استادیوم های لیگ جزیره 2023 به همراه بررسی امکانات آن ها

لیگ جزیره بالا ترین سطح هرم فوتبال انگلیس است که مسابقات و بازی های آن در استادیوم های لیگ جزیره برگزار می شوند و تمام این استادیوم های فوتبال از ظرفیت و امکانات بالایی برخوردارند.

  • جدیدترین آدرس سایت شرط بندی رتبه 1 ایرانی را می توانید تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
محتوا پنهان
بهترین استادیوم های انگلیس کدامند؟

بهترین استادیوم های انگلیس کدامند؟

فوتبال محبوب ترین بازی است که در انگلستان انجام می شود و از یک سیستم لیگ سنتی پیروی می کند که از تیم های مختلفی تشکیل شده است. حال این موضوع را هم باید افزود که لیگ جزیره بالا ترین سطح هرم فوتبال انگلیس است. حال استادیوم های متعددی در انگلیس وجود دارند که برای برگزاری مسابقات تیم ها و یا تمرینات بازیکنان ساخته شده اند و تماشاچیان برای مشاهده بازی های مورد علاقه خود به صورت زنده به این استادیوم ها مراجعه می کنند. در ادامه قرار است به معرفی ورزشگاه های لیگ جزیره بپردازیم و اطلاعات کاملی را در رابطه با استادیوم های فوتبال انگلیس قرار دهیم، به همین دلیل اگر تمایل دارید تا به مشاهده فهرست ورزشگاه‌ های انگلستان بپردازید، پیشنهاد می کنیم تا این قسمت از مقاله را از دست ندهید و تا انتهای مطالب همراه ما باشید. لازم به بیان است می توانید اطلاعات مفیدی درباره استادیوم های ایرانی فوتبال کسب کنید.

اولدترافرود

الدترافورد (Old Trafford) یک استادیوم در انگلستان است که ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال منچستر یونایتد به شمار می رود. محل های زیبایی همچون موزه یونایتد، رستوران رد کافی، اتاق ویژه جام‌ها و قسمت اداری در این قسمت واقع شده و شکل بسیار مناسبی به این ورزشگاه داده است. هم چنین جایگاه تماشاگران در این ورزشگاه در قسمت شمالی واقع شده، بزرگ‌ ترین سقف بی ستون را در سرتاسر اروپا از آن خود کرده‌ است. قسمت جنوبی این استادیوم هم بسیار توسعه یافته و چشم‌ ها را به خود خیره می‌ کند. جالب است که بدانید بابی چارلتون اسطورهٔ فوتبال انگلستان این ورزشگاه را (تئاتر رؤیاها) نامیده‌ است.

ساخت ورزشگاه الدترافورد از سال 1909 شروع شده است و بیش از یک قرن عمر دارد. پیش از آن تیم منچستر ورزشگاهی کوچک و قدیمی داشت و این استادیوم به عنوان خانهٔ جدید باشگاه در غرب شهر منچستر بنا شد. ورزشگاه الدترافورد در آن دوران با هزینه‌ ای حدودا 60 هزار پوند ساخته شد که در زمان خود مبلغ زیادی بود. طراح این ورزشگاه آرچیبالد لیچ، مهندس معروف اسکاتلندی بوده است. این ورزشگاه از ظرفیت 74٬140 برخوردار است. ورزشگاه الدترافورد در سال‌ های 1911 و 1915 فینال جام حذفی انگلیس را برگزار کرد و در سال 1920، میزبان بیشترین تماشاگر در بازی منچستر یونایتد مقابل آستون ویلا بوده است.

ومبلی

از یکی از بهترین ورزشگاه های انگلیس می توان به ورزشگاه ومبلی اشاره کرد. ورزشگاه ومبلی، یک ورزشگاه فوتبال در ومبلی، لندن است. بهتر است که بدانید این ورزشگاه میزبان مسابقات فوتبال مهمی همچون بازی های خانگی تیم ملی فوتبال انگلیس و هم چنین فینال جام حذفی است. ورزشگاه ومبلی متعلق به هیئت حاکمه فوتبال انگلیس، اتحادیه فوتبال (FA) است، که مقر آن در استادیوم می باشد. این ورزشگاه از ظرفیت 90000 نفری برخوردار است و از این رو بزرگترین استادیوم در بریتانیا و هم چنین دومین استادیوم بزرگ در اروپا می باشد.

طراحی این استادیوم توسط Populous و Foster and Partners انجام شده است. استادیوم ومبلی توسط شرکت استرالیایی Multiplex با هزینه 798 میلیون پوند ساخته شد. دو سازه سقفی تا حدی جمع شونده در انتهای شرقی و هم چنین غربی استادیوم را می توان برای اجازه دادن به نور خورشید و کمک به رشد چمن های زمین باز کرد.

علاوه بر بازی‌ های خانگی انگلیس و فینال جام حذفی، استادیوم ومبلی میزبان بازی‌ های مهم دیگری در فوتبال انگلیس از جمله افتتاحیه فصل FA Community Shield، نیمه نهایی جام حذفی، جام لیگ فوتبال، پلی آف لیگ فوتبال، فینال جام اتحادیه، جام اتحادیه، گلدان FA و پلی آف لیگ ملی نیز می‌ باشد. بهتر است که بدانید ورزشگاه ومبلی میزبان فینال های لیگ قهرمانان اروپا در سال های 2011 و 2013، هشت بازی در یورو 2020 یوفا و هم چنین میزبان فینال یورو 2022 یوفا زنان بود. فینال لیگ قهرمانان اروپا 2024 در این استادیوم برگزار خواهد شد.

آنفیلد

آنفیلد

آنفیلد یک استادیوم فوتبال در آنفیلد، لیورپول، مرسی ساید، انگلستان است. این استادیوم از ظرفیت 53394 نفری برخوردار است و هفتمین استادیوم بزرگ فوتبال در انگلستان به شمار می رود. این ورزشگاه از سال 1892 خانه باشگاه فوتبال لیورپول بوده است. البته ناگفته نماند که در ابتدا و از سال 1884 تا 1891 خانه اورتون بوده است. این ورزشگاه دارای چهار جایگاه است. جالب است که بدانید در سال 1952، رکورد حضور 61905 نفر در مسابقه بین لیورپول و ولورهمپتون در این ورزشگاه به ثبت رسید.

دو دروازه در این استادیوم به نام مدیران سابق لیورپول بیل شنکلی و باب پیزلی نامگذاری شده اند. بازسازی این ورزشگاه و گسترش آن در 8 دسامبر 2014 آغاز شد و به این گونه ظرفیتش به 53394 افزایش یافت. برای بار دیگر بازسازی این ورزشگاه شروع شده است و قرار است ظرفیت ورزشگاه را به حدود 61000 نفر برسانند و بازسازی آن برای فصل 2023-24 تکمیل خواهد شد.

سنت جیمز پارک

سنت جیمز پارک یک ورزشگاه در نیوکاسل آپون تاین، انگلستان است. سنت جیمز پارک که یکی از استادیوم های انگلیس است، از ظرفیت 52305، نفری برخوردار است و هشتمین استادیوم بزرگ فوتبال در انگلستان می باشد. ورزشگاه سنت جیمز پارک خانه باشگاه لیگ برتر نیوکاسل یونایتد F.C است.

استادیوم سنت جیمز پارک از سال 1892 خانه باشگاه نیوکاسل یونایتد F.C بوده است و از سال 1880 برای فوتبال استفاده می شود. بهتر است که بدانید سنت جیمز پارک علاوه بر فوتبال باشگاهی، برای فوتبال بین المللی، در المپیک 2012، برای لیگ راگبی جادویی آخر هفته، مسابقات لیگ برتر و انگلستان، رویدادهای فوتبال خیریه، جام جهانی اتحادیه راگبی، کنسرت های راک و به عنوان مجموعه ای برای فیلم و تلویزیون هم مورد استفاده قرار می گیرد.

امارات

استادیوم امارات، یک استادیوم فوتبال در هالووی، لندن، انگلستان است. این استادیوم از ظرفیت 60704 نفری برخوردار است که آن را به پنجمین استادیوم بزرگ فوتبال انگلستان از نظر ظرفیت تبدیل کرده است. استادیوم امارات از سال 2006 میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال آرسنال بوده است. در سال 1997، باشگاه آرسنال امکان نقل مکان به یک استادیوم جدید را بررسی کرد و امارات بعداً به عنوان حامی اصلی ورزشگاه اعلام شد. در این باره بهتر است که بدانید در سال 2006، هواپیمایی امارات با پرداخت 390 میلیون پوند به باشگاه آرسنال، وارد قراردادی شد که به موجب آن نام ورزشگاه جدید آرسنال به مدت یازده سال به نام (امارات) نامگذاری شود. این قرار داد شامل حک شدن آرم شرکت هواپیمایی امارات به مدت هفت سال بر روی پیراهن تیم آرسنال نیز می‌ باشد.

کل پروژه این استادیوم در سال 2006 با هزینه 390 میلیون پوند تکمیل شد. بهتر است که بدانید این استادیوم میزبان برنامه های بین المللی و کنسرت های موسیقی بوده است.

استمفورد بردیج

استمفورد بردیج

استمفورد بریج، نام ورزشگاه اختصاصی باشگاه چلسی است که در غرب شهر لندن، انگلستان قرار دارد. این ورزشگاه از ظرفیت 41٬837 نفری برخوردار است و از این نظر هفتمین ورزشگاه بزرگ در لیگ برتر انگلستان محسوب می شود. بهتر است که بدانید استادیوم استمفورد بریج یکی از قدیمی ترین استادیوم های دنیاست.

ورزشگاه استمفورد بریج که در سال 1877 افتتاح شد تا سال 1905 توسط باشگاه ورزشی لندن مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن چلسی بازی های خانگی خود را در آنجا انجام داده است. در طول این سال‌ ها تغییرات عمده‌ ای بر روی این ورزشگاه انجام شده است. بهتر است که بدانید ورزشگاه استمفورد بریج محل برگزاری مسابقات بین المللی انگلستان، فینال جام حذفی، نیمه نهایی جام حذفی و حتی بازی های Charity Shield بوده است. هم چنین این ورزشگاه میزبان ورزش‌ های متعدد دیگری از جمله: کریکت، اتحادیه راگبی، سرعت، مسابقه تازی، لیگ راگبی، بیسبال و فوتبال آمریکایی بوده است. بالاترین تعداد حضور رسمی ورزشگاه 82905 نفر و برای بازی لیگ بین چلسی و آرسنال در تاریخ 12 اکتبر 1935 بوده است.

گویسون پارک

استادیوم گودیسون پارک یک استادیوم فوتبال در منطقه والتون لیورپول، انگلستان است. این استادیوم از سال 1892 میزبان باشگاه لیگ برتر اورتون F.C بوده است. استادیوم گویسون پارک از ظرفیت 39414 نفری برخوردار است. جالب است که بدانید باتوجه به این که تیم اورتون تنها به مدت چهار فصل خارج از لیگ برتر بوده است، از این رو استادیوم گودیسون پارک بیش از هر استادیوم دیگری در انگلستان میزبان بازی‌ های برتر بوده است. هم چنین این ورزشگاه محل برگزاری فینال جام حذفی و بازی های بین المللی متعددی همچون بازی نیمه نهایی در جام جهانی 1966 بوده است.

وایت هارتلند

ورزشگاه وایت هارت لین نام یک ورزشگاه تخریب شده در لندن انگلستان می‌ باشد، ورزشگاه وایت هارت لین محل سابق برگزاری بازی های باشگاه فوتبال تاتنهام هاتسپر بود که در سال ۱۸۹۹ تأسیس شد. این باشگاه در سال 2008 تصمیم به ساخت یک ورزشگاه جدید به نام ورزشگاه تاتنهام هاتسپر کرد که از ظرفیت 62٬062 نفری برخوردار است. ورزشگاه جدید واقع در دل وایت هارت لین بنا شد به گونه ای که تکمیل مراحل پایانی ساخت ورزشگاه مستلزم تخریب وایت هارت لین بوده است. بهتر است که بدانید ورزشگاه وایت هارت لین در تاریخ 14 مه 2017 بسته شد و در همان سال به طور کلی تخریب شد.

عکس استادیوم های لیگ جزیره را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس استادیوم های لیگ جزیره را در کجا مشاهده کنیم؟

استادیوم‌ ها محل برگزاری مسابقات فوتبال هستند و تماشاچیان برای مشاهده مسابقات مورد علاقه خود به این ساختمان ها مراجعه می کنند. حال بهتر است که بدانید در حال حاضر استادیوم های لیگ جزیره با توجه به امکانات و ظرفیتی که دارند بسیار معروف و محبوب شده اند. این روز ها خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده تصاویر استادیوم های لیگ جزیره و یا حتی تصاویر استادیوم های آینده فوتبال انگلیس که در حال ساخت هستند بپردازند. در این باره بهتر است که بدانید روش‌ های متعددی برای مشاهده تصاویر استادیوم های لیگ جزیره وجود دارد.

حال اگر به اینترنت مراجعه کنید و عباراتی همچون تصاویر استادیوم های لیگ جزیره و یا نام استادیوم مورد علاقه خود را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و می‌ توانید به مشاهده عکس های مورد علاقه خود و یا دانلود آن ها بپردازید. هم چنین در اینترنت با مراجعه به برخی از سایت‌ های مربوطه که به معرفی بزرگترین ورزشگاه های انگلیس و معرفی بهترین ورزشگاه های انگلیس پرداخته اند، اطلاعات جالبی را در رابطه با این استادیوم ها بدست آورید.

هر کدام از استادیوم های لیگ جزیره چه ویژگی هایی دارند؟

بهتر است که بدانید بخش مهم فوتبال تماشاگران آن هستند. تیم های فوتبال با بهره از تماشاگران و حامی روانی می توانند عنوان مهمی را به دست آورند. حال تیم های فوتبال انگلیس برای جذب هوادار به استادیوم، استاندارد هایی را برای این امر در نظر گرفته است. بهتر است که بدانید استادیوم ها، ساختمان هایی هستند که دارای امکانات و ویژگی هایی می باشند تا به این گونه تیم های فوتبال بتوانند به راحتی مسابقات خود را در این ساختمان ها برگزار کنند و تماشاگران هم بتوانند به صورت زنده به تماشای بازی مورد علاقه خود بپردازند. حال بهتر است که بدانید استادیوم های لیگ جزیره دارای یک سری ویژگی ها و امکاناتی هستند که این موضوع باعث شده است تا معروف و پرطرفدار شوند.

از مهم ترین ویژگی های استادیوم های لیگ جزیره می توان به: جایگاه مناسب تماشاچیان، ظرفیت بالا، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، چمن باکیفیت، فناوری کربن خنثی، سیستم تهویه هوا، سقف متحرک برقی و صفحه نمایش اختصاصی، دسترسی راحت به استادیوم ها، جایگاه مشخص برای میهمانان ویژه و … اشاره کرد.

بزرگ ترین استادیوم های لیگ جزیره کدامند؟

بزرگ ترین استادیوم های لیگ جزیره کدامند؟

لیگ جزیره استادیوم های متعددی دارد که برخی از این استادیوم ها با توجه به وسعت و ظرفیتی که دارند در لیست بزرگترین استادیوم های لیگ جزیره قرار گرفته اند. حال در صدر این لیست نام الدترافورد قرار گرفته است. الدترافورد یک استادیوم در انگلستان است که میزبان باشگاه فوتبال منچستر یونایتد است. ساخت این ورزشگاه از سال 1909 شروع شده است و بیش از یک قرن عمر دارد. این ورزشگاه از ظرفیت 74٬140 برخوردار است. این موضوع را هم باید افزود که پس از الدترافورد، نام ورزشگاه های دیگر به ترتیب ورزشگاه تاتنهام هاتسپر و ورزشگاه امارات هم در این لیست مشاهده می شوند.

کوچک ترین استادیوم های لیگ جزیره کدامند؟

برخی از استادیوم های انگلیس با توجه به ظرفیت و وسعتی که دارند در لیست کوچک ترین استادیوم های انگلیس قرار گرفته اند. حال بهتر است که بدانید ورزشگاه دین کورت کوچک ترین ورزشگاه به شمار می رود که از ظرفیت 11٬360 نفری برخوردار است. هم چنین در این لیست نام ورزشگاه دیگری همچون بلومفیلد رود، پارک ورزشی مرزی، استادیوم جامعه برنتفورد هم قرار گرفته است.

هرکدام از ورزشگاه های ذکر شده میزبان خانگی کدام تیم است؟

هرکدام از ورزشگاه های ذکر شده میزبان خانگی کدام تیم است؟

الدترافورد یک استادیوم در انگلستان است که ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال منچستر یونایتد به شمار می رود. ورزشگاه ومبلی میزبان مسابقات فوتبال مهمی همچون بازی های خانگی تیم ملی فوتبال انگلیس و هم چنین فینال جام حذفی است. ورزشگاه آنفیلد از سال 1892 خانه باشگاه فوتبال لیورپول بوده است. ورزشگاه سنت جیمز پارک خانه باشگاه لیگ برتر نیوکاسل یونایتد F.C است. استادیوم امارات از سال 2006 میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال آرسنال بوده است. ورزشگاه استمفورد بریج، نام ورزشگاه اختصاصی باشگاه چلسی است. ورزشگاه گودیسون پارک میزبان باشگاه لیگ برتر اورتون F.C است. ورزشگاه گودیسون پارک از سال 1892 میزبان باشگاه لیگ برتر اورتون F.C بوده است. ورزشگاه گودیسون پارک خانگی باشگاه لیگ برتر اورتون F.C است. ورزشگاه وایت هارت لین محل سابق برگزاری بازی های باشگاه فوتبال تاتنهام هاتسپر بوده است.

ورزشگاه های ذکر شده در کدام شهر قرار دارند؟

ورزشگاه های ذکر شده در کدام شهر قرار دارند؟

ورزشگاه الدترافورد واقع در خیابان سر مت بازبی، الدترافورد، منچستر بزرگ، انگلستان است. ورزشگاه ومبلی در ومبلی، لندن، انگلستان واقع شده است. آنفیلد یک استادیوم فوتبال در آنفیلد، لیورپول، مرسی ساید، انگلستان است. سنت جیمز پارک یک استادیوم فوتبال در نیوکاسل آپون تاین، انگلستان است. استادیوم امارات، یک استادیوم فوتبال در هالووی، لندن، انگلستان است. ورزشگاه استمفورد بریج در غرب شهر لندن، انگلستان قرار دارد. ورزشگاه گودیسون پارک یک استادیوم فوتبال در منطقه والتون لیورپول، انگلستان است. استادیوم گودیسون پارک یک استادیوم فوتبال در منطقه والتون لیورپول، انگلستان است. ورزشگاه وایت هارت لین نام یک ورزشگاه تخریب شده در لندن انگلستان می‌ باشد. ورزشگاه گودیسون پارک در شهر لیورپول، انگلستان قرار دارد.

قدیمی ترین استادیوم های لیگ جزیره کدامند؟

استمفورد بریج، نام ورزشگاه اختصاصی چلسی است که در غرب شهر لندن، انگلستان قرار دارد. این ورزشگاه از گنجایش 41٬837 نفری برخوردار است و هفتمین ورزشگاه بزرگ در لیگ برتر انگلستان محسوب می شود. حال بهتر است که بدانید ورزشگاه استمفورد بریج در سال 1877 افتتاح شده است و قدیمی ترین استادیوم های لیگ جزیره و هم چنین یکی از قدیمی ترین استادیوم های دنیاست. این موضوع را هم باید افزود که در تاریخ 12 اکتبر 1935، بالاترین تعداد حضور رسمی ورزشگاه 82905 نفر برای بازی لیگ بین چلسی و آرسنال بوده است.

جدید ترین ورزشگاه های لیگ جزیره کدامند؟

جدید ترین ورزشگاه های لیگ جزیره کدامند؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر جدیدترین مکانی که میزبان لیگ برتر شده است، ورزشگاه جامعه برنتفورد است که نخستین بازی خود در لیگ برتر را در تاریخ 13 آگوست 2021 میزبانی کرد. استادیوم جامعه برنتفورد، استادیومی در برنتفورد، غرب لندن است که خانه باشگاه لیگ برتر برنتفورد می باشد. این ورزشگاه از ظرفیت 17250 نفری برخوردار است. این استادیوم در سال 2020 افتتاح شده است و از جدید ترین ورزشگاه های انگلیس به شمار می رود.

ویدیو استادیوم های لیگ جزیره را در کجا مشاهده کنیم؟

استادیوم های لیگ جزیره از طراحی فوق‌ العاده ای برخورد و دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته ای هستند، به همین دلیل خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده ویدیو این استادیوم ها بپردازند و به این گونه بیشتر با فضای داخلی و خارجی آن ها آشنا شوند. بهتر است که بدانید در حال حاضر روش‌ های متعددی برای مشاهده ویدیو استادیوم ها وجود دارد. به عنوان مثال اگر به اینترنت و یا حتی آپارات مراجعه کنید و عبارت مورد نظر خود و یا نام استادیوم مورد نظر خود را جستجو کنید با نتایج دلخواه رو به رو خواهید شد و می توانید به مشاهده این ویدیو ها بپردازید. البته این موضوع را هم باید افزود که با مراجعه به شبکه های مجازی همچون اینستاگرام، یوتیوب و تلگرام هم می توانید با یک جستجوی ساده با نتایج دلخواه رو به رو شوید و ویدیو استادیوم مورد علاقه خود را مشاهده نمایید.

قیمت بلیط استادیوم های لیگ جزیره چقدر است؟

خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده مسابقات لیگ جزیره به طور زنده بپردازند و به همین دلیل به استادیوم‌ ها می روند تا به این گونه بتوانند علاوه بر مشاهده بازی، به حمایت از تیم مورد علاقه خود نیز بپردازند. حال این موضوع را هم باید افزود یکی از سوالاتی که برای برخی از افراد به وجود می آید، این است که قیمت بلیط استادیوم ها چقدر است؟ بهتر است که بدانید قیمت بلیط ورزشگاه های لیگ برتر باتوجه به برخی از عوامل متفاوت است و به همین دلیل نمی‌ توان به طور دقیق قیمت بلیط این ورزشگاه ها را بیان کرد. اما با این حال اگر می خواهید اطلاعات دقیقی در رابطه با قیمت بلیط استادیوم مورد نظر خود با توجه به بازی به دست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به سایت های فروش آنلاین مربوطه مراجعه کنید.

هم چنین ناگفته نماند که با مراجعه به سایت های رسمی هر کدام از استادیوم ها هم می توانید با توجه به بازی که قرار است در آن استادیوم برگزار شود، در رابطه با قیمت بلیط اطلاعات دقیقی را به دست آورید و یا حتی به خرید آن بپردازید.

سوالات متداول

  1. بهترین و معروف ترین استادیوم های لیگ جزیره کدامند؟

    از بهترین و معروف ترین استادیوم ها می توان به: اولدترافرود، ومبلی، آنفیلد، سنت جیمز پارک، امارات، استمفورد بردیج، گویسون پارک و وایت هارتلند اشاره کرد.

  2. چگونه می توان به مشاهده ویدیو استادیوم های لیگ جزیره پرداخت؟

    روش های متعددی برای جستجو و مشاهده ویدیو این استادیوم ها وجود دارد، به عنوان مثال با مراجعه به اینترنت و یا آپارات می‌ توانید با یک جستجوی ساده با نتایج دلخواه رو به رو شوید.

  3. در صدر لیست بزرگ ترین استادیوم های لیگ جزیره نام کدام استادیوم قرار گرفته است؟

    در صدر لیست نام الدترافورد قرار گرفته است، الدترافورد یک استادیوم در انگلستان است که میزبان باشگاه فوتبال منچستر یونایتد می باشد، این استادیوم از ظرفیت 74٬140 برخوردار است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا