علی سورنا مرد تنها رپ فارس با قلمی قوی و پر مفهوم

بعید است که در ایران زندگی کرده باشید و تا کنون اسم علی سورنا به گوشتان نخورده باشد. علی سورنا یکی از اسطوره ها و خوانندگان رپ فارسی قدیمی و یکی معروف ترین و بهترين رپرهای چند سال اخیر ایران است. او توانسته با آهنگ های بی نظیر خود طرفداران زیادی را به خود جذب کند که عمده طرفداران آن جوانان و نوجوانان هستند. متن آهنگ های وی جزو تکس های تاریک و سنگین محسوب می‌ شود. با توجه به متن آهنگ هایی که نوشته و خوانده است به او لقب مرد تنهای رپ فارسی را داده اند.

سورنا کیست؟

سورنا کیست؟

در ادامه این مقاله از ایران انفجار باید بگوییم علی خدامی که همگان او را به اسم علی سورنا می شناسند؛ متولد 27 فروردین در سال 1369 در تهران است. او توانسته مدرک تحصیلی خود در رشته برق صنعتی در تهران را اخذ کند. او در سال 1387 و سن 18 سالگی فعالیت خود را در زمینه رپ آغاز کرد. او در همان ابتدا در دسته رپرهای نسل اول قرار گرفت و به همراه رپرهای دیگری به نام های فرزان وحشت بازپرس و بنیامین فعالیت خود را زمینه اعتراض به مشکلات جامعه توانست خود را به همگان ثابت کند و اسم خود را بر سر زبان ها بیندازد.

معروف ترین آهنگ های سورنا کدامند؟

بهترین خوانندگان رپ فارسی چند سال اخیر بوده که دلیل آن بی نقص بودن آهنگ های آن که با تکس های شگفت انگیزی همراه بوده است. با توجه به سلیقه مختلف علاقمندان رپ و تنوعی که در آهنگ های سورنا وجود دارد انتخاب بسیار سختی است که بهترین آن ها را مشخص کنیم .اما در این بخش به معرفی چند آهنگ از او می‌ پردازیم که بسیار گوشنواز هستند؛ آهنگ هایی مانند نفس گریز از مرکز کویر گوزن رقص نفیر حرکت که شنیدن هر یک از این آهنگ ها برای یک بار خارج از لطف نیست.

ارابه ی مرگ

اولین ترک از آلبوم گوزن علی سورنا است این آهنگ که با اسم حرکت نیز شناخته می‌ شود داری سبک و بیت حماسی است. به گفته خیلی از رپردوستان بهترین ترک شروع آلبوم های سورنا همین آهنگ است که توانسته شنوندگانش را ترغیب به شندیدن ترک های بعدی کند.

ناخدا جلال

دومین ترک از آلبوم گوزن علی سرونا که آهنگ سازی آن توسط سعید دهقان بوده است این آهنگ داستانی را روایت می کند که در طی ٱن چند نفر با یگدیگر صحبت می کنند. سورنا از زبان هر سه آن ها بi صورت جداگانه صحبت می‌ کند که همین نشانه قدرت اوست.

دار

دار یا دستانه مریم ترک سوم از آلبوم گوزن علی سورنا که آهنگ سازی آن برعهده سعید دهقان بوده است. بیت بی‌ نظیر این آهنگ و قدرت تصویر سازي منحصر به فرد علی سورنا باعث شکل گیری و ساخت این آهنگ بسیار زیبا و گوش نواز شده است.

گریز از مرکز

یکی از بهترین ترک های آلبوم گوزن و چهارمین ترک همین آلبوم نیز هست که اهنگسازی آن را سعید دهقان عهده دار بوده است. سورنا در بخش های از این آهنگ گذشته سخت و حال الان خودش و در بخشی دیگر از این آهنگ حقایق و مشکلات جامعه را بیان می کند.

بیراهه

پنجمین ترک از آلبوم گوزن علی سورنا است که جدا از جذابیتی که به همراه خود دارد. غمگین ترین آهنگ این آلبوم نیز محسوب می شود. چون سورنا در این آهنگ چندین بار از خواهرش سارا که چند ماه قبل از انتشار این آلبوم فوت شده است را یاد می کند.

رقص

ترک رقص یا پیچک ششمین ترک از آلبوم گوزن سورنا است که با توجه به تکس بسیار سنگین و تاریکی که دارد از جذابیت خاصی برخوردار است. انتخاب اسم رقص برای این آهنگ با توجه به متن آهنگ رقص یعنی کارهایی که هر فردی در زندگی خود انجام می دهد.

باد پیچید تو مزرعه ی گندم

هفتمین آهنگ از آلبوم گوزن علی سورنا که آهنگ سازی آن برعهده شمرونی بوده است. سورنا در این آهنگ چندین بار از جمله غروب می کند استفاده می کند که مفهوم آن تمام شدن همه چیز است. این یعنی یک روز همه سختی ها تمام می شوند و اثری از آن ها نمی ماند.

قلب های آتشين

هشتمین ترک از آلبوم گوزن علی سورنا که آهنگ سازی آن برعهده نجوا بوده است که نسبت به بیت های قبلی ساخته شده توسط خودش جدیدتر و سبک متفاوتی را دنبال می کند. در این آهنگ از تکس انگلیسی herats on fire, frozen souls که معنی آن قلب های آتشین و روح های یخ زده استفاده شده است.

لغزش

نهمین ترک از آلبوم گوزن علی سورنا که آهنگ سازی این آهنگ نیز برعهده نجوا بوده است. سورنا در این آهنگ با بیان جدیدی که دارد یکی از خلاقانه ترین و بهترین آهنگ های خود را رقم زده است. در این آهنگ خود را به دو شخصیت مست و غیر مست تقسیم کرده است.

گوزن

یازدهمین ترک از آلبوم گوزن علی سورنا که آهنگ سازی این آهنگ نیز به ماننده اکثر آهنگ های این آلبوم برعهده سعید دهقان بوده است. این آهنگ به نحوی است که می توان گفت رونوشتی از زندگی خود علی سورناست بسیار زیاد در قالب شعر و آهنگین آن را بیان کرده است.

بهترین آلبوم های سورنا کدامند؟

بهترین آلبوم های سورنا کدامند؟

علی سورنا سه سال پس از آغاز فعالیت خود در زمینه رپ یعنی در سال 1390 اولین آلبوم خود به اسم مرده تنها را منتشر کرد. این آلبوم که شامل 10 ترک است سکوی پرتاب علی سورنا محسوب می شود. پس آن به شهرت خاصی دست یافت پس از آلبوم مرده تنها آلبوم آوار را در سال 1392 منتشر کرد. دو سال پس از آن آلبوم نگار و در سال 1395 آلبوم کویر را منتشر کرد. پس از آن سورنا حدود چهار سال هیچ گونه آلبومی را منتشر نکرد و در نهایت در سال 1399 اخرین آلبوم خود ینی آلبوم گوزن را منتشر کرد.

سورنا چه حاشیه هایی داشته است؟

با توجه به این که علی سورنا یکی از سلبیریتی های برجسته ایرانی محسوب می شود که در بین مردم از محبوبیت زیادی نیز برخوردار است. اکثر افراد گمان می کنند که او نیز به مانند بقیه سلبریتی ها و خوانندگان رپ دارای حواشی زیادی است. اما واقعیت برخلاف این است او برعکس بقیه خوانندگان رپ حاشیه زیادی ندارد. با توجه به شخصیتش همیشه سعی می کند بدور از حاشیه و شلوغی زندگی کند. همین امر باعث شده است که طرفداران وی در مورد سبک زندگی او بسیار کنجکاو شوند.

سورنا کجا زندگی می کند؟

به دلیل این که سورنا از آن دسته از خوانندگانی است که نسبت به زندگی شخصی خود بسیار حساس است اطلاعات زیادی در مورد زندگی شخصی و یا این که در کجا زندگی می کند در دسترس نیست. اما با توجه به این که او متولد تهران است و گفته می شود که یک کافی شاپ نیز در همین شهر دارد. می توان گفت که او در حال حاضر در تهران سکونت دارد. اما خبرهایی مبنی بر مهاجرت وی به خارج وجود داشته است؛ اما تا کنون صحت و سوق این اطلاعات ها تایید نشده است.

درآمد سورنا چقدر است؟

علی خدامی یا همان علی سورنا نیز مانند خیلی سلبریتی های دیگر علاوه بر فعالیت در زمینه خوانندگی در زمینه های دیگری نیز فعالیت می کند. او مدیریت یک کافی شاپ که به کافه علی سورنا معروف بوده را نیز برعهده دارد. طبق بعضی از خبرگزاری ها او علاوه بر این ها مدیریت یک سایت شرط بندی را نیز عهده دار است. اما خبر به توجه به شخصیت علی سورنا در حاله ای از ابهام قرار دارد حتی خیلی از طرفداران او به این خبرگزاری در پی این خبر اعتراض کردند؛ با توجه به همه این ها نمی توان درآمد معینی را برای او مشخص کرد.

پیج اینستاگرام سورنا چیست؟

اکثر سلبریتی ها و خوانندگان برای گسترش فعالیت های خود و برای نشان دادن کارهای جدیدی که انجام می‌دهند حساب های کاربری مختلفی را در فضای مجازی ایجاد می کند. یکی از این حساب ها حساب کاربری اینستاگرام است که به راحتی می توان آن را ایجاد کرد و از آن استفاده کرد. علی سورنا نیز از این قضیه مستثنی نیست او نیز برای گسترش فعالیت های و رونمایی از کارهای جدید خود حساب کاربری شخصی خود را در اینستاگرام ایجاد کرده است. آدرس اینستاگرام سورنا a.sorena است.

عکس های سورنا را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های سورنا را در کجا مشاهده کنیم؟

سورنا هیچ علاقه ای به خودنمایی و نشان دادن خود ندارد. به همین دلیل عکس های زیادی از وی نسبت به بقیه سلبریتی ها وجود ندارد و تنها به تعداد بسیار محدود وجود دارد. آن ها را می توان به راحتی با سرچ در مرورگر گوگل و یا در سایت ها و کانال های طرفداری او در تلگرام و این که با مراجعه به حساب شخصی او در اینستاگرم بدست آورد و آن ها را مشاهده کرد عکس های او اغلب با تم سیاه و سفید و تاریک همراه هستند.

سورنا تا کنون چه کنسرت هایی برگزار کرده است؟

در ایران با توجه به قوانین که در خصوص رپ وجود دارد که هر نوع فعالیتی را زمینه رپ را غیرقانونی می دانند. پس هیچ رپری در ایران نمی تواند کنسرت برگزار کند؛ نه تنها علی سورنا بلکه هیچ خواننده دیگری در ایران تا کنون کنسرت برگزار نکرده اند. در مصاحبه سورنا با یکی از خبرگزاری ها عنوان کرده است که برای کنسرت و اجرا زنده آهنگ هایش لحظه شماری می کند و امیدوار است روزی به تواند در ایران بصورت زنده کنسرت داشته باشد.

همسر سورنا کیست؟

سورنا رپر اسامی زنانه زیادی را در آهنگ هایش مطرح کرده است. اسامی نگار سارا نفس لاله که بیان این اسم ها در آهنگ هایش و عکس هایی که از وی و طرفداران خانمش در فضای مجازی وجود دارد باعث شده است حواشی زیادی مورد ازوداج وی شکل بگیرد. اما با توجه به اطلاعاتی که وجود دارد علی سورنا تا کنون ازدواج نکرده است و اسامی برده شده در آهنگ هایش هر کدام دارای یک مفهوم خاص هستند. برای مثال اسم سارا در آهنگ بیراهه نام خواهر سورنا است که چند ماه قبل از انتشار این آهنگ فوت شده بود.

معروف ترین دیس های سورنا کدامند؟

دیس در رپ به حرکتی گفته می شود که در آن خوانندگان رپ در قالب موسیقی هم دیگر را مورد انتقاد قرار می دهند و جواب آن توسط خواننده ای که مورد انتقاد قرار گرفته را دیس بک می گویند. علی سورنا نیز چند دیس بسیار کوبنده و گوشنواز را منتشر کرده است. او در آهنگ شروع یاس را مورد انتقاد قرار می دهد و او را دیس می کند. یاس که او نیز جزو اسطوره های رپ فارسی است محسوب می شود در آهنگ سرباز وطن جواب او را می دهد و در اصطلاح سورنا را دیس بک می کند.

سورنا تا کنون با کدام رپر ها همکاری کرده است؟

سورنا تا کنون با کدام رپر ها همکاری کرده است؟

نظر رپرها در مورد علی خدامی بسیار مثبت و برای او احترام بسیار زیادی قائل هستند هر یک از آن ها با مصاحبه هایی که داشته اند از علاقه خود برای همکاری با سورنا گفته اند. اما سورنا در همان ابتدای راه فقط به سه آرتیست دیگر به نام های فرزاد وحشت بنیامین و بازپرس همکاری داشته است. پس از آن با هیچ آرتیست دیگری همکاری نداشته است به همین خاطر به اون لقب مرد تنها رپ فارسی را داده اند.

سوالات متداول

نام واقعی سورنا پیست؟

نام اصلی او علی خدامی است که او را با نام هنری سورنا می شناسند.

سورنا در چه سبکی کار می کند؟

سبک کار این خواننده برجسته رپ می باشد و تمامی کارهای خود را با این سبک به بیرون می دهد.

سورنا در حال حاضر در چه کشوری است؟

این خواننده بر خلاف بسیاری از خواننده ها در حال حاضر در ایران می باشد.

سورنا با چه کسانی ارتباط دارد؟

ارتباط این خواننده بیشتر با خانواده است و زندگی خود را با آن ها می گذراند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

admin

11 سال خدمات بهینه سازی ارائه می دهم و از اولین بهینه سازهای وب فارسی در زمینه بازی ها و ترفندهایشان هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا