خود را در دراگو برگزار می کند.

 3. ظرفیت استادیوم دراگو چقدر است؟

  ظرفیت یکی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام ساخت این استادیوم به آن توجه شده است، در حال حاضر این استادیوم 50,033 نفر را در خود جای می دهد و به سومین استادیوم بزرگ فوتبال در پرتغال تبدیل شده است.

 4. چگونه می توان به مشاهده عکس های استادیوم دراگو پرداخت؟

  بهترین و آسان ترین روش برای جستجو و مشاهده عکس های این استادیوم معروف مراجعه به اینترنت و جستجوی عباراتی از جمله عکس های استادیوم دراگو می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل