معرفی مدرن ترین استادیوم های خارجی در سال 2023

استادیوم های خارجی بزرگ و معروفی در سرتاسر جهان وجود دارد که بازی های بسیار مهم و به یاد ماندنی در آن جا برگزار شده است. از این استادیوم های فوتبال خارجی می توان به استادیوم های اروپا که از معروف ترین و به روز ترین استادیوم های روز دنیا است که در سرتا سر جهان زبان زد تمام دوستداران فوتبال است، نام برد. وجود چنین استادیوم های بزرگ و مجهز باعث شده است‌ تا فوتبال های لیگ اروپا یکی از جذاب ترین بازی های جهان باشد و طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کند.

  • برای اطلاعات تکمیلی درباره استادیوم های خارجی لیگ های متفاوت می توانید از طریق لینک های زیر دسترسی کاملی به اطلاعات داشته باشید!
بهترین استادیوم های خارجی کدامند؟

بهترین استادیوم های خارجی کدامند؟

همه علاقه مندان به فوتبال در سطح جهان می دانند که استادیوم مجهز و به روز به امکانات روز دنیا یکی از مهم ترین ویژگی های یک فوتبال جذاب و دیدنی است. استادیوم های خارجی بسیار زیادی در سطح جهان با پیشرفت دنیای تکنولوژی ساخته شده و یا در حال ساخت هستند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

سانتیاگو برنابئو

سانتیاگو برنابئو یک استادیوم بزرگ فوتبال واقع در مادرید اسپانیا است که در ۱۴ دسامبر سال ۱۹۴۷ به مالکیت باشگاه بزرگ رئال مادرید ساخته شد. ظرفیت این ورزشگاه در حال حاضر بیش از ۸۱۰۴۴ نفر می باشد. این ورزشگاه به احترام رئیس سابق باشگاه سانتیاگو برنابئو یسته نام گذاری شد.

نیوکمپ

نیو کمپ و یا اسپاتیفای نیوکمپ که اکثرا به اشتباه نوکمپ خوانده می شود این ورزشگاه در کشور اسپانیا و در شهر بارسلون قرار دارد. ساخت آن در ۲۵ مارس ۱۹۵۹ و گشایش او ۲۵ سپتابر ۱۹۵۷ بود.

آنفیلد

استادیوم آنفلید ورزشگاه خانگی لیورپول است. این ورزشگاه در سال ۱۸۸۴ ساخته شد. در آن زمان مالک این ورزشگاه بزرگ باشگاه اورتون بود اما در سال ۱۸۹۲ این باشگاه به مالیکت لیورپول درآمد.

اولدترافورد

این ورزشگاه استادیومی در انگلستان است که ورزشگاه خانگی محل بازی های باشگاه بزرگ منچستر یونایتد است. جایگاه معروف تماشاگران که در قسمت شمالی استادیوم واقع شده است، بزرگ ترین سقف بی ستون را در سراسر اروپا به خود جای داده است. گنجایش این ورزشگاه بیش از ۷۴۱۴۰ نفر است.

سنسیرو

ورزشگاه بزرگ جوزپه مه آتزا عموما با نام سن سیرو شناخته می شود که واقع در منطقه سن سیروی میلان است. این استادیوم بزرگ محل برگزاری بازی های خانگی اینتر و میلان است.

آلیانس آرنا

آلیانس ورزشگاه سر پوشیده فوتبال در شمال مونیخ آلمان و محلی برگزاری بازی های خانگی باشگاه بایرن مونیخ است. این ورزشگاه با گنجایش بیش از ۷۵۰۰۰ نفر در ۲۱ اکتبر ۲۰۰۲ ساخته شد.

استمفوردبریج

این ورزشگاه با ظرفیت ۴۱۸۷۱ نفر در چلسی است که در غرب شهر لندن انگلستان قرار دارد. این ورزشگاه از لحاظ جایگاه هفتمین ورزشگاه بزرگ انگلستان محسوب می شود.

ومبلی لندن

ومبلی یک ورزشگاه در منطقه ومبلی قراردارد که در حال حاضر یکی از بهترین ورزشگاه های بازی های تیم ملی انگلستان محسوب می شود. این ورزشگاه بیش از ۹۰۰۰۰ نفر گنجایش دارد و در سال ۲۰۰۲ ساخته شده است. ومبلی جایگاه دوم بزرگ ترین ورزشگاه ورزشی اروپا را از آن خود کرده است.

مترو پلی تانو

این ورزشگاه که با نام تجاری واندو متروپالیتانومعروف شده است، ورزشگاه فوتبال است که در شهر مادرید در کشور اسپانیا قرار دارد. این ورزشگاه جزو زیبا ترین استادیوم های جهان است.

پارک دپرنس

یکی از گرانترین ورزشگاه های جهان است که در جنوب غربی شهر پاریس واقع در پاریس در کنار پریفریک پاریس است. این ورزشگاه پنجمین ورزشگاه بزرگ فرانسه محسوب می شود که ظرفیتی ۴۹۶۹۱ نفری دارد.

ظرفیت هر کدام از استادیوم های خارجی ذکر شده چقدر است؟

ظرفیت هر کدام از استادیوم های خارجی ذکر شده چقدر است؟

ورزشگاه پارک دپرنس در پاریس ۱۶ است که یکی از بهترین مناطق این شهر محسوب می شود. این ورزشگاه در سال ۱۸۹۷ ساخته شده و ظرفیت آن در حال حاضر ۴۸۷۱۲ نفر است. ورزشگاه سانتیا برنابئو یک استادیوم فوتبال واقع در مادرید اسپانیا است که در سال ۱۹۴۷ میلادی ساخته شد و مالک حال حاضر آن باشگاه رئال مادرید است. این ورزشگاه بیش از ۸۱۰۴۴ نفر گنجایش دارد. نیوکمپ یکی از ورزشگاه های بزرگ و مدرن اسپانیایی در شهر بارسلون اسپانیا است که در ۲۸ مارس ۱۹۵۴ساخته و در سال۱۹۵۷ گشایش یافت.
این ورزشگاه پر طرفدار بیش از ۹۹۳۵۳ نفر گنجایش دارد.
آنفلید ورزشگاه بزرگ باشگاه لیورپول است که در سال ۱۸۸۴ ساخته شد و در همان سال هم گشایش پیدا کرد. این ورزشگاه با گنجایش بیش از ۵۴۰۷۴ جزو بزرگ ترین ورزشگاه های اروپایی محسوب می شود. ورزشگاه و استادیوم بزرگ الدترافورد ورزشگاهی در انگلستان است که محلی بازی های خانگی باشگاه بزرگ فوتبال منچستریونایتد محسوب می شود.
شروع ساخت این ورزشگاه در سال ۱۹۰۹ آغاز شد و این ورزشگاه با گنجایشی بیش از ۷۴۱۴۰ نفر ساخته و گشایش یافت.
سنسیرو جزو بزرگ ترین ورزشگاه های جهان است که عموما نام او را سن سیرو می گویند. این ورزشگاه واقع در منطقه سن سیروی میلان است که ورزشگاه تیم های بزرگ اینتر و میلان و همچنین آث میلان می باشد. ظرفیت این ورزشگاه بیش از ۸۰۰۱۸ نفر است که باعث شده این ورزشگاه بزرگ ترین ورزشگاه ایتالیا و یکی از بزرگ ترین ورزشگاه اروپا لقب دارد. ورزشگاه بزرگ و سرپوشیده آلیانتس آرنا یکیواز ورزشگاه های سرپوشیده فوتبال در شمال مونیخ آلمان می باشد که در حال حاضر باشگاه بزرگ بایرن مونیخ بازی های خانگی خود را از ابتدای فصل ۲۰۰۵ تا به کنون در این ورزشگاه برگزار کرده است.
این ورزشگاه در سرتاسر جهان به خاطر تکنولوژی ای تی اف ای و قابلیت تغییر رنگ خود بسیار معروف است و تنها ورزشگاه در جهان با این تکنولوژی است. از مهم ترین ویژگی های این ورزشگاه گنجایش بسیار بالایی که دارد است که بیش از ۷۵۰۰۰ نفر را در خود جای می دهد. استمفوردبریج ورزشگاه اختصاصی تیم پر طرفدار چلسی است که در غرب شهر لندن انگلستان قراردارد. این ورزشگاه بزرگ ظرفیت ۴۱۸۳۷ نفر تماشاگر دارد که این ظرفیت باعث شده تا هفتمین ورزشگاه بزرگ در لیگ برتر انگلستان به حساب آید. استمفوردبریج یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های دنیا است. ومبلی یک ورزشگاه در منطقه ومبلی است که در این ورزشگاه بازی های تیم ملی فوتبال انگلیس انجام می شود این ورزشگاه گنجایش ۹۰۰۰۰ نفری دارد که در اروپا به عنوان دومین ورزشگاه بزرگ نامیده شده است.

ورزشگاه بزرگ مترو پلی که با نام تجاری واندا مترو پولیتانو نیز شناخته می شود یک ورزشگاه بزرگ فوتبالی است که در شهر مادرید در کشور اسپانیا قرار دارد این ورزشگاه ۶۷۷۰۳ نفری از سال ۲۰۱۷ میلادی محل انجام بازی های خانگی تیم فوتبال اتلتیکو مادرید است. علاوه برآن این ورزشگاه جزو ورزشگاه های ۴ ستاره یوفا است. این ورزشگاه متعلق به شهرداری مادرید است که فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۹ نیز در این ورزشگاه برگزار شده که باشگاه لیورپول موفق شد دو بر صفر تاتنهام را شکست دهد و فاتح چمپیونزلیگ شود.

استادیوم های خارجی ذکر شده میزبان بازی های خانگی چه تیم هایی هستند؟

استادیوم های خارجی ذکر شده میزبان بازی های خانگی چه تیم هایی هستند؟

استادیوم ورزشی سانتیا برنابئو واقع در مادرید اسپانیا است که در ۱۴ دسامبر سال ۱۹۴۷ میلادی به مالکیت باشگاه فوتبال رئال مادرید گشایش یافت. این استادیوم در حال حاضر یکی از معتبر ترین و مشهور ترین ورزشگاه های جهان در فوتبال معرفی شده است. این ورزشگاه میزبان چهار دوره لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۵۷، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰ بوده است. مالک این ورزشگاه باشگاه بزرگ رئال مادرید است که تمام بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می دهد. اسپاتیفای نیوکمپ که اغلب به طور اشتباه نوکپ خوانده می شود.
این ورزشگاه جزو ورزشگاه های ۵ ستاره یوفا بوده و تا کنوت میزبانی مسابقات بزرگ در رده های بالا و جهانی مانند فینال های لیگ قهرمانان اروپا بوده است. این ورزشگاه از زمان ساخت و گشایش در سال ۱۹۵۷ محل انجام بازی های خانگی تیم فوتبال بارسلونا است. ورزشگاه بزرگ و خانگی لیورپول آنفیلد است. این ورزشگاه در سال ۱۸۸۴ ساخته شد و در آن زمان مالک این ورزشگاه اورتون بود که در سال ۱۸۹۲ میلادی به مالکیت لیورپول درآمد. این استادیوم در آنفلید لیورپول مرزیساید انگلستان قرار دارد و باشگاه بزرگ اورتون و لیورپول بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می دهند‌.
استادیوم بزرگ و معروف الدترافورد ورزشگاهی در انگلستان است که ورزشگاه خانگی باشگاه پرطرفدار منچستر یونایتد است. ورزشگاه الدترافورد بیش از یک قرن قدمت دارد و بیش از آن باشگاه منچستر ورزشگاهی بسیار کوچک و قدیمی داشت که الدترافورد به عنوان بهترین و بزرگ ترین خانه جدید این باشگاه در غرب شهر منچستر بنا شد. ورزشگاه بزرگ و معروف جوزپه مه آتزا که معمولا با نان سن سیرو شناخته می شود، واقع در منطقه‌ سن سیروی میلان است که محل برگزاری بازی های خانگیداینتر میلان و آث میلان است.
این ورزشگاه بزرگ یکی از بزرگترین استادیوم های کشور ایتالیا و یکی از بزرگ ترین استادیوم های اروپا نامیده شده است. ورزشگاه بزرگ و سرپوشیده آلیانتس آرنا که در شمال مونیخ آلمان است در حال حاضر باشگاه بایرن مونیخ بازی های خانگی خود را در این استادیوم برگزار می کند. استمفوردبریج نام ورزشگاه مخصوص باشگاه چلسی است که در غرب شهر لندن انگلستان قرار دارد. این ورزشگاه ظرفیت ۴۱۸۳۷ نفر تماشاگر نفر دارد. مالک اصلی این ورزشگاه باشگاه بزرگ چلسی است که تمام بازی های خانگی خود را در این تیم برگزار می کنند.
عملیات احداث استمفوردبریج در سال ۱۸۷۶ آغاز شد در ابتدا این ورزشگاه مورد استفاده حرفه دو میدانی بوده است تا این که در سال ۱۹۰۴ برادران گاس و جوزف میرز ورزشگاه خریداری کرده است و تا به امروز فقط بازی های خانگی تیم چلسی در آن برگزار می شود. ورزشگاه ومبلی یک ورزشگاه بزرگ و دیدنی در منطقه ومبلی قرار دارد. در این استادیوم بازی های تیم ملی فوتبال انگلیس انجام می شود. پارک د پرنس ورزشگاهی بزرگ در جنوب غربی شهر پاریس و در کنار پریفیک پاریس است. این ورزشگاه پنجمین ورزشگاه بزرگ کشور فرانسه و یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های پاریس است‌. این استادیوم متعلق به شهرداری پاریس است تا سال ۲۰۰۶ در اختیار اس او اس او یکی از شرکت های زیر مجموعه کانال مثبت قرار داشت و بعد از آن برای ۶۰ سال به باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن اجاره داده شد و تا کنون این تیم بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام داده است.

عکس استادیوم های خارجی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس استادیوم های خارجی را در کجا مشاهده کنیم؟

تمام دوستداران فوتبال و ورزش های دیگر می دانند که استادیوم و ورزشگاه یکی از مهم ترین عامل های یک ورزش و مسابقه پر هیجان است. علاقه مندان برای دیدن مدرن ترین استادیوم های اروپا و یا خارجی و مشاهده آن ها در فضای مجازی می توانند در گوگل نام استادیوم مورد نظر را سرچ کرده و از دیدن عکس ها و اطلاعات مربوطه بهره مند شوند‌.
از دیگر روش های دیدن استادیوم های خارجی معروف دیدن بازی های باشگاه های معروف است. پیش از شروع هر بازی مجریان برنامه های ورزشی استادیوم و محل برگزاری هر بازی را به طور کامل معرفی و در تلویزیون به اشتراک مخاطبان می گذارند. با روی کار آمدن اپلیکیشن های معروف مانند تلگرام، روبیکا و… برخی از کاربران کانال های با عنوان معرفی استادیوم های جهانی ایجاد کرده اند. با پیوستن به این کانال های افراد می توانند از دیدن عکس های استادیوم های جهانی و معروف بهره مند شوند. برخی از افراد علاقه مند به فوتبال با رفتن به استادیوم های مربوطه از نزدیک از این استادیوم ها دیدن می کنند.

قدیمی ترین استادیوم جهان کدام است؟

قدیمی ترین استادیوم جهان کدام است؟

برای هر تیم در دنیا یک ورزشگاه به عنوان نماد شناخته می شود درواقع هر تیم یک استادیوم خانگی اختصاصی دارد. در این سال ها و با رواج پیدا کردن ورزش در سطح جهانی استادیوم های بسیار بزرگی ساخته شده اند که میزبانی بازی های مهم و تاریخی در طول قدمت این استادیوم برگزار شده است. برخی از این استادیوم ها با وجود بازی های محبوبی که در کارنامه کاری خود دارن نه تنها به یک ورزشگاه معروف بلکه به یک مکان گردشگری نیز تبدیل شده اند. دوستداران فوتبال و فوتبالیست ها با بازی هایی که در طول حرفه خود داشته اند، لحظه های به یاد ماندنی را در ذهن خود ساخته اند و به همین دلیل این ورزشگاه ها برای آن ها بسیار ارزشمند و قابل احترام است.
در ادامه به معرفی معروف ترین استادیوم های ورزشی اروپا تا جهان و قدیمی ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. استادیوم هایی مثل سندی گیت برامال لین و راکه کورس آن قدر قدیمی و افسانه ای بوده اند که بعد از گذشت قرن ها هنوز هم در میان مردم و افراد معروف فوتبالی یاد می شود. سندی گیت رود یکی از قدیمی ترین استادیوم های فوتبال جهان است این ورزشگاه اختصاصی HaIian c.f قدیمی ترین تیم جهان می باشد.‌ سندی گیت در اطراف شهر شفلید انگلستان قرار گرفته است. آغاز سال این ورزشگاه در سال ۱۸۶۰ بوده است.
استادیوم فلید میل در شهر بزرگ منزفیلد انگلستان قرار دارد که در سال ۱۸۶۱ میلادی میزبان بازی های مهمی بوده است. اما برخی از گمانه زنی های می گویند قدمت این ورزشگاه بیش از این می باشد چرا که نام این ورزشگاه در کارخانه نساجی در نزدیکی آن بوده اتخاذ شده است. از دیگر ورزشگاه های قدیمی جهانی ورزشگاه برامال لین است. این استادیوم در ابتدا به ورزش کریکت اختصاص داشته است در سال ۱۸۵۵گشایش یافته است. اولین بازی فوتبال در این ورزشگاه در سال ۱۸۶۲ برگزار شد و در سال ۱۸۹۹ این ورزشگاه به یک استادیوم ورزشی تبدیل شد‌. ورزشگاه های بسیار زیادی در سطح جهان قدمت چندین ساله دارند که با مراجعه به گوگل می توان از تمام عکس های و اطلاعات مربوطه با آن ها بهره مند شوید.

بزرگ ترین استادیوم های خارجی کدامند؟

بزرگ ترین استادیوم های خارجی کدامند؟

ورزشگاه یکی از مهم ترین های یک ورزش و مسابقه پر هیجان است در سال های اخیر ورزشگاه های بسیار زیادی در سطح جهان قرار گرفته است. اما نام ۱۹ ورزشگاه در لیست ای اف سی به عنوان بزرگ ترین استادیوم ها نامیده شده اند. استادیوم رونگرادو روزمه کره شمالی اولین استادیوم بزرگ جهانی با ظرفیت ۱۵۰۰۰۰نفر در پایتخت پیونگ یانگ کره شمالی است. دومین ورزشگاه بزرگ جهان استادیوم نیوکمپ بارسلونا است که ظرفیتی ۱۰۵۰۰۰ نفری دارد. اما از دیگر ورزشگاه های مهم و بزرگ جهانی ورزشگاه آزادی ایران است. این ورزشگاه در پایتخت ایران تهران است و ظرفیتی ۹۵۰۰۰ نفری دارد که با این وجود میزبان بازی های بسیار مهمی در سطح بین‌المللی بوده است‌. از دیگر ورزشگاه های بزرگ جهانی ومبلی و بوکیت جلیل مالزی است. علاقه مندان به استادیوم های ورزشی و فوتبال می توانند با سرچ کرد. در اینترنت از تمام اطلاعات این ورزشگاه ها بهره مند شوند.

پر امکانات ترین استادیوم های خارجی کدامند؟

با شهرت و محبوبیت فوتبال در سطح جهانی ورزشگاه های بسیار زیادی با امکانات به روز جهانی ساخته شده است که برخی از آن ها به عنوان بهترین ورزشگاه های جهان نامیده شده اند. ورزشگاه آزادی و خانه تیم ملی ایران در سال ۱۹۸۱ ساخته شده است که از امکانات بسیار بالایی برخوردار است و جایگاه دهم را در سطح جهانی به خود اختصاص داده است. از دیگر ورزشگاه های به روز ورزشگاه سن سیرو ایتالیا است که در شهر میلان ایتالیا واقع شده است. این ورزشگاه مانند ورزشگاه آزادی علاوه بر استادیوم ورزشی جایگاه های بزرگ و پر امکاناتی در زمینه های دیگر هم دارد. با پیشرفت دنیای تکنولوژی و امکانات به روز این روزها کمتر ورزشگاهی پیدا می شود که امکانات کمی داشته باشد. علاقه مندان ورزشی می توانند با سرچ کردن در کانال ها و یا گوگل از تمام لیست ورزشگاه های به روز خارجی بهره مند شوند.

گران ترین استادیوم های خارجی کدامند؟

گران ترین استادیوم های خارجی کدامند؟

برخی از ورزشگاه ها با سازه ها و امکانات بسیار به روزی که در سطح بین الملل دارند به عنوان گران ترین ورزشگاه های جهانی نیز شناخته می شوند. از گران ترین ورزشگاه های جهانی ورزشگاه ومبلی در لندن انگلستان است که بیش از۱.۸۸میلیارد برای این استادیوم هزینه شده است. از دیگر ورزشگاه های گران جهانی ورزشگاه یانکی ایالات متحده است که بیش از ۱.۸۳ میلیارد دلار براس این ورزشگاه هزینه شده است‌. ورزشگاه هایی مانند مرسدس بنز استادیوم ملی سنگاپور تاتنهام استسپر هم در لیست گرانترین ورزشگاه های جهانی جای گرفته اند.

جذاب ترین استادیوم های خارجی کدامند؟

با شروع جام جهانی استادیوم های معروف قطر که میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ بودند. بسیار در سطح جهان خوش درخشیده اند در ادامه به معروف ترین این استادیوم ها اشاره خواهین کرد.

البیت قطر

ورزشگاه البیت یک ورزشگاه فوتبال در الخور قطر است که برای مسابقات فوتبال جام جهانی قطر ۲۰۲۲ آماده و مورد استفاده قرار گرفته است. این ورزشگاه در سال ۲۰۲۲ افتتاح شد.

لوسیل قطر

ورزشگاه ملی لوسیل یک ورزشگاه پیشرفته فوتبالی در شهرلوسیل قطر است که ظرفیتی ۸۹ هزار نفری دارد و در جام جهانی ۲۰۲۲ مورد استفاده قرار گرفت است. این ورزشگاه در طول بازی های جام جهانی دومین ورزشگاه پیشرفته قطرمحسوب می شد.

مرسدس بنز آمریکا

مرسدس بنز نام یک ورزشگاه سر پوشیده در آتالانتا آمریکا است که در سال ۲۰۱۷ توسط هلموث، اوباتا و کاساباوم طراحی شده در حال حاضر این ورزشگاه با ظرفیت ۸۳۰۰۰ نفری در بین ورزشگاه های بزرگ جهان قرار گرفته است.

استادیوم های خارجی جام جهانی 2026 کدامند؟

استادیوم های خارجی جام جهانی 2026 کدامند؟

جام جهانی یک مسابقه بین المللی است که میان تیم های تمام جهان در کشوری منتخب برگزار می شود. میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ الدوحه قطر بود که در چند ورزشگاه معروف این کشور برگزار شد. صحبت ها و گمان های بسیار زیادی از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۶ در ایالات متحده زده می شود. اما هنوز ای اف سی ای حدس و گمان ها را تایید نکرده و هنوز خبر دقیقی از محل برگزاری این جام در دست کاربران و علاقه مندان به فوتبال قرار نگرفته است.
اما اگر ایالات متحده میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ باشد. کشورهای کانادا و مکزیک هم میزبانی این مسابقات را بر عهده خواهند داشت و بیش از ۶۰ بازی در این جام برگزار خواهد شد.
ورزشگاه آزتکا، بی سی پلیس از مهم ترین و بزرگ ترین ورزشگاه های انتخاب شده ایالات متحده برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ است‌. این ورزشگاه ها با امکانات به روز و ظرفیت بسیار بالای که دارد، مورد تایید ای اف سی قرار گرفته و در لیست ده استادیوم برتر و پیشرفته جهانی قرار گرفته است.

سوالات متداول

  1. معروف ترین ورزشگاه جام جهانی قطر در جام ۲۰۲۲ کدام ورزشگاه بود؟

    الدوحه قطر میزبان اصلی تیم های جهانی بود.

  2. آیا استادیوم های خارجی اختصاصی هستند؟

    تمام ورزشگاه ها خانه ملی باشگاه و تیم ملی هر کشور است .

  3. کدام یک از استادیوم های خارجی مجهز می باشد؟

    مرسدس بنز و لوسیل و البیت مجهز ترین استادیوم های خارجی هستند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا