بررسی استادیوم سیگنال ایدونا پارک به همراه عکس

در دنیای امروزی استادیوم های فوتبال نقش زیادی در جذابیت یک مسابقه فوتبال دارند. شاید به نظر شما استادیوم ها تنها محلی برای برگزاری مسابقه فوتبال باشند اما برخی از استادیوم ها از اسم و رسم و محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند. برخی از استادیوم ها از ابهت بالایی برخوردار می باشند و لقب های خاصی دارند.

یکی از این استادیوم های ورزشگاه وست فالن یا سیگنال ایدونا پارک افسانه ای می باشد. وست فالن استادیوم اختصاصی تیم دورتموند آلمان می باشد که با توجه به محبوبیت بالایی که دارد در این مقاله به معرفی کامل این استادیوم خواهیم پرداخت. اگر شما نیز جزو علاقه مندان به فوتبال هستید تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا با یکی از بهترین و بزرگ ترین استادیوم های فوتبال جهان آشنا شوید.

معرفی استادیوم وست فالن

استادیوم وست فالن از استادیوم های لیگ بوندسلیگا است؛ که اغلب با نام ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک شناخته می شود، استادیوم اختصاصی دورتموند آلمان، ملقب به زنبور ها می باشد. سیگنال ایدونا پارک یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین استادیوم های فوتبال آلمان می باشد که در شهر دورتموند ساخته شده است. سیگنال ایدونا پارک پنجمین استادیوم بزرگ اروپا به شمار می رود که تا کنون میزبان دو دوره جام جهانی ام بوده است. وست فالن نزدیک به نیم قرن قدمت دارد و در ابتدا برای برگزاری مسابقات جام جهانی 1974 در آلمان غربی ساخته شد و این ورزشگاه میزبان چندین بازی از این تورنمنت بزرگ بود. این ورزشگاه تا کنون چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته است و اکنون تیم دورتموند آلمان و تیم ملی آلمان باری های خانگی خود را در این ورزشگاه محبوب برگزار می کنند.

ظرفیت ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک چقدر است؟

همان طور که اشاره شد این استادویم محبوب و بزرگ، بزرگ ترین استادیوم کشور آلمان و یکی از 5 استادیوم بزرگ اروپا می باشد. ظرفیت وست فالن اکنون بیش از 81 هزار نفر می باشد اما ظرفیت این ورزشگاه تا کنون 11 بار تغییر کرده است. این ورزشگاه در زمان ساخت با ظرفیتی بالغ بر 53873 هزار نفر افتتاح شد. در سال 1992 میلادی ظرفیت آن به 42800 هزار نفر کاهش یافت. چهار سال بعد ظرفیت این ورزشگاه به 54000 هزار نفر رسید و سه سال بعد ظرفیتی بالغ بر 68600 هزار نفر را داشت.

ظرفیت وست فالن تا سال 2005 میلادی به 83000 نفر رسید که بزرگ ترین گنجایش خود را تجربه کرد. پس از آن رفته رفته ظرفیت این استادیوم کم تر شد. در سال 2006 میلادی ظرفیت این ورزشگاه به 81200 هزار نفر رسید و پس از آن به 80700 و 80500 هزار نفر رسید. در بین سال های 2010 تا 2015 میلادی هم این ورزشگاه به 80720، 80650، 8070 و در نهایت به 81360 هزار نفر رسید. در حال حاضر ظرفیت این ورزشگاه هشتاد هزار و سیصد و شصت نفر می باشد که از سال 2015 تا کنون تغییری نکرده است.

استادیوم سیگنال ایدونا پارک کجا قرار دارد؟

استادیوم وست فالن افسانه ای یا سیگنال ایدونا پارک یکی از بهترین ورزشگاه های فوتبال در قاره سبز یعنی اروپا می باشد. وست فالن در سال 1974 میلادی برای برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور آلمان غربی ساخته شد. سیگنال ایدونا پارک اکنون در غرب کشور آلمان کنونی و در شهر دورتموند آلمان واقع شده است و بزرگ ترین استادیوم این کشور اروپایی به شمار می رود. سیگنال ایدونا پارک در یکی از بهترین نقاط شهر آلمان و در محله Strobelallee ساخته شده است و دسترسی به آن برای هواداران فوتبال از هر نقطه این شهر بسیار آسان می باشد.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

سیگنال ایدونا پارک اکنون محلی برای برگزاری بازی های خانگی تیم دورتموند آلمان می باشد. تیم دورتموند 09 یکی از قدیمی ترین و پر افتخار ترین تیم های کشور آلمان می باشد که در شهر دورتموند تاسیس شده است. تا قبل از سال 1974 میلادی دروتموند بازی های خانگی خود را در محل دیگری انجام می داد اما پس از پایان جام جهانی 1974 آلمان غربی این استادیوم به محل برگزاری بازی های خانگی دورتموند تبدیل شد و اکنون نزدیک به نیم قرن است که دورتموند بازی های خانگی خود را در این استادیوم انجام می دهد. در کنار تیم بروسیا دورتموند آلمان، به دلیل ظرفیت بالایی که این استادیوم دارد تیم ملی آلمان هم برخی از بازی های خانگی خود را در این استادیوم انجام می دهد.

استادیوم سیگنال ایدونا پارک در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم سیگنال ایدونا پارک تنها در سه سال ساخته شد. پس از انتخاب آلمان غربی برای میزبانی جام جهانی 1974 میلادی دولت آلمان در سال 1971 کلنگ ساخت ایتادیوم وست فالن را بر زمین زد و چند ماه قبل از برگزاری جام جهانی این استادیوم تنها در عرض 3 سال با ظرفیتی بالغ بر 53 هزار نفر در شهر دورتموند آلمان ساخته شد. هرچند این استادیوم در سال 1974 میلادی افتتاح شده است اما تا کنون بار ها و بار ها مورد باز سازی قرار گرفته است. این ورزشگاه ابتدا در سال 1992 میلادی مورد بازسازی قرار گرفت و 3 سال بعد و در سال 1995 میلادی برای دومین باز سازی شد. در سال های 1999 و 2002 هم این استادیوم 2 بار دیگر بازسازی شد تا در نهایت در سال 2006 میلادی و پس از آن که آلمان به عنوان میزبان جام جهانی 2006 انتخاب شد این ورزشگاه باز هم مورد بازسازی قرار گرفت. پس از سال 2006 میلادی تا کنون این استادیوم دیگر مورد بازسازی قرار نگرفته است.

عکس های استادیوم سیگنال ایدونا پارک را در کجا مشاهده کنیم؟

تا به امروز عکس های بسیار زیادی از این ورزشگاه جذاب و دیدنی در اینترنت و فضای مجازی منتشر شده است. پیدا کردن و مشاهده عکس های این ورزشگاه کار بسیار آسانی است. اگر به دنبال پیدا کردن عکس های این ورزشگاه هستید با سرچ نام های وست فالن یا سیگنال ایدونا پارک به فارسی و انگلیسی می توانید عکس های بی شماری را از این استادیوم در فضای مجازی و اینترنت مشاهده کنید. شما همچنین با مراجعه به وب سایت رسمی باشگاه دورتموند آلمان باز هم می توانید عکس های جدید و بروزی را از این استادیوم جذاب مشاهده کنید. در این مقاله نیز تعدادی از بهترین عکس های این ورزشگاه برای مشاهده شما قرار داده شده است.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

سیگنال ایدونا پارک یکی از بهترین استادیوم های اروپا و جهان می باشد که امکانات زیادی دارد. سیگنال ایدونا پارک چه در داخل و چه در خارج محیط استادیوم امکانات مختلفی دارد که باعث سهولت تماشاگران می شود. دسترسی آسان خطوط شهری مانند اتوبوس و مترو به استادیوم و قرار گیری در یکی از بهترین نقاط شهر از مهم ترین امکانات این ورزشگاه می باشند. همچنین مسقف بودن، جایگاه های vip و cipیکی دیگر از امکانات این ورزشگاه می باشد. در این استادیوم چند فروشگاه هم برای تماشاگران در نظر گرفته شده است که دیگر برای خرید مایهتاج استادیوم نیازی به خروج از ورزشگاه نباشد. ظرفیت زیاد این استادیوم و دارا بودن بیش از 81 هزار صندلی هم یکی دیگر از مزایا و امکانات سیگنال ایدونا پارک می باشد. سایر امکانات این ورزشگاه بزرگ رامی توانید از طریق وب سایت رسمی دورتموند آلمان مشاهده کنید.

مالک این ورزشگاه کیست؟

همان طور که در قسمت های قبل گفته شد این ورزشگاه بزرگ محل برگزاری بازی های خانگی دورتموند آلمان بوده و استادیوم تخصصی زنبور های آلمانی به شمار می رود. پس از پایان جام جهانی 2006 آلمان مالکیت این ورزشگاه بزرگ به دلیل قرار گیری در شهر دورتموند به تیم بزرگ این شهر یعنی بروسیا دورتموند آلمان واگذار شد. حدود 50 سال است که باشگاه دورتموند آلمان مالک این استادیوم می باشد. البته ناگفته نماند که تیم ملی آلمان هم دیگر مالک این ورزشگاه می باشد زیرا ژرمن ها هم برخی از بازی های خانگی خود را در این استادیوم برگزار می کنند.

نوع چمن استادیوم سیگنال ایدونا پارک چگونه است؟

چمن این استادیوم بزرگ طبیعی می باشد. چمن سیگنال ایدونا پارک از بهترین چمن های فوتبال اروپا می باشد و از کیفیتی بسیار بالا برخور دار است. چمن این ورزشگاه قبل از هر مسابقه کوتاه شده و قبل از شروع هر فصل فوتبالی در بوندسلیگا مورد بازسازی قرار می گیرد تا در پایان فصل از کیفیت ان کم نشود. در حال حاضر بهترین رسیدگی ها به چمن این ورزشگاه صورت می گیرد. ابعاد چمن این ورزشگاه دارای 105 متر طول و 67 متر عرض می باشد که یکی از بزرگ ترین زمین های فوتبال را هم در خود جای داده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم سیگنال ایدونا پارک برگزار شده اند کدامند؟

تا به امروز بازی ها و تورنمنت های بزرگ و مهمی در این استادیوم برگزار شده و سیگنال ایدونا پارک میزبان آن ها بوده است. از معروف ترین و مهم ترین این بازی های می توان به جام جهانی 1974 آلمان غربی، برگزاری بازی های بوندسلیگا، رقابت های ملی تیم ملی آلمان، برگزاری جام یوفا در سال 2001 و جام جهانی 2006 آلمان اشاره کرد. همچنین این ورزشگاه به عنوان یکی از استادیوم های میزبان یورو 2024 آلمان هم انتخاب شده است.

سوالات متداول

  1. ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک کجاست؟

    این ورزشگاه در شهر دورتموند آلمان ساخته شده است.

  2. ظرفیت ایتادیوم وست فالن چقدر است؟

    ظرفیت این استادیوم در حال حاضر 81 هزار نفر می باشد.

  3. سیگنال ایدونا پارک در چه سالی ساخته شد؟

    این ورزشگاه در سال 1974 میلادی ساخته شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل