میتینگ رپ چیست؟ | فیلم دعوا در میتینگ رپ تهران

نسل جوان و نوجوان این دوره نسبت به نسل های قبل دارای علایق بسیار متفاوت تری هستند. یکی از علاقه آن ها، موسیقی رپ می باشد که معمولا با جدیت بسیار زیاد و علاقه بسیار زیادی این موسیقی را دنبال می کنند. یکی از اتفاقات بسیار مورد توجه این نسل در عرصه موسیقی رپ، میتینگ رپ است که بسیار پرطرفدار و پرحاشیه است. اطلاعاتی در مورد این میتینگ ها بخصوص بین خوانندگان رپ فارسی را در اختیار شما می گذاریم. امیدواریم تا انتها همراه ما باشید.

میتینگ رپ چیست؟

موسیقی رپ یکی از موسیقی هایی است که چند سالی در بین نوجوانان و جوانان علاقه مندان زیادی پیدا کرده است، یکی از فعالیت هایی که در بین جوانان علاقه مند به رپ هیجان بسیار زیادی دارد، شرکت در میتینگ های رپ است. در اینجا لازم است برای درک موضوع توضیحاتی را در مورد میتینگ رپ در اختیارتان بگذاریم. کلمه میتینگ در لغت به معنی جلسه گذاشتن و ملاقات کردن است که به طور عامیانه می توان گفت به معنی دورهمی هم نیز می باشد.

میتینگ رپ به معنی دورهمی گروهی از طرفداران رپ و خوانندگان فعال در این عرصه که این اشخاص برای برگزاری مسابقات رپ یا به اصطلاح بتل رپ دور هم جمع می شوند.معمولا در این مراسم افراد به صورت بداهه شروع به خواندن رپ می کنند و هر کس قوی تر ظاهر شود و بتواند پاسخ طرف مقابل را در قالب رپ بهتر و کامل تر بدهد برنده خواهد شد. معمولا در این دورهمی دعوا و نزاع های گوناگونی رخ می دهد. اساس این دورهمی و مسابقه که بین چندین رپر اتفاق می افتد این است؛ که هر کدام بتواند طرف مقابل را در اصطلاح ضایع کنند برنده اعلام می شوند که در بین این رپ هایی که رد و بدل می شود اکثر مواقع دعواهای زیادی رخ می دهد.

اگر به دنبال تاریخچه رپ در ایران باشیم، از قدیم معروف است که شرق تهران زادگاه و مبدا اصلی خواننده های رپ بوده و در حال حاضر هم نیز رپرهای زیادی در این منطقه کشف می شوند. از همان روزهایی که تب موسیقی رپ در کشور همه گیر شد، تهران پارس یکی از اصلی ترین محله های تهران برای میتینگ های رپرها بوده است. در این منطقه در حال حاضر نیز رپرهای نسل چهار به صورت جدی به جدال می پردازند.

معروف ترین میتینگ رپ های ایرانی کدامند؟

میتینگ های رپ معمولا به صورت زیر زمینی برگزار می شوند و غیر قانونی هستند‌. این میتینگ ها که شرکت کنندگان در آن معمولا افراد آشنا و قابل اعتماد رپرها هستند و هر کس نمی تواند در این میتینگ ها شرکت کنند در نتیجه هر رپر با گروه و طرفداران خود در این میتینگ ها شرکت می کنند؛ که همین امر باعث جنگ و ستیز بیشتر بین شرکت کنندگان می شود. تعدادی از این میتینگ های معروف را به شما معرفی می کنیم که در کنار این چند مورد میتینگ های بسیار زیاد دیگری برگزار می شود؛ مانند میتینگ رپ اسلامشهر و میتینگ رپ کرمانشاه که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند.

آرمین رابر

یکی از میتینگ هایی که بین طرفداران رپ بسیار مشهور است میتینگ آرمین رابر است. معمولا افرادی زیادی علاقه دارند در آن شرکت کنند و از نزدیک شاهد این دورهمی اهالی و دوستداران رپ باشند.

اکباتان

یکی دیگر این دورهمی ها که معمولا رپرهای بزرگ در آن شرکت می کنند و معمولا افراد صرف بر اینکه علاقه مند و طرفدار رپ هستند، نمی توانند در آن شرکت کنند و حتما باید یکی از نزدیکان و آشنایان قابل اعتماد رپرها باشند.

بکس اصفهان ۰۳۱

اگر در مورد میتینگ در صفحات اینترنتی جستجو کنید، نام این میتینگ را بسیار خواهید شنید که معمولا افراد شرکت کننده در آن رپرهای اصفهانی هستند.

چگونه می توانیم میتینگ رپ ها را دانلود کنیم؟

امروزه با گسترش تکنولوژی و ارتباطات دسترسی به بسیاری از مطالب و آهنگ ها بسیار آسان شده است و کمتر از چند دقیقه افراد می توانند به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند. اگر به موسیقی رپ مخصوصا میتینگ های رپ علاقه مند هستید می توانید به راحتی این میتینگ ها را دانلود کنید، برای این منظور شما با جستجو در مرورگر گوگل و دستیابی به سایت های معتبر مرتبط با دانلود این میتینگ ها، آن ها را نیز دانلود کنید و گوش فرا دهید.

دعوا در میتینگ رپ

به دلیل اینکه اساس پیروزی و برنده شدن در این دورهمی ها رد و بدل توهینات و پاسخ ها در قالب رپ است و با توجه به اینکه همه شرکت کنندگان معمولا نسل جوان هستند و طرفدار رپر محبوب خود، دعوا و نزاع در این میتینگ ها امری بدیهی است و احتمال اینکه این دورهمی ها بدون بحث و نزاع تمام شود بسیار کم است. به دلیل وجود نزاع و درگیری دورهمی هایی در این سبک ممنوع می باشد و معمولا افراد به صورت زیرزمینی و یا غیر قانونی اقدام به برگزاری آن می کنند. معمولا در پارک ها در آخر شب می توان چنین دورهمی هایی را مشاهده کرد.

بهترین میتینگ رپ های خارجی کدامند؟

موسیقی رپ یکی از موسیقی های با قدمت در کشورهای خارجی مخصوصا آمریکا می باشد. فعالان این موسیقی در این کشور ها خارجی به صورت آزادانه به برگزاری میتینگ های خود می پردازند. علاقمندان به موسیقی های رپ خارجی می توانند با جستجو در اینترنت به راحتی بهترین میتینگ ها را مشاهده کنند و تفاوت آن را با میتینگ های داخلی نیز بسنجند. این دورهمی های رپ در کشورهای خارجی قدمت بسیار زیادی دارد و معمولا به دلیل قانونی بودن آن همه افراد علاقمند می توانند به راحتی در آن ها شرکت کنند.

میتینگ رپ چه تفاوتی با رپ دارد؟

در موسیقی رپ معمولا یک خواننده رپ اقدام به تولید و انتشار یک موسیقی می کند که این فرد یا به صورت تک نفره و یا گروهی فعالیت می کند و در آن از دورهمی های رپرهای مختلف خبری نیست. اما در میتینگ ها چندین رپر به منظور خراب کردن یکدیگر و برگزاری نوعی مسابقه با یک دیگر رو در رو می شوند و به صورت بداهه در مورد یکدیگر ترانه می خوانند و هدف اصلی آن ها خراب کردن طرف مقابل می باشد، که معمولا به نزاع و دعوا ختم می گردد.

کدام رپرهای ایرانی تا کنون میتینگ رپ داده اند؟

در ایران رپر های زیادی فعالیت می کنند که تعدادی از آنها برای آهنگ ها و آلبوم های خود مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد دارند، اما این به این معنا نمی باشد که تمام فعالیت آن ها در زمینه رپ قانونی و مجاز باشد. تعدادی از تین رپر ها به صورت زیرزمینی میتینگ رپ برگزار می کنند که در بین آن ها می توان به میتینگ رپ رضا پیشرو و میتینگ رپ امیر ویکتور اشاره کرد. که این دو خواننده سرشناس و محبوب عرصه موسیقی رپ طرفداران بسیار زیادی دارند و معمولا میتینگ های آن ها با استقبال بسیار زیادی مواجه می شود.

موزیک ویدیو های میتینگ رپ را در کجا می توانیم مشاهده کنیم؟

امروزه همه اعضای خانواده دارای یک گوشی هوشمند هستند که به راحتی با صرف کمترین زمان می توانند هر موزیک و فیلمی را که علاقمند به آن هستند را دانلود نمایند و مشاهده کنند. به منظور مشاهده موزیک ویدیوهای این دورهمی های رپرها می توانید با مراجعه به مرورگر گوگل و دسترسی به صفحات معتبر در زمینه دانلود موسیقی رپ این ویدیوها را دانلود نموده و مشاهده نماید‌. یکی از سایت های معتبر که در زمینه دانلود و مشاهده این گونه از فیلم ها بسیار فعال می باشد، سایت آپارات است که افراد می توانند با صرف کمترین زمان به آن مراجعه نمایند.

واکنش های میتینگ رپ در ایران

معمولا در این دورهمی های پر حاشیه هر کدام از رپرها واکنش خاص خود را دارند و واکنش ها بسیار متفاوت است. که یکی از واکنش هایی که می توان مشاهده کرد این است که رپرها در مقابل ترانه رپ یکی از خوانندگان بلافاصله ترانه ای را به صورت بداهه می خوانند و پاسخ توهین فرد را همانجا با رد و بدل کردن ترانه های رپ می دهند.

میتینگ رپ فست چگونه است؟

در این نوع میتینگ افراد علاوه بر اینکه با خواندن ترانه رپ طرف مقابل را تخریب کنند به سرعت بیان و سرعت پاسخ در مقابل رپر دیگر هم نیز هم دقت می کنند. معمولا کسی مورد تشویق قرار می گیرد که با سرعت بیشتر الفاظ را ادا کند و سرعت پاسخگویی آن هم نیز بالا تر باشد. معمولا خواننده های رپی که از سرعت بالایی در بیان برخوردار هستند در این نوع دورهمی ها شرکت می کنند.

سوالات متداول

 1. آیا میتینگ رپ نیز در شهر های دیگر رایج می باشد؟

  میتینگ های مختلفی در شهر های زیادی از ایران برگزار می شود مانند میتینگ کرمانشاه و اسلامشهر که طرفداران زیادی دارند.

 2. میتینگ رپ در کدام قسمت از تهران رواج بیشتری دارد؟

  تهران پارس یکی از اصلی ترین مناطق در تهران است که در آن این دورهمی های رپ تشکیل می شود.

 3. زادگاه اصلی موسیقی رپ و میتینگ های رپ کدام شهر در ایران است؟

  شهر تهران زادگاه موسیقی رپ است و معمولا خوانندگان رپ بسیاری در این شهر فعالیت می کنند.

 4. معنای لغوی میتینگ رپ چیست؟

  معنای لغوی آن را می توان دورهمی و یا جلسه رپرها عنوان کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل