کارلوس کی روش کیست؟ ماجرا جویی جدید مرد پرتغالی با ایران در جام جهانی

کارلوس کی روش از مربیان خوش نام و پر آوازه پرتغالی در میان ایرانیان است. او طی ۸ سال مربیگری در ایران بیشترین دوره مربیگری را به خود اختصاص داد و هم اکنون از او برای افتخاراتی که برای ایران به دست آورده تشکر و قدردانی می شود.

کارلوس کی روش کیست؟

کارلوس کی روش کیست؟

بیو گرافی کارلوس کی روش به این گونه است که او مربی توانمند و ماهر اهل پرتغال است که برای مدتی سرپرستی تیم ملی را بر عهده داست. او تا 21 سالگی دروازه بان باشگاه فرویاریو بود. جالب است بدانید مدرک دانشگاهی او مهندسی مکانیک است که ربطی به فوتبال ندارد اما بعدها کارشناسی ارشد خود را در زمینه تربیت بدنی و گرایش فوتبال گرفت. او مربیگری را از دانشگاه خود اغاز کرد و اکنون جز پر آوازه ترین مربی های خاورمیانه است.

او طولانی ترین دوران مربیگری تیم ملی را به نام خود ثبت کرده است. ازدواج اول کی روش با آنا پائولا بود که ثمره این ازدواج دو فرزند دختر و پسر می باشد. آنها سالها پس از ازدواج از یکدیگر جدا شدند و آنا دچار سرطان شد اما کارلوس کی روش خرج سرطان همسر سابقش را برعهده گرفت و در نهایت در سال1394 تسلیم شد و به دیار باقی شتافت.

اما اخبار کارلوس کی روش این را به گوش ها می رساند که او سپس از درآمدهای هنگفتی که از فوتبال به دست آورده بود سرانجام جزیره ای به اسم Vamizi در موزامبیک را خریداری کرد که توسط دخترش که از قضا وکیل هم است اداره می شود.

کارلوس کی روش تا کنون هدایت چه تیم هایی را برعهده داشته است؟

کارلوس کی روش تا کنون هدایت چه تیم هایی را برعهده داشته است؟

در اینجا برخی از معروف ترین تیم هایی که وی هدایتش را برعهده داشته بیان می کنیم:

رئال مادرید

موقعیت و آوازه کارلوس در منچستر باعث شده بود رئال مادرید به فکر این بیفتد که او را به عنوان مربی به تیم خود بیاورند و از طرفی هم بازیکنانی از جمله رونالدو و لوییس فیگو انتخابی وسوسه کننده برای کی روش بود پس این درخواست را قبول می کند و وارد تیم می شود اما در نهایت در سال 2004 دستور اخراجش صادر شد.

ایران

طولانی ترین دوره مربیگری در ایران از آن کی روش بوده است. علاوه برآن در دوره مربیگری کی روش ایران به مدت 17 ماه در جایگاه اول رنکینگ تیم‌های آسیایی قرار داشت که بی سابقه بود.

مصر

کارلوس کی روش پس از دوره 9 ماهه دوری از فوتبال و بعد از پیشنهادی که عراق برای تیم خود به او داده بود سرانجام مربیگری تیم مصر را برعهده گرفت. کی‌ روش جایگزین حسام البدری سرمربی پیشین این تیم شد.

کلمبیا

در سال 2019 طی قراردادی 3 ساله کی روش مربی تیم کلمبیا شد در اوایل کار افتخارات زیادی به دست آمد اما در نهایت طی شکست های پی در پی تیم طبق قراردادی دو طرفه از تیم جدا شد.

آفریقای جنوبی

فدراسیون تیم آفریقای جنوبی چندین گزینه برای مربیگری داشت که در نهایت با کی روش به توافق می رسد. در دوره کی روش این تیم یک بار قهرمانی، نایب قهرمانی و مقام سوم را به دست آورد.

امارات

کی روش در تیم امارات به طور کلی 16 بار روی نیمکت نشست که 8 برد 2 تساوی و 6 باخت داشت و در دو بازی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفت. این یعنی توانست در نصف این راه موفق باشد.

اسپورتینگ لیسبون

او در دو فصل لیگ برتر فوتبال پرتغال مربیگری تیم اسپورتینگ را برعهده داشت که یک بار مقام سوم و باری دیگر مقام دوم را کسب کرد. تیم کی روش در سوپرجام و جام حذفی همین قهرمانی به دست آورد. این ها از جمله افتخارات کی روش برای تیم اسپورتینگ لیسبون است.

عملکرد کارلوس کی روش با تیم ملی ایران در جام جهانی چگونه بوده است؟

عملکرد کارلوس کی روش با تیم ملی ایران در جام جهانی چگونه بوده است؟

کی روش مربی 65 ساله ایران بعد از مربیگری موقت منصوریان هدایت تیم ایران را در سال 2011 به عهده گرفت. این مربی در 89 بازی همراه ایران بود که 53 پیروزی، 24 تساوی و12 شکست بود که البته عملکرد کی روش در تیم ملی افتخارات زیادی را به دست آورده است که از جمله آنها می توان به صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ به عنوان تیم نخست گروه، صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان تیم نخست گروه، حضور در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا۲۰۱۹، حضور در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، حضور در جمع ۲۰ تیم برتر رده‌ بندی جهانی فیفا و استمرار 5 ساله ایران به عنوان بهترین تیم ملی آسیا اشاره کرد.

این تیم تحت هدایت آقای پرتغالی در 89 بازی 164 گل را قسمت تیم ایران کرد و البته 54 گل هم دریافت کرد و با اختلاف مثبت 109 عملکرد خوب و عالی داشت. در اولین مسابقه ای که کی روش مربی بود مردان ایرانی به بازی با ماداگاسکار رفتند و پیروزی یک بر صفر را از آن خود کردند که در همان بازی آماده برای مسابقات انتخابی جام جهانی 2014 شد.

عملکرد کارلوس کی روش در تیم های کلمبیا و مصر چگونه بود؟

عملکرد کارلوس کی روش در تیم های کلمبیا و مصر چگونه بود؟

کی روش در سال 2019 سرمربی تیم کلمبیا شد در دوره مربیگری او نتایج خوبی از تیم به دست رسیده است برای مثال پیروزی صفر بر دو مقابل آرژانتین، شکست ونزوئلا، و متوقف کردن شیلی در مسابقات مقدماتی 2022 که با شروع کرونا و مسابقات این تیم افت شدیدی کرد که با انتقادهای زیادی رو به رو شد و در نهایت این انتقادات کارلوس کی روش طی توافق دوطرفه از تیم جدا شد.

کی روش در سال 2021 مربی مصر شد و در سال 2022 از این تیم جدا شد.

دلیل اخراج کارلوس کی روش از مصر و کلمبیا چه بود؟

دلیل اخراج کارلوس کی روش از مصر و کلمبیا چه بود؟

کارلوس در تیم کلمبیا عملکرد مثبت و خوبی داشت اما بخت با او یار نبود و در نهایت پس از بازی هایی که بعد از همه گیری کرونا انجام شد افت شدیدی را نشان داد و طی قراردادی دو طرفه از این تیم جدا شد. در طی بازی های مصر و شکست های پی در پی کارلوس از راه پیدا نکردن به فینال رقابت های جام ملت های عرب وشکست در مرحله نیمه نهایی از تیم تونس باعث شد که هواداران مصری از او انتقادی سخت به عمل بیاورند.

همین بهانه ای شد که سایت صدی البلاد بگوید کارلوس نتوانسته است هواداران مصری را قانع کند به همین دلیل کمپینی برای حذف این مربی تشکیل داده شده است. کارلوس در تصمیمیات فنی تیم سرکش عمل کرد و همین باعث شد که مصری ها از جام ملت های عرب جا بمانند. این اتفاقات مصری ها را نسبت به کی روش بی اعتماد کرد و خواهان حذف مربی از فدراسیون تیم خود شدند که در نهایت این اتفاق افتاد و کارلوس کی روش از این تیم خداحافظی کرد.

کارلوس کی روش تا کنون در چند جام جهانی حضور داشته است؟

کارلوس کی روش تا کنون در چند جام جهانی حضور داشته است؟

طبق گزارش های به دست آورده از تمامی سایت های معتبر و گزارشگران کارلوس توانسته تا به الان 4 دوره جام جهانی را تجربه کند او در سال 2002 توانست آفریقای جنوبی را به جام جهانی برساند اما قبل از رسیدن به جام جهانی از سمت خود برکنار شد سپس در سال 2010 برای اولین بار در جام جهانی به عنوان سرمربی تیم فوتبال پرتغال وارد این عرصه شد که بخت یار نبود و در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد.

مقاله پیشنهادی : معروف ترین بدل بازیکنان فوتبال

کی روش در سال 2014 هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت و توانست دوباره به جام جهانی صعود کند اما به دور دوم نرسید. سرمربی پرتغالی در سال 2018 چهارمین تجربه خود ازحضور در جام جهانی را چشید و تیم او در ثانیه های پایانی به دور دوم صعود کرد.

عملکرد کارلوس کی روش در تیم ملی ایران چگونه بود؟

عملکرد کارلوس کی روش در تیم ملی ایران چگونه بود؟

اگر نظرها و گفته های بازیکنان فوتبال را بخوانید متوجه عملکرد مثبت این مربی در ایران می شوید. او همواره زحمت هایی کشید که هیچ وقت به چشم نخورد و در جایی درج پیدا نکرد. طبق گفته هایی که از بازیکنان به دست رسیده است هیچ اثری از بی نظمی و هم همه در این تیم به چشم نمی خورد از آخرین باری که بازیکنی لگد به ساک پزشکی زد تا بطری آب کوبیدن به زمین.

در واقع می توان گفت او نظم را در فوتبال ایران تزریق کرد و باید از این اسطوره ادب ساخت. نظم یعنی تیم ملی برنامه دارد دیگر برای رفتن به جایی دیگر به دنبال اتوبوس نمی گردد برای رفتن به کشورهای دیگر هواپیما اختصاصی دارد تا جان ملی پوشان حفظ شود. اگر نگاهی گذرا به فوتبال ایران بعد از کی روش کنیم متوجه تیم کامل و پرتجهیزات پزشکی فوتبال ایران می شویم.

شاید هنوز هم نتوانسته ایم برای تیم زمین تمرین فوتبال خوبی به دست آوریم اما همچنان بهترین استادیوم در ایران استادیوم آزادی ست که اگر همین تجهیزات با فشار کارلوس کی روش به دست نمی آمد شاید هیچ وقت تیم ملی ای هم وجود نداشت. درباره بازگشت کارلوس کی روش به ایران می توانیم بگوییم که او پس از بازگشت به ایران در صفحه اینستاگرامی خود نوشت ایران خانواده من است.

مقاله پیشنهادی : رکورد داران جام جهانی فوتبال از ابتدا تا به امروز

کارلوس کی روش طرفداران خود را هنوز هم در جای جای ایران دارد و وقتی ایران را خانوده خود خطاب می کند می توان به حسن نیت او درباره ایران و تلاش برای بچه های ملی پوش برای رسیدن به جایگاهی که حقشان است پی برد. شاید برای شما هم سوال باشد که کارلوس کی روش الان مربی کجاست؟ او هم اکنون مربی تیم ملی ایران است.

عکس های کارلوس کی روش را در کجا می توانیم مشاهده کنیم؟

عکس های کارلوس کی روش را در کجا می توانیم مشاهده کنیم؟

طبیعتا هر عکسی که بخواهید با سرچی کوتاه در گوگل می توانید ببینید. برای دیدن عکسا های کارلوس کافیست جمله عکس کارلوس کی روش را سرچ کنید. همچنین می توانید در پیج شخصی اینستاگرامش شاهد روزمرگی آن باشید. کارلوس کی روش آنقدر برای ایران و فوتبال ایران زحمت کشیده است که در جای جای فوتبال حتی اگر فوتبال ایران را سرچ کنید اثری از او خواهید دید.

آدرس پیج اینستاگرام کارلوس کی روش چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام کارلوس کی روش چیست؟

شما می توانید آخرین اخبار درباره کارلوس کی روش و عکس های او را در صفحه اینستاگرامش به آدرس @carlosqueiroz مشاهده کنید. او تیک آبی اینستاگرام را دارد و پیجش دارای 572 هزار فالور است. همچنین آدرس اینستاگرامی درباره کارلوس وجود دارد به آدرس carlosqueirozfan که اخبار ایرانی او را به اشتراک می گذارد.

همسر کارلوس کی روش کیست؟

همسر کارلوس کی روش کیست؟

کارلوس دو بار ازدواج کرده است. برای اولین بار با آنا پائولا ازدواج کرد که از وی دارای دوفرزند دختر و پسر است که دخترشان ساندرا وکیل است که کارهای پدرش را انجام می دهد البته او مدیریت جزیره پدرش را هم بر عهده دارد و پسرشان روجریو کارشناس حوادث غیرمترقبه است. کی روش و همسرش پس از سالها زندگی مشترک سرانجام در سال 2010 از یکدیگر جدا می شوند اما بعدها همسر سابقش دچار بیماری سرطان می شود ولی کارلوس او را رها نمی کند و تمام هزینه های درمانش را متقبل می شود و خانه ای نزدیک خانه اش برای او می خرد تا از بچه هایش دور نباشد که سرانجام آنا در سال 1394 تسلیم این بیماری می شود و درگذشت.

کارلوس برای دومین بار ازدواج کرد و او را چندین بار به ایران آورد و سفرهای مختلفی به این کشور داشتند. او در بزریل زندگی می کند و متخصص بیهوشی دریکی از بیمارستان های این کشور است او علاقه بسیار زیادی به کشور ایران دارد و حتی به اصفهان و شیراز هم سفر کرده است و جالب است که بدانید همسر دوم کارلوس عاشق غذاهای ایرانی است و گفته هرجای دنیا که بروم به آنها پیشنهاد می کنم به ایران سفر کنند.

رقم قرارداد جدید کارلوس کی روش با تیم ملی ایران چقدر است؟

رقم قرارداد جدید کارلوس کی روش با تیم ملی ایران چقدر است؟

منصور قنبرزاده در مصاحبه خود اعلام کردکه کی روش با قراردادی ماهانه 50هزار یورو سرپرستی ایران را برعهده گرفته است. همچنین نایب رئیس دوم فدراسیون اعلام کرد جواد نکونام به عنوان دستیار کی روش در جام جهانی است و بعدها قرار است جانشین کارلوس کی روش شود. همچنین رقم پاداشی هم برای او در نظر گرفته شده است که به گفته مهدی تاج اگر کی روش تیم را در این مرحله بالا ببر 12 درصد از پاداش ایران در فیفا را از آن خود می کند و 88 درصد برای ایران باقی می ماند. طبق پیش بینی ها مبلغ پاداش صعود در فیفا 30 دلار است.

دلیل مخالفت ها با حضور دوباره کارلوس کی روش بر روی نیمکت ایران چه بود؟

دلیل مخالفت ها با حضور دوباره کارلوس کی روش بر روی نیمکت ایران چه بود؟

این سوال که آیا کارلوس کی روش جانشین اسکوچیچ می شود ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده است که به گزارش ورزش سه سرانجام و به طور قطعی این مرد پرتغالی به جای دراگان اسکوچیچ بر روی صندلی تیم ایران می نشیند. در این قسمت نگاهی به نظرات و انتقادات ماندن کی روش در فوتبال ایران می پردازیم. اصغر حاجیلو از این اتفاق راضی نیست و می گوید: ما مردمی هستیم که قدر تلاش های اسکوچیچ را ندانستیم من از نوبه خودم از این مرد عذرخواهی می کنم. مسعود اقبالی در این باره نوشت من از همان اول هم موافق حضور کی روش در صحنه فوتبال بودم و هستم اگر دقت کنید اسکوچیچ دیگر مثل قبل به تیم ایران اهمیت نمی داد اما درباره کی روش این اصل وجود ندارد و همیشه برخورد و رفتارش با تیم یکسان بوده است. علیرضا فغانی در این اصل در استوری اینستاگرامی خود از اسکوچیچ به عنوان جنتلمن ایران تشکر کرد و این رفتارش مشخص است که از مخالفین کی روش است اما نه به صورت واضح و آشکار.

اما مهدی تاج در شرح نظر خود از کلمات متفاوتی استفاده کرد و بعد دیگری از بودن کی روش را در رسانه فوتبال به یاد آورد او نوشت که کی روش از همان اول رفتار و ادبیات مناسبی داشته است و ما هم همین را از مربی ملی پوشان خود می خواهیم. ما کسی را می خواهیم که برایمان کار کند نه این که مدیریتمان کند. تلاش برای بالا بردن پرچم ایران جمله ایست آشنا که کی روش در اکثر مصاحبه های خود اعلام کرده و همین کار باعث شده که علاوه بر تعصبی که به تیم داشت باعث محبوب بودنش در میان مردم ایران و ملی پوشان فوتبال ایران شود.

همچنین پرویز برومند نوشت که قرار داد ایران با کی روش ماهی 50 هزار یورو است اما ماهی صد دلار هم برای او زیاد است این یعنی مخالف سرسخت کی روش بودن! حسین بادامکی نوشت کی روش اکنون سرمربی تیم ماست و مخالفت و موافقت در این باره بی مورد است به امید خدا بچه های ما در مسابقات موفق خواهند شد. ناصر محمدخانی در این باره گفته است که کارلوس کی روش مربی خوب و کارنامه داری است از طرفی او محبوبیت بین مردم دارد و نمی توان از این ها چشم پوشی کرد او استاد دفاع کردن است اما امیدواریم که در رقابت با قطر فقط به دنبال دفاع کردن نباشد. او باید از پتانسیل بالای بازیکنان ما و قدرتی که دارند نهایت استفاده را ببرد تا ما پیروز میدان باشیم. حمید درخشان از مخالفان سر سخت کی روش نوشته است: اگر ما می خواستیم آقای اسکوچیچ را برکنار کنیم راه های بهتری هم وجود داشت و ما کار خوبی نکردیم. درست این بود که با قدردانی از او خداحافظی می کردیم نه به این گونه. در هر صورت امیدوارم کی روش باواند تیم را به جایگاه خوبی برساند. اما دو نفری که طبق اخبار سرسخت ترین مخالفان حضور کی روش در فوتبال ایران هستند آقایان ابراهیم قاسمپور و پرویز مظلومی دو عضو فنی فوتبال ایران هستند و به طور رسمی مخالفت خود را اعلام کردند

کارلوس کی روش چه بازیکن هایی را برای اردوی اتریش دعوت خواهد کرد؟

کارلوس کی روش چه بازیکن هایی را برای اردوی اتریش دعوت خواهد کرد؟

طبق شنیده ها و گفته های خبرهای فوتبالی کارلوس کی روش 5 بازیکن دیگر را به تیم اردوی اتریش دعوت کرد از جمله سامان قدوس، مرتضی پورعلی‌ گنجی، کریم انصاری‌ فرد، احسان حاج صفی و سعید عزت‌اللهی که هیچ یک از اینها در زمان انتخاب اسکوچیچ نبوده اند و با انتخاب کارلوس امید و شانسی دوباره برای حضور در این اردو به دست آوردند. با اضافه شدن این ملی پوشان به اردو لیست کامل دعوت شدگان به شرح زیر می باشد.

دروازه بان ها:
علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، حسین حسینی، پیام نیازمند

مدافعان:
رامین رضاییان، صادق محرمی، صالح حردانی، حسین کنعانی زادگان، مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، شجاع خلیل زاده، ابوالفضل جلالی، میلاد محمدی، امید نورافکن

هافبک ها:
امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی، میلاد سرلک، سامان قدوس، احمد نوراللهی، احسان حاج صفی، وحید امیری

مهاجمان:
علی قلی زاده، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد، سردار آزمون.

طبق این لیست اختلاف نظر بین کارلوس کی روش و دراگان اسکوچیچ بین پنج بازیکن است و آیا به نظر شما این دوهم فکر و نظر هستند؟

بازیکن های ایرانی مورد علاقه کارلوس کی روش کدامند؟

بازیکن های ایرانی مورد علاقه کارلوس کی روش کدامند؟

نمی توان به صورت قطعی گفت که کی روش کی را دوست دارد و کی را دوست ندارد خلاصه سیاست فوتبال و جایگاه او به این اجازه مستقیم را نمی دهد که به صورت واضح بازگو کند اما خودمان هم باید نگاهی به رفتار او با بازیکنان بیندازیم و متوجه شویم که کدام بازیکن جایگاه بهتری از نظر او دارد. طبق شنیده ها و گفته ها کی روش علاوه بر انتخاب های اسکوچیچ 5 بازیکن دیگر را به تیم دعوت کرد بازیکنانی چون سامان قدوس، مرتضی پورعلی‌گنجی، کریم انصاری‌فرد، احسان حاج صفی و سعید عزت‌اللهی که از نشانه علاقه او به این بازیکنان و بازی هایشان است

هم چنین رامین رضاییان از کسانی است که در دوره های قبل مربیان به تیم ملی راه پیدا نکرده بود و با حضور کارلوس کی روش این افتخار را پیدا کرد تا در این حوزه هم فعالیت کند پس یکی از خوشحال ترین افرادی که از بازگشت کارلوس به ایران می توان نام برد رامین رضاییان است. در دوره کارلوس این بازیکن جایگاه محکمی در تیم ملی داشت.

عملکرد دیگر کی روش برای تغییر بازیکنان خود دانیال اسماعیلی فر است که با وجود درخشش فراوان خود در بازی های اخیر و احتمال 90 درصد حضور او در تیم ملی کی روش او را انتخاب نکرد و از بازیکنانی چون رامین رضاییان، صالح حردانی و مهدی شیری دعوت به‌عمل آورد. همین رفتار او باعث می شود مردم از نگاه دور فکر کنند کی روش به چه بازیکنی علاقه دارد و چه بازیکنی نظرش را جلب نمی کند. با این حال بازهم به صورت قطعی نمی توانیم بگوییم کی روش بیشتر از همه طرفدار چه بازیکنی است این موضوع زمانی مشخص می شود که خود در مصاحبه هایش به صورت رسمی و علنی اعلام کند که کدام را بیشتر دوست دارد.

دستیاران کارلوس کی روش در تیم ملی ایران کدامند؟

دستیاران کارلوس کی روش در تیم ملی ایران کدامند؟

وقتی که کارلوس کی روش به طور رسمی جایگزین اسکوچیچ شد قرار است در جام 2022 ملی پوشان غیور ما را در مقابل تیم های انگلیس ولز و آمریکا هدایت کند. براساس گزارش های دنیا فوتبال کارلوس کی روش پنج دستیار را با خود به ایران می آورد این در حالیست که کادر فنی متفاوتی قرار است او را همراهی کند. اسامی افراد به شرح زیر است.

راجر دِ سا به عنوان دستیار مربی، ریکاردو سیلوا به عنوان مربی عملکرد به منظور بهبود عملکرد انفرادی بازیکنان، الکساندر لوپز به عنوان مربی دروازه بان ها، ژوائو پِیشیرو به عنوان دستیار معرفی، مایکل موریرا به عنوان فیزیوتراپیست. البته رئیس اول فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که وحید هاشمیان هم به عنوان یکی از دستیاران کی روش به مسابقات می رود و البته ما خواهان حضور جواد نکونام به عنوان کادر فنی تیم ملی نیز هستیم.

کارلوس کی روش چه حاشیه هایی داشته است؟

کارلوس کی روش چه حاشیه هایی داشته است؟

کارلوس کی روش به عنوان هشت سال مربی تیم ایران به صورت خواه و ناخواه وارد جنجال های رسانه ای و حواشی فضای مجازی شد. کی روش و قلعه نویی جزو حواشی اخیر هستند. او بخاطر این که بازیکنان استقلال بعد از اردوی تیم ملی دچار افت و ضعف شده بودند اعتراض داشت که کی روش در پاسخ به او این چنین گفت مردم باید بدانند که در تیم ملی باخت و برد چیز طبیعی است وقتی آنها دیدند که تیمشان باخت به گردن بازیکنان ملی خود انداختند که این اصلا کار درستی نیست. تقابل افکار این دو یعنی کارلوس کی روش و قلعه نویی تا آخر مربی گری هشت ساله کی روش ادامه داشت و چندین بار علیه هم مصاحبه کرده اند.

کی روش با درخشان هم به مشکل خورده بود و اقای درخشان خواهان اخراج کی روش از تیم ملی ایران بود که کی روش در مصاحبه ای جنجالی گفت آقای درخشان حقی ندارد که در این باره نظر بدهد طبق چیزهایی که من شنیدم ایشان در دوره ای مربی افراد زیر 17 سال بود که با آنها هم نتوانست پیروز شود و دوره 4 سال را محرومیت از فوتبال داشتیم. درخشان هنوز هم مخالف دوره ای است که کی روش سرپرستی تیم را برعهده داشت. مخالف بعدی کی روش مایلی کهن است او در این باره گفته کی روش درآمد هنگفتی از فوتبال ایران دارد و رفتارش را با شدیدترین ادبیات ممکن انتقاد کرد. اما این شخص به صورت منتقدی خاص حامی کی روش باقی ماند. یکی از درخواست های کی روش حضور ملی پوشانی بود که در تیم استقلال مصدوم شده بودند که با مخالفت شدید پزشک استقلال رو به رو شد که پس از جنجال های رسانه ای باعث شد بازیکنان به دست پزشک تیم ملی داده شوند.

درگیری بعدی کی روش با ترابیان بود جالب است بدانید که ترابیان در اوایل دوره یکی از حامیان کی روش و عاملان بازگشت کی روش به ایران بوده است اما از نظر این که پوشاک ملی پوشان با که باشد و اسپانسر این بار چه کسی باشد به اختلاف خوردند و به عنوان یکی از مخالفان او را مورد انتقاد قرار داد در نتیجه ترابیان از سمت سرپرستی تیم برکنار شد و از کمیته بازاریابی هم کنار کشیده شد. چالش بعدی پیش روی کارلوس کی روش اختلافی بود که به حضور او قبل از ایران باز می گردد. موضوع درگیری دو طرفه این دو مربوط به این است که ژوزه معتقد است کی روش از روی لجبازی با او بازیکنان زیادی از تیمش که آن روزها در انتهای جدول بودند به تیم ملی دعوت می کند و باعث ضعیف شدن تیم می شود. بعدها کی روش در جواب به ژوزه می گوید که واضح است چه کسی قصد صدمه زدن به فوتبال را دارد و برخورد ایشان باید پیگیری شود. پس از اخراج ژوزه از پرسپولیس درگیری میان این هم پایان یافت.

کی روش نسبت به پوشاک اسپانسر انتقاد داشت و برخلاف بازیکنانش این لباس را بر تن نمی کرد او در چندین مصاحبه اعلام کرد که پوشاک آل اشپورت در شان بازیکنان من نیست و کیفیت خوبی ندارد و در مراسم رونمایی از پوشاک ملی پوشان شرکت نکرد. در نهایت کارلوس کی روش با عقد قراردادی 100 هزار دلاری این لباس را به تن کرد و مدعی این شد که الان کیفیت بهتری نسبت به قبل دارد. اما ماجرای کی روش و سلطانی فراز این قرار بود که کارلوس در اظهار نظری عجیب مدعی برآن شده که سلطانی فر از تیم حمایت نمی کند او حتی به این موضوع اشاره کرد که کادرفنی گرسنگی می کشند که جنجالی عجیب و پرحاشیه بود در نتیجه به عذرخواهی تاج از هواداران شد و کی روش پس از قرارداد ایران را ترک کرد.

طبق این گفته ها و مقالاتی که به دست رسیده علت اصلی رفتن کی روش از ایران شاید بی مهری های فوتبالیان ایرانی شاید قدر نداستن کارلوس کی روش و زحمت های او در چارچوب فوتبال ایران است. او در گزارشی ناگهانی از سوی ایران نوشت فوتبال و فدراسیون ایران قرارداد من را شش ماهه تمدید کرد این یعنی هنوز به من اعتماد ندارند ومن پس از سالها خدمت به ایران توقع این قرارداد را نداشتم. او در این سه سال چندین بار تا مرز جدایی رفت اما باز هم در دقیقه نود با تیم برگشت ولی اینبار داستان فرق دارد و او قصد بازگشت را ندارد. آن چیزی که واضح است این است که فدراسیون فوتبال ایران به دنبال جایگزینی بهتر برای کارلوس کی روش است تا به این حواشی پایان بدهد. بی شک اولین انتخاب آنها علی دایی است چون او به مراتب دیگر پخته تر شده و حواشی های سابق را ندارد از طرفی رابطه خوب او با تیم ملی و کارلوس کی روش باعث شد این حرف به ثبات بیشتری بنشیند البته هم چنان تیم ملی و فدراسیون فوتبال ایران امید بر برگشت کارلوس به ایران را دارند اما اگر او این بازگشت را قبول نکرد بدون شک بهترین انتخاب علی دایی است.

سوالات متداول

  1. آدرس اینستاگرامی کی روش چیست؟

    نشانی اینترنتی پیج او در صفحه اینستاگرام carlosqueiroz است همچنین می توانید اخبار فارسی کی روش را در صفحه ایرانی او به آدرس carlosqueirozfan مشاهده کنید.

  2. آیا کارلوس کی روش جایگزین اسکوچیچ می شود؟

    طی اقداماتی و البته مخالفت های برخی از فوتبالی ها کی روش به عنوان جایگزین اسکوچیچ شده است.

  3. در بیوگرافی کارلوس کی روش او در چند سالگی به فعالیت حرفه ای خود پرداخت؟

    طبق اخبار کارلوس کی روش او در 21 سالگی فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد.

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا