استادیوم های لالیگا اسپانیا در سال 2023 میلادی

استادیوم های فوتبال زیادی در کشور اسپانیا وجود دارند که از برخی از آن ها برای بازی های بسیار مهم استفاده می کنند. مسابقات لالیگا از مهم ترین بازی های فوتبال است که هر ساله در اسپانیا انجام می شود. برای انجام این مسابقات ورزشگاه های خاصی را انتخاب کرده اند. در این مطلب می خواهیم در مورد استادیوم های لالیگا اطلاعاتی را برای شما بیان کنیم.

 • تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در مقاله مشاهده می کنید؛ به بهترین سایت شرط بندی ایرانی با ضریاب ویژه هدایت خواهید شد.
محتوا پنهان
بهترین استادیوم های اسپانیا کدامند؟

بهترین استادیوم های اسپانیا کدامند؟

در اسپانیا بیش از ۷۰ استادیوم وجود دارد که در ادامه به بهترین ورزشگاه های این کشور اشاره می کنیم و توضیحاتی را در مورد آن ها بیان می کنیم. در این مطلب به معرفی پنج ورزشگاه بزرگ کشور اسپانیا می پردازیم و شما را با آن ها آشنا می کنیم.

نیوکمپ

نام جدید ورزشگاه نیوکمپ، اسپاتیفای نیو کمپ می باشد. معنی این لغت، میدان جدید است که برخی به اشتباه آن را نو کمپ می خوانند. در سال ۲۰۲۲ حق نام این ورزشگاه به همراه تبلیغات و غیره برای فروش گذاشته شد و شرکت اسپاتیفای آن را خریداری کرد و قرار شد که به مدت سه سال، استادیوم اسپانیا به این نام تغییر پیدا کند. سازمان یوفا، سازمانی است که بر اساس امکانات و ویژگی های هر ورشگاه به آن نمره می دهد و این نمره از ۱ تا ۵ می باشد. نیوکمپ همیشه نمره ۵ را از این سازمان دریافت کرده است.

ظرفیت این استادیوم نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر است و یازدهمین ورزشگاه بزرگ در دنیا شناخته شده است. این ورزشگاه یک نام رسمی هم دارد. استادی دل اف سی بارسلونا، نام رسمی آن است که به معنی ورزشگاه باشگاه فوتبال بارسلونا است. اما در سال ۲۰۰۰ یک رای گیری انجام با اعضای باشگاه انجام شد که بر اساس آن، قرار شد که نام رسمی آن را به، محبوب نیوکمپ تغییر دهند. مسئولین این ورزشگاه تصمیمات زیادی برای تغییر در ظاهر و امکانات این استادیوم‌گرفته اند. از سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ باز سازی و تغییرات این استادیوم‌ را شروع کردند و در پایان سال ۲۰۲۲ این پروژه به اتمام رسید.

این استادیوم از سال ۱۹۵۴ساخته شده و در ۲۴ سپتامبر سال ۱۹۵۸ بازگشایی شده است. در سال ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶ رکورد بیش ترین شمار تماشاگر در این ورزشگاه ثبت شد. این بازی بین تیم های بارسلونا و یوونتوس بود که به مرحله یک چهارم نهایی در جام اروپا رسیده بودند. تعداد تماشاچی ها ۱۲۰ هزار نفر بود. ابعاد زمین این ورزشگاه ۱۰۵ در ۶۷ متر بود. برای باز سازی این مجموعه ورزشی، مبلغ ۱۷۳۱ میلیون یورو هزینه شد. بازی های داخل سالن در ورزشگاهی به نام پالائو بلوگرانا که در مجاورت این ورزشگاه است، انجام می شود. بازی های پاتیناژ و هاکی روی یخ هم در سالنی که در نزدیکی نیو کمپ است برگزار می سود. این سالن آیس رینک نامیده شده است.

سانتیاگو برنابئو

سانتیاگو برنابئو

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو که یکی از استادیوم های اسپانیا است، در تاریخ 14 دسامبر سال 1947 افتتاح شد. در آن زمان باشگاه فوتبال رئال مادرید مالک آن بود. ظرفیت این استادیوم هم اکنون 81 هزار و 44 نفر است. گنجایش این ورزشگاه ها بار ها مورد تغییر قرار گرفت. در ابتدا جعیت آن 100 هزار نفر بود. در سال های 1952 تا 1982 ظرفیت آن به 125 هزار نفر افزایش پیدا کرد. سپس در سال های 1982 تا 1994 گنجایش آن به 98 هزار نفر کاهش یافت.

در سال 1994 تا 1999 تعداد 110 هزار نفر درون این ورزشگاه جای می گرفتند و در سال 1999 تا 2011 ظرفیت آن به 85 هزار نفر رسید و پس از آن 81044 نفر در این ورزشگاه جای گرفتند. در این مجموعه ورزشی تعداد 245 سوئیت اجرایی ایجاد شده است. در تاریخ 19 آوریل سال 1956 رکورد بیش ترین تعداد تماشاچی در این ورزشگاه شکسته شد. این بازی که بین تیم های رئال مادرید و آث میلان برگزار شده بود توانسته بود 129 هزار و 690 نفر را به خود جذب کند.

ابعاد زمین بازی 105 در 68 متر می باشد و سطح زمین از بهترین نوع چمن پوشیده شده است. این استادیوم در سال 2001 و 1982 باز سازی و ترمیم شده است. در سال های 1953، 1992، 1994 و 2011 این ورزشگاه را گسترش و توسعه دادند. برای ساخت این مجموعه مبلغ 1 میلیارد و 732 میلیون و 934 دلار هزینه شد. برای ساخت این مجموعه بسیارزیبا از بهترین و معروف ترین معمار ها استفاده شد. نام این ورزشگاه به دلیل علاقه بسیار زیاد به رئیس سابق این باشگاه گذاشته شد که از بهترین و شناخته ترین ورزشگاه های دنیا می باشد. برای بازسازی این پروژه زمان زیادی نیاز بود که در هنگام شیوع بیماری کرونا این فرصت به دست آمد و باز سازی آن در پایان سال 2022 به پایان رسید.

مترو پلی تانو

نام تجاری استادیوم مترو پلی تانو، واندا مترو پلی تانو است. سازمان یوفا به این استادیوم ۴ ستاره داده است. ظرفیت این ورزشگاه ۶۷ هزار و ۷۰۳ نفر می باشد و مالک اصلی آن شهرداری شهر مادرید است. ابعاد زمین بازی ۱۰۵ در ۶۸ متر است و تمام رمین را از چمن خای طبیعی با کیفیت بالا پوشانده اند. در سال ۱۹۹۰ ساخت این پروژه تایید شد و شروع به احداث کردند. ساخت این استادیوم به مدت سه سال طول کشید و در سال ۱۹۹۳ ساخت آن به اتمام رسید و در تاریخ ۶ سپتامبر سال ۱۹۹۴ افتتاح شد. این استادیوم در سال ۲۰۱۷ بازسازی وترمیم شد. هزینه ساخت این مجموعه ۴۵ میلیون یورو بود و برای بازسازی آن مبلغ ۲۴۰ میلیون یورو هزینه شد که مبلغ بسیار زیادی است.

مستایا

پروژه ساخت ورزشگاه مستایا در سال 1923 آغاز شد. بسیاری از استادیوم های اسپانیا دارای ابعاد زمین بازی 105 در 68 متر می باشند و سطح زمین از چمن پوشیده شده است. ظرفیت این استادیوم 55 هزار نفر می باشد. این ورزشگاه یکی از ورزشگاه های بسیار بزرگ در اروپا است. ورزشگاه مستایا در طول تاریخ دست خوش بلایای طبیعی زیادی قرار گرفته است. جنگ، سیل و طوفان از جمله این اتفاقات بوده اند. به همین دلیل است که همه آن را به عنوان پر ماجرا ترین استادیوم لالیگا می شناسند.

اولین بازی که در این ورزشگاه انجام شد بین تیم های لوانته و والنسیا بود. در ابتدا این استادیوم فقط 17 هزار نفر گنجایش داشت و پس از مدتی گنجایش آن را به 25 هزار نفر تغییردادند. در اسپانیا یک جنگ داخلی رخ داد که از این ورزشگاه به عنوان سر پناه برای آوارگان جنگ استفاده می شد و در این ماجرا به حدی تخریب شد که می توان گفت که پس از جنگ چیزی از آن باقی نماند. پس از این جنگ، باز سازی جزئی در این ورزشگاه انجام شد و مجددا برای بازی های خانگی استفاده شد. اما پس از مدتی مسئولین باشگاه تصمیم بر باز سازی کلی آن گرفتند. در این پروژه قرار بر این بود که جایگاه تماشاچیان تغییر پیدا کند و تعداد صندلی ها افزایش یابد.

پس از آن ظرفیت مستایا به 45 هزار نفر سید. در سال 1957 سیلی در اسپانیا به راه افتاد و این ورزشگاه را درگیر کرد. بخش های بسیار زیادی از این استادیوم تخریب شد و پس از مدتی آن را باز سازی کردند و به سرعت ترمیم شد. تیم ناتینگهام فارست اولین تیم خارجی بود که در این استادیوم بازی کرد. این اتفاق در سال 1962 رخ داد. نام این ورزشگاه را در سال 1969 به احترام رئیس جدید باشگاه به لوئیس کاناسوا تغییر دادند. اما این فرد در سال 1994 درخواست کرد که نام باشگاه را به مستایا تغییر دهند. در سال 1970 مسئولان این ورزشگاه تصمیم گرفتند که آن را جا به جا کنند اما در نهایت تصمیم بر باز سازی آن گرفتند و تمام هزینه انتقال را، برای ترمیم آن خرج کردند. در نهایت این استادیوم برای جام جهانی سال 1982 آماده شد و تغییرات زیادی بر روی آن اعمال شد. در این تغییرات جایگاه تماشاچیان در برخی از قسمت ها، آجری بود که آن را با ساختار بتنی جایگزین کردند. نا گفته نماند که این تغییرات قبل از شروع شدن جام جهانی پایان یافت.

بنیتو ویلا مارین سبیا

بنیتو ویلا مارین سبیا

استادیوم ویلا مارین سبیا در سال 1929 افتتاح شده است. نام قدیمی این ورزشگاه استدیو هلیوپلیس می باشد که در سال های 1339 تا 1361 به این نام معروف شد و در سال های 2000 تا 2010 به نام استدیو منوئل روئز ده لوپرا شناخته می شد. در سال های 1982، 2000 و 2017 باز سازی و ترمیم شده است. ابعادر زمین این ورزشگاه 105 در 68 متر است و سطح زمین از چمن طبیعی پوشانده شده است. ظرفیت استادیوم بنیتو ویلا مارین سبیا 60 هزار و 720 نفر می باشد. این ورزشگاه به عنوان چهارمین ورزشگاه بزرگ در این کشور می باشد. در سال های 2016 و 2017 تغییراتی در ظرفیت این ورزشگاه ایجاد شد و گنجایش آن از 52 هزار نفر به حدود 61 هزار نفر رسید. در این استادیوم بازی های بسیار زیادی انجام شده است.

عکس استادیوم های لالیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن عکس استادیوم های لالیگا می توانید نام این ورزشگاه ها را در اینترنت خود نوشته و جست و جو نمایید. همان طور که می دانید گوگل یکی از بزرگ ترین و مهم ترین موتور های جست و جو است که می توانید تصاویر زیادی از آن به دست آورید. علاوه برآن می توانید در وب سایت های رسمی این استادیوم ها نیز تصاویر زیادی را مشاهده نمایید. در سایت های ورزشی زیادی در مورد این استادیوم ها تصاویر و عکس هایی منتشر شده است که می توانید آن ها را ببینید. از استادیوم های میزبان لالیگا تصاویر بسیار با کیفیت و زیبایی را گرفته اند که در بسیاری از نرم افزار های مجازی منتشر کرده اند که افراد بیش تری با آن ها آشنا شوند. می توانید در شبکه های ورزشی و گزارش های خبری نیز این تصاویر را ببنید و از مطالب مفید آن ها بهره مند شوید.

هر کدام از استادیوم های لالیگا چه ویژگی هایی دارند؟

ورزشگاه نیو کمپ در واقع یک مجموعه ورزشی است که در آن قسمتی را برای نگهداری اشیای قدیمی و یاد بود ها ایجاد کرده اند. زمین کوچکی هم در آن وجود دارد که تیم تمرین های خود را در آن انجام می دهد. در این مجموعه یک کلیسا نیز ایجاد شده است تا بازیکنان بتوانند از آن استفاده کنند. موزه ای به نام کاتالونیا در این مجموعه وجود دارد که پر بازدید کننده ترین موزه است و هر سال 1 میلیارد و 200 هزار نفر از آن دیدن می کنند. افتتاحیه این موزه در سال 1984 بود. در آن زمان جوزپ لوئیس رئیس باشگاه بود.

در این موزه 1420 قطعه نگه داری می شود که مربوط به تاریخ بارسلونا بوده و در بین آن ها 420 جام و مقامی که این تیم تا به امروز به دست آورده است وجود دارد. استادیوم سانتیاگو برنابئو دارای رستوران، کافی شاپ، بار و مرکز خرید می باشد. معماری این استادیوم بسیار خاص و منحصر به فرد است و در آن یک سقف متحرک ساخته شده است که در هنگام نیاز از آن استفاده می شود. در استادیوم مستایا که در مرکز یکی از شهر های شلوغ اسپانیا است، کافه و رستوران هایی وجود دارد. در نزدیکی این استادیوم هتل های بسیاری وجود دارد که بسیار لوکس و تمیز هستند. در این استادیوم از تلویزیون های هوشمند و بسیار بزرگ در بالای جایگاه اصلی استفاده شده است و دارای نور افکن های بسیار قوی و محیط بسیار زیبا می باشد. در تمامی این ورزشگاه ها از بهترین چمن ها و بهترین متریال ها استفاده شده است. برای شما ویژگی های  استادیوم های ایرانی را نیز مورد بررسی قرار دادیم تا به راحتی بتوانید شرایط را مقایسه کنید.

بزرگ ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

بزرگ ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

بزرگ ترین استادیومی که در لالیگا استفاده می شود نیوکمپ می باشد. در سال ۲۰۲۱ در باز سازی این استادیوم تعداد ۵ هزار و ۶۴۶ صندلی به گنجایش این ورزشگاه اضافه شد و در نهایت ظرفیت آن به ۹۹ هزار و ۳۵۴ نفر رسید. این ورزشگاه مختص بازی های فوتبال نیست و در آن اجرا های مهم و جشن های زیادی برگزار می شود. نا گفته نماند که در ابتدا ظرفیت این ورزشگاه ۱۰۵ هزار نفر بود اما به دلیل ممنوع شدن جایگاه هایی که در آن تماشاگران ایستاده بازی را تماشا می کردند، ظرفیت آن کاهش پیدا کرد. پس از آن ورزشگاه سانتیاگو برنابئو دومین ورزشگاه بزرگ در لالیگا می باشد.

کوچک ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

کوچک ترین استادیوم در بازی های لالیگا ورزشگاه مستایا می باشد و همان طور که گفتیم این ورزشگاه حدود 55 هزار نفر جمعیت دارد و پس از آن ورزشگاه بنیتو ویلا مارین سبیا با گنجایش 60 هزار نفری در رتبه دوم استادیوم های کوچک در اسپانیا قرار می گیرد. فهرست ورزشگاه های فوتبال در اسپانیا را می توانید در سایت های ورزشی معتبر مشاهده نمایید.

هر کدام از ورزشگاه های ذکر شده میزبان خانگی کدام تیم است؟

ورزشگاه نیو کمپ میزبان بازی های خانگی تیم بارسلونا می باشد. زمین این ورزشگاه از چمن طبیعی پوشیده شده است. ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان بازی های خانگی تیم رئال مادرید می باشد. در این ورزشگاه لیگ قهرمانان اروپا، جام جهانی و فینال جام ملت های اروپا برگزار شده است. استادیوم مترو پلی تانو تا به امروز میزبان بازی های زیادی بوده است. از سال 2017 تا به امروز در این ورزشگاه بازی های تیم باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید بوده است. در استادیوم مستایا بازی های تیم فوتبال والنسیا انجام می شود. بعضی از بازی های جام جهانی سال 1982 در این ورزشگاه انجام شد. المپیک تابستانی سال 1992 نیز در همین ورزشگاه برگزار شد. در استادیوم بنیتو ویلا مارین سبیا بازی های تیم باشگاه رئال بتیس انجام می شود. البته بسیاری از بازی های مهم دیگر نیز در این استادیوم برگزار شده اند.

ورزشگاه های ذکر شده در کدام شهر قرار دارند؟

ورزشگاه های ذکر شده در کدام شهر قرار دارند؟

یکی از استادیوم های فوتبال اسپانیا، ورزشگاه نیو کمپ است که در شهر بارسلون قرار گرفته است. ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در شهر مادرید اسپانیا قرار دارد. مستایا در شهر والنسیا اسپانیا قرار دارد. استادیوم بنیتو ویلا مارین سبیا در شهر سویا در غرب مرکز اسپانیا قرار گرفته است. راه های زیادی برای دسترسی به این استادیوم وجود دارد که طرفداران می توانند از طریق مترو، اتوبوس و قطار شهری به آن مراجعه نمایند.

قدیمی ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

قدیمی ترین استادیوم اسپانیا مستایا می باشد. این ورزشگاه دفعات زیادی باز سازی شد و بار ها گنجایش آن را تغییر دادند. این استادیوم در بسیاری از ادوار اسپانیا حضور داشته است و اتفاقات زیادی را شاهد بوده است. البته سعی زیادی شده است که استادیوم های لالیگا در مدت های کوتاهی به روز رسانی شود و آن ها را با متد های روز دنیا و آخرین تجهیزات، مجهز کنند.

جدید ترین ورزشگاه های لالیگا کدامند؟

مترو پلی تانو جدید ترین ورزشگاه در بازی های لالیگا است. گفته شده است که به زودی نام این ورزشگاه تغییر خواهد کرد. مسئولان مربوطه برای این ورزشگاه نام سیویتاس متروپولیتانو را انتخاب کرده اند و به زودی در بین مردم با این نام شناخته خواهد شد. گروه سیویتاس یک گروه فعاال در پروژه های عمرانی است و با شروع همکاری با این ورزشگاه، تصمیم بر تغییر نام آن گرفته شد. انریکه سرزو، رئیس باشگاه مادریدی تاکیدی در مورد این تغییر نام کرد. گفته می شود که قرار است این ورزشگاه به مدت 10 سال، با همین نام شناخته شود.

ویدیو استادیوم های لالیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

ویدیو استادیوم های لالیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

برای تماشا کردن ویدیو های مربوط به استادیوم های لالیگا می توانید به سایت آپارات مراجعه نمایید. البته در تلوبیون و سایر نرم افزار های اجتماعی می توانید فیلم های زیادی در این مورد را تماشا نمایید. در سایت های رسمی این ورزشگاه ها فیلم های زیادی برای طرفداران و هواداران فوتبال منتشر شده است. می توانید فیلم های این استادیوم ها را در اینترنت و با جست و جو در گوگل نیز مشاهده نمایید.

قیمت بلیط استادیوم های لالیگا چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت بلیط های استادیوم های لالیگا می توانید به وب سایت رسمی فوتبال اسپانیا مراجعه نمایید. بسیاری از بلیط های معمولی حدود چند هفته قبل از شروع بازی ها فروخته می شوند. اما بلیط جایگاه وی آی پی فقط چند روز قبل از بازی به فروش می رسند و در مدت بسیار کوتاهی تمام می شوند. وب سایت های زیادی به فروش این بلیط ها مشغول هستند که با مراجعه به این سایت ها می توانید به راحتی آن ها را تهیه نمایید. قیمت بلیط ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر استادیوم دارای یک قیمت مخصوص است و علاوه بر آن جایگاه معمولی و ویژه نیز دارای قیمت های متفاوتی هستند. قیمت بلیط ها معمولا از 10 یورو شروع می شود و به 65 یورو نیز می رسد. برخی از سایت ها برای جذب مشتری بیش تر، بر روی بلیط های خود تخفیفاتی را ارائه می کنند تا افراد بیش تری به سایت آن ها مراجعه کرده و خرید بیش تری از این سایت ها انجام شود. البته در برخی از بازی ها که طرفداران کم تری را به خود جذب می کنند، بلیط های وی آی پی را با قیمت بلیط های معمولی به فروش می رسانند. به همین دلیل بهتر است برای خرید بلیط های خود در روز های پایانی مراجعه نمایید تا در صورت وجود، از بلیط های تخفیفی و قیمت پایین بهره مند شوید.

سوالات متداول

 1. کدام یک از استادیوم های لالیگا میزبان بازی های المپیک سال 1992 بوده است؟

  یکی از استادیوم های لالیگا به نام مستایا میزبان بازی های المیپیک سال 1992 بوده است.

 2. کدام یک از استادیوم های لالیگا دچار حوادث و بلایای طبیعی زیادی شد؟

  یکی از استادیوم های لالیگا به نام مستایا دچار حوادث و بلایای طبیعی بسیاری شد.

 3. جدید ترین ورزشگاه لالیگا چه نام دارد؟

  یکی از جدید ترین ورزشگاه های لالیگا مترو پلی تانو نام دارد که دارای ویژگی های منحصر بفردی است که در متن به طور کامل به آن اشاره کرده ایم.

 4. قدیمی ترین ورزشگاه لالیگا به چه نامی مشهور است؟

  ورزشگاه اسپانیا مستایا به عنوان قدیمی ترین و البته محبوب ترین ورزشگاه در این حوزه شناخته شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا