آموزش بازی بیست و هشت آنلاین و لیست قوانین

بازی بیست و هشت یکی از محبوب ترین بازی های کارتی است که در هلند به وجود آمده است و به طور معمول با چهار بازیکن و یک بسته کارت 32 تایی انجام می‌ شود.

  • می توانید خیلی راحت و با کلیک روی “ورود به وب سایت” مستقیما به سایت شرط بندی معتبر ایرانی با بونوس های فوق العاده هدایت شوید.
 معرفی بازی بیست و هشت

معرفی بازی بیست و هشت

در ادامه قرار است به معرفی، آموزش و بررسی بازی کارتی بیست و هشت بپردازیم. این گیم یکی از گیم های حقه‌ بازی جنوب آسیا محسوب می شود که در آن جک و نه، بالاترین کارت‌ ها در هر لباس هستند. بهتر است که بدانید آن ها مربوط به خانواده بازی‌ های اروپایی Jass هستند که منشاء آن هلند می باشد. خیلی از افراد بر این باورند که احتمالا این گیم توسط آسیایی‌ هایی که تحت تأثیر گیم آفریقایی Klawerjas قرار گرفته بودند، از آفریقای جنوبی به شبه قاره هند آورده شده بودند. گیم 28 در هند در استان جنوبی کرالا انجام می‌ شود. این گیم نزدیک به گیم مشابه 29 در شمال هند است و هر دو احتمالاً از نسل 304 هستند که هنوز در سریلانکا انجام می شوند.

آموزش بازی بیست و هشت

می خواهیم در ادامه به آموزش بازی بیست و هشت بپردازیم. گیم بیست و هشت معمولاً توسط چهار بازیکن در تیم‌ های ثابت بازی می‌ شود که اعضای تیم‌ ها در مقابل یکدیگر می‌ نشینند. 32 کارت از یک بسته کارت 52 تایی برای گیم استفاده می‌ شود. در هر یک از کت خال‌ های معمول (فرانسوی) 8 کارت وجود دارد که شامل دل، خشت، گشنیز، پیک می باشد. کارت‌ های هر خال از بالا به پایین به صورت J-9-A-10-K-Q-8-7 رتبه‌ بندی می‌ شوند. بهتر است بدانید هدف این گیم برنده شدن در تریک‌ های حاوی کارت‌ های ارزشمند است. باتوجه به این که مقادیر کارت ها در مجموع 28 امتیاز را به ما می‌ دهد، به همین دلیل نام گیم هم 28 است.

توزیع کارت

توزیع کارت و بازی در خلاف جهت عقربه ساعت هستند و کارت‌ ها توسط دیلر بر می‌ خورند و توسط بازیکن سمت چپ دیلر کات می‌ شوند. پس از آن به هر بازیکن چهار کارت داده می‌ شود. پیشنهاد دهنده نهایی بر اساس چهار کارتی که دارد یک خال حکم را انتخاب می‌ کند و یک کارت از این خال را به سمت پایین قرار می‌ دهد. هنگامی که تمام 8 تریک بازی شد، هر طرف امتیازات کارت را در تریک‌ هایی که برنده شده است می‌ شمارد. تیم پیشنهاد دهنده حداقل به همان تعداد امتیاز کارت پیشنهادی خود، برای برنده شدن نیاز دارد، در غیر این صورت آن تیم می‌ بازد.

این بازی چه قوانینی دارد؟

این گیم کارتی جذاب دارای یک سری قوانین است که بازیکنان باید این قوانین را بدانند و آن ها را در هنگام گیم رعایت کنند تا به این گونه با مشکلی رو به رو نشوند و هم چنین احتمال برنده شدنشان را افزایش دهند. حال از مهم ترین قوانین بازی بیست و هشت می توان به: اگر به هر بازیکنی 8 کارت داده شود که 0 امتیاز دارد بازی لغو خواهد شد، اگر هر بازیکنی هر چهار کارت جک و یا همه کارت‌ های یکسان را داشته باشد بازی لغو خواهد شد، قانون جفت، قانون تک دست، جک ها را می توان در هر زمان و توسط هر شخصی رد کرد و … اشاره کرد.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بازی بیست و هشت توسط چهار بازیکن در تیم های ثابت بازی می شود و اعضای تیم در مقابل دیگر می نشینند. به همین دلیل این گیم با توجه به این که یک گیم گروهی به شمار می‌ رود، به همین دلیل مناسب برای جمع‌ های خانوادگی و یا دوستانه می باشد.

بازی بیست و هشت برای موبایل هم وجود دارد؟

بهتر است بدانید که در حال حاضر نرم‌ افزار گیم بیست و هشت برای موبایل ساخته و ارائه نشده است و از این رو علاقه‌ مندان تنها به صورت حضوری و با سایر بازیکنان می توانند به انجام این گیم جذاب بپردازند.

محتویات بازی بیست و هشت

محتویات بازی بیست و هشت چیست؟

اگه می خواهید به انجام این گیم بپردازید، بهتر است بدانید محتویات این گیم تنها 32 عدد کارت از یک بسته کارت استاندارد 52 تایی می باشد.

سوالات متداول

بازی بیست و هشت چگونه است؟

این گیم یک گیم کارتی است که در هلند به وجود آمده است و به طور معمول با چهار بازیکن و یک بسته کارت 32 تایی انجام می‌ شود.

هدف بازی بیست و هشت چیست؟

هدف این گیم برنده شدن در تریک‌ های حاوی کارت‌ های ارزشمند می باشد.

نرم افزار بازی بیست و هشت برای موبایل موجود می باشد؟

هنوز نرم‌ افزار این گیم برای موبایل ساخته و ارائه نشده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا