بیوگرافی محمدرضا احمدی گزارشگر ومجری ورزشی

محمدرضا احمدی گزارشگر فوتبال و مجری ورزشی رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران است. او متولد پنجم دی ماه 1361 در شهر تهران است. مدارک تحصیلات کارشناسی خود را در رشته حسابداری و کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت ورزش از دانشگاه تهران دریافت کرده است. حضور و درخشش او در دنیای ورزشی ایران وی را به یکی از ستارگان گزارشگری مبدل کرد. در این خصوص می توان به گزارشگری درخشان اودر جام جهانی 2010 اشاره کرد. در سال 2010 نقل مجالس ورزشی و فوتبالی نام او شده بود.

محمدرضا احمدی کیست؟

محمدرضا احمدی کیست؟

طبق معرفی محمدرضا احمدی ویکی پدیا این گزارشگر جوان ایرانی متولد پنجم دی ماه 1361 در شهر تهران است. وی فارغ التحصیل دانشگاه تهران است. این آقای گزارشگر گزارش جام جهانی فوتبال سال 2010 را انجام داد. او در این گزارشگری ها استعداد خاص خود را به رخ بسیاری از فوتبال دوستان در داخل یا خارج مرز های ایران کشید. این گزارشگر جوان که کار خودش را با رادیو آغاز کرد. در ابتدا تنها به علت سن وسال کم و جوان بودن از طرف مدیران صدا و سیما جمهوری اسلامی رد شد. این ماجرا به سال 1378 باز می گردد که او در تست گزارشگری فوتبال صدا و سیما شرکت کرد اما رد صلاحیت شد.

شغل محمدرضا احمدی چیست؟

این مرد جوان ایرانی تبار از پولدارترین سلبریتی های ایران در پایتخت و قلب ایران شهر بزرگ تهران در پنجم دی ماه 1361 متولد شد. او پس از فارغ التحصیلی در رشته حسابداری از دانشگاه تهران به سرعت درمسیر علاقه و استعداد خود گام نهاد. شغل گزارشگری که از ابتدا برازنده این جوان بود و خود او این موضوع را بهتر از هر کس دیگری می دانست. در سال 1378 برای اولین بار این فرصت در اختیار او قرار گرفت تا عیار استعدادش را بسنجد. این تست در حضور بزرگان این حرفه بود و او توانمندی خود را به ترازوی سنجش قرار داد. به راستی که او در این آزمایش خوش درخشید. پس از اعلام نتایج پاسخ مدیران صدا و سیما برای مدتی او را دور از این حرفه و علاقه اش قرار داد.

مدیران وقت او را جوان تر از آن می دانستند که در مقابل دوربین های سیمای جمهوری ایران ظاهر شود. این رد صلاحیت برای او به قدری شوکه کننده بود که تا سال ها بعد به سمت صدا و سیما باز نگشت. این جوان با استعداد در حدود چهار سال بعد در سال 1382 بار دیگر تصمیم به آزمودن بخت خویش در این حرفه گرفت. او برای تست گزارشگری رادیو اقدام کرد و در همان سال مورد پذیرش و استقبال بزرگان رادیو قرار گرفت. و برای اولین بار در همان سال صدای گرم او از رادیوی جمهوری اسلامی ایران برای هم وطنانش پخش شد.

در ادامه بیوگرافی محمدرضا احمدی لازم می دانیم که به بازگشت او به صدا سیما اشاره کرد. این بار برخلاف بار اول از او استقبال شد و در طی سال ها علاوه بر گزارشگری به عنوان مجری ورزشی صدا وسیما هم فعالیت کرده است. در واقع این سرسختی او را می توان بخاطر علاقه فراوانش برای به دست آوردن جایگاه شغلی مورد نظرش تحسین کرد.

درآمد این گزارشگر چقدر است؟

فرهنگ و ظرفیت محدود جامعه ایرانی گهگاه با ایجاد محدودیت هایی در برابر بیان آزادانه حقایق مشکلاتی وسیع ایجاد می کند. این اجازه ندادن به افراد برای بیان واقعیت توقعات زحمت ها و انتظاراتشان هیچ دستاورد درستی در بلند مدت برای افراد و جامعه نخواهد داشت. ما به افراد اجازه نمی دهیم از تلاش هایشان سخن بگویند و توقعاتشان را از زندگی نادیده میگیریم. به مرور با ایجاد چنین فضای مسمومی افرادی خبره در انکار حقایق تحویل جامعه می دهیم.

در رابطه با دست مزد و درآمد افراد هم چنین رفتار نا هنجاری تمام جامعه را در برگرفته است. با وجود تورم روزانه در کشور همچنان تاب شنفتن میزان دریافت درآمد افراد مشهور را نداریم. با فشار نادرست به این افراد آن ها را وادار به سکوت یا ادعای دروغین می کنیم. لذا هیچ منبع موثقی در رابطه با میزان حقوق دریافتی این مجری جوان ورزشی در اختیار نیست.

معروف ترین سوتی های محمدرضا احمدی در حین گزارش کدامند؟

معروف ترین سوتی های محمدرضا احمدی در حین گزارش کدامند؟

گزارشگری آن هم در بازی پر هیجان فوتبال زنده اشتباهاتی را برای این گزارشگر داشته است. احمدی در مصاحبه اش گفت بعضی روزها واقعا روز آدم نیست که گزارش کند و کنسل کردن کار هم ممکن نیست. او در یکی از گزارش هایش گفت که خب داور کارت زرد رانشان می دهد، کارت زرد چه رنگی خواهد بود؟!

او در گزارشی دیگر در بازی میان دو تیم اسپانیا و آلمان به اشتباه گفت که در هر گروه دو تیم صعود خواهد کرد! در واقع در هر گروه یک تیم به مرحله بعد صعود می کند. او در این رابطه گفت که تمرکز کافی برای این بازی نداشته. او این اشتباه را صرفا یک تپق لفظی برای خود دانست.سپس این سوتی را در همان بازی بعد از گذشت لحظاتی اصلاح کرد.

تپق های حاشیه ساز این گزارشگر ایرانی

در جام جهانی 2010 ضمن گزارش بازی میان دو تیم کره و یونان به اشتباه این طور بیان کرده است. ” توپ از توی سرش رد می شه” که در واقع توپ از روی سر بازیکن عبور کرده است!

این گزارشگر جوان در یکی از مسابقات که تیم استقلال و لوکوموتیو را باید گزارش می کرد. اما با بی دقتی برای تیم ذوب آهن در برابر تیم ازبکستان آرزوی موفقیت می کند . این یکی از پر سر و صداترین سوتی های این گزارشگر بوده است. عده این موضوع را بی توجهی و بی دقتی او دانستند. اما عده ای با نگاه منفی گرایانه این سوتی محمدرضا احمدی را خصومت با تیم استقلال دانستند. این منتقدان او را طرفدار شدید تیم پرسپولیس می دانند و اشتباه او را عمدی دانسته اند.

این جبهه گیری ها در فضای دوستانه ومثبت ورزشی سبب ایجاد تنش و ناراحتی است و بهتر است که این تپق ها را عمدی ندانیم. به اشخاص معروف و مشهور هم اجازه اظهار نظر درباره علایق شخصی شان بدهیم.

عکس های محمدرضا احمدی را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس های این گزارشگر جوان که این روزها بیشتر در سمت مجری گری در تلویزیون دیده می شود. می توان نام او را در موتور جستجوی گوگل جست و جو کرد. اینترنت و فضای مجازی مهم ترین راه های دسترسی برای افراد جامعه در این روزها هستند. معمولا برای مشاهده عکس ها یا اطلاع از اخبار در رابطه با افراد مشهور در سطح جهان می توان نام آن ها را جستجو کرد. این جست و جو منجر به دستیابی به اطلاعات اولیه ای که در اختیار عموم مردم قراردارد می شود.

راه دیگری که برای مشاهده عکس های این مجری هنرمند تلویزیون جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد می شود. پیگیری و دنبال کردن صفحات رسمی و شخصی او در برنامه های مجازی است. در بعضی از این برنامه ها با جست و جوی نام او می توان صفحه شخصی اش را یافت و دنبال کرد. بنابراین می توان صفحات هواداران این مجری توانمند و صفحه شخصی خودش را پیشنهاد کنیم تا دنبال کنید. در ضمن این هواداری و بازدید ذکر این نکته را لازم می دانیم. در رابطه با افراد سرشناس و این مجری جوان به اعتقادات و نظرات و سبک زندگی او به عنوان یک هنرمند احترام بگذاریم.

این احترام و درک متقابل میان عام مردم و هنرمندان ارتباط صمیمی و دو جانبه ای را ایجاد می کند. این تعامل فرهنگ ساز مزایا بسیاری را برای هر دو طرف در جامعه ایران در بر دارد.

آدرس پیج اینستاگرام محمدرضا احمدی چیست؟

این گزارشگر و مجری موفق ورزشی که احساس صمیمیت بسیاری با مردم دارد. او اتفاقات مهم زندگی شخصی و ملی را در صفحه رسمی اینستاگرام خودش در طی سال های اخیر منتشر کرده است. همسر او خانم آشوری هیچ صفحه رسمی را در این برنامه ها ندارد. بسیاری با نام این خانم و سو استفاده از شهرت این خانواده صفحات دروغینی رادر اینستاگرام ایجاد کرده اند. تنها راه مجازی ارتباط با این آقای گزارشگر برای مردم عزیز ایران پیگیری صفحه او در برنامه اینستاگرام است. محمدرضا احمدی اینستا را محیط مناسبی برای ارتباط گیری با مردم و هوادارانش می داند. این مجری جوان که با نام mrzahmadi در برنامه اینستاگرام حضور دارد فعالیتی نسبتا به دور از حاشیه در محیط مجازی این پلتفرم ها دارد.

این گزارشگر چه حاشیه هایی داشته است؟

این گزارشگر چه حاشیه هایی داشته است؟

ماجرای محمدرضا احمدی و رضا جاودانی که مدتی تیتر طنز بسیاری از صفحات ورزشی شده بود از حواشی خنده دار این گزارشگر حرفه ای است. در برنامه زنده ای با حضور هر دو نفرشان از آن ها سوال جنجال برانگیزشد. این سوال این بود که با توجه به همکاری طولانی مدت و موفق خود در کنار یکدیگر خودشان را با کدام یک از زوج های ورزشی تاریخ مشابه می دانند. در این میان پاسخ رضا جاودانی تمام عوامل برنامه و حتی خود محمدرضا احمدی را متعجب کرد. او بدون هیچ معطلی در پاسخ این سوال خودشان را با پیکه و شکیرا مقایسه کرد. شباهت زیادی را میان آن زوج و همکاری خودشان دید.

این قیاس سرو صدا وجنجال بسیاری را در محافل ورزشی به راه انداخت. این مزاح حواشی زیادی را پس از اتمام این برنامه به دنبال داشت.

یکی دیگر از حواشی پیرامون این گزارشگر ایرانی که در این روزها بسیار آن را می شنویم. این تیترخبری “محمدرضا احمدی شبکه خبر” که خبرهایی مبنی بر حضور او به عنوان مجری بخش ورزش شبکه خبر است. اما تا کنون از طرف خود او یا هیچ منبع قابل اعتمادی تایید نشده است.

همسر محمدرضا احمدی کیست؟

این مجری جوان و توانمند کشورمان در یکی از مصاحبه هایش اعتراف کرد که از ابتدا تصمیم داشته که معروف شود و بعد ازدواج کند. این تصمیم از این جهت بود که او می خواست از نظر شغلی در جایگاه مشخص و بهتری قرار بگیرد. سپس بتواند مسئولیت یک خانواده را به عهده بگیرد. وی پس از ورود به تلویزیون با خانم فرشته آشوری آشنا شد و پس از مدتی زندگی مشترکشان را آغاز نمودند. محمد رضا احمدی در برنامه دورهمی که از صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران با اجرای مهران مدیری روی آنتن می رفت. ماجرای ازدواجشان را به طور خلاصه تعریف کرد.

این مجری جوان گفت که در مراسمی که به جهت اهدای جوایز و مدال های ورزشکاران در آن دعوت شده بود. به واسطه مدیران و مربیان آن مجموعه با خانم آشوری ملاقات و این ملاقات زمینه ساز آشنایی اولیه این دو با هم شد. او این چنین توضیح داد که پس از آن ملاقات به جهت آشنایی بیشتر مدتی با هم در ارتباط بودند. بعدها با در جریان قرار دادن خانواده هایشان ارتباطشان را رسمی کردند. این آشنایی در نهایت منجر به ازدواج این زوج جوان شد. همسر او هیچ سابقه رسانه ای را ندارد. خانم آشوری در رشته شنا فعالیت دارد و در این حرفه پر افتخار و موفق هست. همسر محمدرضا احمدی در هیچ کدام از شبکه های مجازی فعالیت نمی کند.

حالا محمدرضا احمدی و همسرش سال هاست در کنار هم طعم خوشبختی را می چشند و ثمره عشقشان دختری زیبا به نام نفس است. وجود نفس زندگی این زوج جوان و موفق را پیش از پیش به کامشان شیرین کرده است.

محمدرضا احمدی چند سال است به عنوان گزارشگر فعالیت دارد؟

شروع راه برای این گزارشگر موفق ایرانی تبار با شنیده شدن صدای او از رادیو ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. این شروع در سال 1382 بود و بعد ازاین درخشیدن او در رادیو مسیر پیش روی او را بسیار هموار کرد. دریافت جوایز مختلف که مهم ترین این جوایز جایزه کارشناس مجری برتر، که از طرف رادیو ملی بود. این جایزه در خصوص اجرای او در شبکه رادیو جوان در سال 1386 به او اهدا شد. این جایزه در جشنواره رادیو ضمن تقدیر و تشکر از او تقدیم وی شد.

این درخشش در رادیو ملی تازه سرآغاز راه این جوان با استعداد بود. چندی بعد در سال 1389 از وی برای اجرای برنامه ورزشی یک جهان یک جام دعوت به همکاری شد. در همان سال و به فاصله کوتاهی اجرای برنامه گزارش ورزشی هم به او سپرده شد. هر دو این برنامه ها و سایر برنامه هایی که او در آن ها به عنوان مجری یا گزارشگر حضور داشته است. از شبکه سه سیما جمهوری اسلامی پخش شده است. علاوه بر این ها در سال 1400 برنامه یورو 2020 تنها برنامه او بود که علاوه بر شبکه سه از شبکه ورزش هم برای مخاطبان پخش شد.

مهم ترین بازی هایی که محمدرضا احمدی گزارش کرده کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که محمدرضا احمدی گزارش کرده کدامند؟

درخشش او درتلویزیون در جام جهانی 2010 آغاز شد. در سال 2010 گزارش های او حال و هوای تازه ای به جام جهانی برای تماشاگران شبکه سه بخشید. سپس در جام جهانی 2018 او در کنار ماندگار ترین چهره و صدای ورزشی ایران عادل فردوسی پور قرار گرفت. این همکاری و راهنمایی ها وتشویق عادل فردوسی پور در 1397 اجرا و گزارش های او را از نظر تکنیک و کیفیت بالابرد. در این میان گزارش بازی های مهم جام جهانی 2018 هم به عهده گرفت و در این زمینه هم بسیار خوش درخشید.

او در سال 2019 به عنوان خبرنگار برنامه آسیا 2019 به امارات اعزام شد. وی با حضور در امارات خبر ها و گزارشات جام ملت های آسیا را به اطلاع مردم می رساند. این گزارشات به حدی با کیفیت و نظم خوب تهیه و ارسال شد که شکوفه هایی از استعداد خبرنگاری را هم برای لحاظ می کرد.

موفقیت او در جام جهانی 2018 جام ملت های آسیا 2019 سبب شد تا مورد تقدیر رسانه ملی قرار گیرد. او در سال 1399 در دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران موفق شد. وی به عنوان بهترین گزارشگر ورزشی تلویزیون از طرف سازمان صدا و سیما انتخاب شد. این انتخاب از طرف آرای مستقیم مردمی صورت گرفته بود.

از دیگر امتیازاتی او از رسانه ملی دریافت کرده است. عنوان پدیده جوان تلویزیون در سال 1389 که برای اجرای او در شبکه سه به او اهدا شد. این موفقیت ها برای این جوان با انگیزه مسبب شد تا اززمان آغاز کارش در رسانه ملی دائما درحال کار و فعالیت باشد. او در تمامی مسابقات مهم جهانی و ملی صدای منتخب مردم است.

ویدیو گزارش های این شخص را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده ویدیو گزارش ها و اجراهای این صاحب سبک در این حوزه رسانه ای اولین پیشنهادی که می توان کرد. مشاهده این ویدیوها از شبکه ورزش صدا و سیما شبکه سه است. این شبکه به صورت زنده و آسان در اختیار تمام مردم ایران قرار دارد. بسیاری از مسابقات ورزشی تیم های ایران و جهان را به صورت زنده تحت پوشش خبری برای عموم مردم قرار می دهد. اگر قصد مشاهده گزارش های این شخص را در زمانی به غیر زمان اصلی انجام مسابقات دارید می توانید با جست و جو در آپارات بریده هایی از گزارشگری های او در بازی های فوتبال را تماشا کنید.

به شما توصیه می کنیم گزارش محمدرضا احمدی در فوتبال رباتی را هم در موتور جست و جوی خود جست و جو کنید. قطعا از تماشای این انیمیشن جذاب با صدای گیرای محمدرضا احمدی نهایت لذت را می برید.

این گزارشگر کجا زندگی می کند؟

این گزارشگر حرفه ای که متولد شهر بزرگ تهران است. از کودکی تا به امروز ساکن پایتخت بوده و هست. وی در بسیاری از مصاحبه هایی که دارد خود را ساکن محله قدیمی و خوش آب و هوای تهران به نام تجریش معرفی می کند. علاوه بر این او در نوجوانی در تیم فوتبال محله تجریش بازی می کرد. او از این طریق در تستی که توسط آقای پروین برگزار می شود شرکت می کند. به گفته خودش از میان دویست نفر شرکت کننده در این تست جز سه نفر برتر تست بود.

این ماجرا آنقدر او را سرخوش و خوشنود کرده بود که وقتی موضوع را با خانواده اش در میان گذاشت و با مخالفت شدید آن ها مواجه شد. واکنش ه آن ها در نهایت در کمال ناباوری او را مجبور به فراموش کردن ورزش مورد علاقه اش کرد. خانواده او بین خودشان و فوتبال یک راه را برای او باقی گذاردند. در نهایت او برای همیشه با فوتبال خداحافطی کرد و تنها ارتباطش با این ورزش گزارشگری اش شد.

سوالات متداول

 1. همکاری آقای احمدی با جناب رضا جاودانی در خصوص کدام برنامه ها بوده است؟

  این همکاری موفق برنامه جام ملت های اروپا را برای سال 1395 آماده کرد.

 2. همکاری محمد حسین میثاقی و محمدرضا احمدی در کدام برنامه تلویزیونی است؟

  همکاری ویژه این دو از سال 1400 برای ویژه برنامه یورو 2020 همان جام ملت های اروپا 2020 آغازشد ودر سال 1401 هم محمدحسین میثاقی در کنار محمدرضا احمدی برنامه جام جهانی 2022 را تدارک دیدند. این همکاری دو جانبه برای هر دو این مجری ها موفقیت آمیز بوده است.

 3. محمدرضا احمدی در سال 2016 کدام فعالیت ها را در حوزه ورزشی انجام داده است؟

  او در سال 2016 به عنوان مجری و گزارشگر ایرانی از شبکه سه سیما مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی را بر عهده داشت که به خوبی این کار را به اتمام رساند. هم چنین در همان سال برای المپیک 2016 راهی برزیل شد و گزارش هایی از مسابقات را از همان جا تهیه و برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی و شبکه سه ارسال می کرد.

 4. الگو های حرفه ای او در گزارش گری چه کسانی هستند؟

  به گفته شخص خوش بی شک عادل فردوسی پور اسطوره گزارش گری فوتبال ایران و همین طور مزدک میرزایی الگوهای او هستند. او گزارش های آن دو را با دقت و علاقه گوش می دهد تا اگر نکته ای یافت از آن ها بیاموزد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا