استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل یکی از مجهزترین ورزشگاه های اسپانیا

استادیوم بنیتو ویلامارین، یک استادیوم فوتبال در کشور وسیع اسپانیا است. استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل ظرفیت حضور ۶۰۷۲۰ نفر را دارد و می تواند میزبان این تعداد تماشاگر در رقابت های مختلف باشد هم چنین این استادیوم خانه باشگاه فوتبال رئال بتیس است.

این ورزشگاه یکی از استادیوم های لالیگا می باشد. پریمرا دیویژن یا همان لالیگا، یک کلمه اسپانیایی می باشد که با نام تجاری لا لیگا سانتاندر هم شناخته می شود. به طور کلی اصطلاح لالیگا برای دسته برتر لیگ حرفه ای فوتبال اسپانیا به کار می‌رود. این لیگ شامل ۲۰ تیم می باشد که در پایان هر فصل فوتبال، سه تیم که در انتهای جدول قرار گرفته باشند به دسته دوم سقوط می کنند؛ این سه تیم با تیم های اول تا سوم دسته دوم که در ابتدا قرار دارند جایگزین می شوند. لالیگا یکی از مهمترین لیگ های فوتبال در دنیا می باشد و هم اکنون با ضریب ۱۰۲.۲۸۳ در رتبه اول فوتبال اروپا قرار دارد و بالاتر از لیگ برتر فوتبال انگلستان، بوندس‌ لیگای آلمان ،سری آ ایتالیا و لیگ یک فرانسه قرار گرفته است.

جالب است بدانید که لالیگا بیش از هر کدام از لیگ های دیگر دنیا از سوی یوفا، در رده اول معتبرترین و بهترین لیگ های اروپایی قرار گرفته است. تا به امروز ۵۸ تیم سابقه حضور در لالیگا را داشته اند و خوب است بدانید که از بین تمامی این تیم ها، ۹ تیم موفق شده است جام قهرمانی را کسب کند. لالیگا یکی از لیگ های ورزش حرفه‌ ای در دنیاست که بسیار معروف می باشد و این لیگ یکی از محبوب ترین لیگ های جهان است؛ به طوری که همه علاقه مندان فوتبال لالیگا را می شناسند و بسیاری از آنها طرفدار تیم های آن می باشند.

در رابطه با این لیگ باید گفت هر مسابقه آن در فصل ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ به طور میانگین حدود ۲۹.۰۲۹ تماشاگر داشته است و به همین خاطر است که آن را در رده هشتم از بین تمام تیم های لیگ ورزشی دنیا، و در رده سوم در بین لیگ های فوتبال قرار می دهند؛ به طوری که اول بوندسلیگا و سپس لیگ برتر انگلستان و پس از آن لالیگا می باشد. کشور اسپانیا تقریباً ۷۳ ورزشگاه دارد که بعضی از این استادیوم ها چند منظوره هستند. در این متن قصد داریم اطلاعات دقیق و گسترده ای در رابطه با استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل، که یکی از استادیوم های معروف لالیگا می باشد در اختیار شما قرار دهیم پس به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر این متن را تا انتها بخوانید.

 • به دنبال بهترین سایت شرط بندی فوتبال با بونوس های ویژه هستید؟ تنها کافی است بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید؛ تا به این سایت هدایت شوید.
معرفی استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل

معرفی استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل

اگر نگاهی به فهرست استادیوم های فوتبال در اسپانیا بیندازیم می بینیم که ورزشگاه ویلا مارین سبیا یکی از معروف ترین و معتبر ترین ورزشگاه های اسپانیا است و در معرفی پنج ورزشگاه بزرگ کشور اسپانیا می توان از این استادیوم نیز نام برد. ورزشگاه بنیتو ویلا مارین در سال های ۱۹۳۹ تا ۱۹۶۱ با نام استدیو هلیوپلیس شناخته می شد که پس‌ از آن نیز طی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ با نام استدیو منوئل روئز ده لوپرا عنوان می شد و اکنون نیز ما این ورزشگاه را با نام بنیتو ویلا مارین سبیل می شناسیم. این ورزشگاه در سال ۱۹۲۹ افتتاح شده است و سه بار مورد بازسازی قرار گرفته است که این بازسازی ها در سال‌های ۱۹۸۲، ۲۰۰۰و ۲۰۱۷ بوده است.

مالکین ورزشگاه شهر سبیا می باشد که موقعیت مکانی آن در غرب مرکز اسپانیا است و جمعیت این شهر ۷۰۳ هزار نفر می باشد. زمین چمن این ورزشگاه دارای چمن طبیعی می باشد؛ همین طور در رابطه با تعداد صندلی های آن باید گفت که این ورزشگاه ظرفیت حضور ۶۰۷۲۰ نفر را دارد. جالب است بدانید که استادیوم استدیو بنیتو ویلامارین رئال بتیس چهارمین استادیوم اسپانیا از نظر وسعت می باشد. در سال ۲۰۱۰ هواداران رئال بتیس رای دادند که نام استادیوم رئال بتیس از مانوئل روئیز ده لوپرا به بنیتو ویلامارین تغییر کند. طی سال های ۲۰۱۶-۲۰۱۷ سکوی جنوبی این ورزشگاه توسعه پیدا کرد و ظرفیت استادیوم استدیو بنیتو ویلامارین رئال بتیس از ۵۲۰۰۰ صندلی به ۶۰۷۲۰ صندلی افزایش پیدا کرد.

همان طور که پیش از این هم گفتیم این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال رئال بتیس است اما جالب است بدانید که این استادیوم در جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا میزبان دو رقابت بسیار مهم (برزیل – اسکاتلند و برزیل – نیوزلند) بود. همان طور که پیش تر از این هم خواندید وسعت این ورزشگاه بسیار زیاد است به طوری که ابعاد زمین آن حدود ۱۰۷ × ۶۴ متر است. در سال 1924 رئيس این باشگاه که رامون ناوارو کاسرس نام داشت، این استادیوم را به شکل مدرن تری افتتاح کرد. در میان این بازسازی او دست به حذف کردن جداول سر سبز Patronato و یک کارخانه حصار شده زد و علاوه بر اینها یک سکوی جدید نیز در آن نصب کرد.

ظرفیت ورزشگاه بنیتو ویلامارین سبیل چقدر است؟

در رابطه با ظرفیت ورزشگاه بنیتو ویلامارین سبیل خوب است بدانید که در ابتدا تعداد صندلی های آن در حدود ۵۲۰۰۰ بوده است که پس از چند بار بازسازی و ایجاد تغییرات، تعداد صندلی های آن به ۶۰۷۲۰ افزایش یافت به طور دقیق تر باید گفت طی سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ با توسعه ی این ورزشگاه ظرفیت استادیوم از ۵۲۰۰۰ به بیش از ۶۰ هزار نفر رسید. پس می توان گفت استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل قادر است در رقابت های گوناگون میزبان ۶۰۷۲۰ نفر باشد که برای دیدن بازی تیم مورد علاقه شان در این ورزشگاه حاضر شده اند. نکته جالب توجه این است که این ورزشگاه چهارمین ورزشگاه از نظر وسعت به شمار می رود.

استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل کجا قرار دارد؟

استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل کجا قرار دارد؟

کسانی که در کشور اسپانیا زندگی می کنند به خصوص شهروندان شهر سبیا، به خوبی می دانند که این ورزشگاه در کجا قرار گرفته است؛ بعید است که این افراد از مکان این استادیوم مطلع نباشند و تا بحال به آنجا نرفته باشند به طوری که افرادی که علاقه مند به دیدن بازی های فوتبال هستند، می توانند به این ورزشگاه بروند و از دیدن بازی های تیم مورد علاقه شان لذت ببرند. این ورزشگاه بسیار باشکوه و زیبا، در غرب مرکز کشور اسپانیا و در بخش شمالی شهر سبیا قرار دارد. همین طور که پیش از این هم خواندید این شهر زیبا در بخش غربی مرکز کشور اسپانیا قرار دارد وجمعیت آن ۷۰۳ هزار نفر می باشد. برای پیدا کردن آدرس دقیق این ورزشگاه می توانید نام آن را در مرورگر های اینترنتی جست و جو کنید تا به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. همین طور شما می توانید با سرچ کردن عنوان ورزشگاه بنیتو ویلامارین سبیل ویکی پدیا به اطلاعات دقیقی از آن برسید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این استادیوم میزبان بازی های خانگی باشگاه رئال بتیس می باشد اما در کنار آن، بازی های بسیار مهم دیگری در آن برگزار شده است که در ادامه این مطلب می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع کسب کنید.

استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل در چه سالی ساخته شد؟

این ورزشگاه یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های اسپانیا می باشد؛ به طوری که در سال ۱۹۲۹ افتتاح شده است اما پس از آن سه بار مورد بازسازی قرار گرفته است که این بازسازی ها در سال‌های ۱۹۸۲، ۲۰۰۰و ۲۰۱۷ بوده است و تغییرات زیادی در آن ایجاد شده است.

عکس های استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به اینکه در حال حاضر تقریبا همه افراد به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند، می توان با جست و جو کردن نام این ورزشگاه در سایت های مختلف و در کوتاه ترین زمان، به عکس های مختلفی از آن دسترسی پیدا کرد؛ علاوه بر آن، کسانی که علاقه دارند جدید ترین عکس ها و فیلم های مربوط به این استادیوم را ببینند می توانند در بعضی پیام رسان های خارجی مانند اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، توییتر و اپلیکیشن هایی از این قبیل نیز به آنها دسترسی پیدا کنند. با این حال می توان گفت بهترین منبع برای دیدن عکس ورزشگاه بنیتو ویلامارین سبیل که در مرکز کشور اسپانیا واقع شده است، سایت های مربوط به آن می باشد. در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید و همین طور تمایل دارید تصاویری از ورزشگاه وسیع و زیبا بنیتو ویلامارین سبیل را ببینید، می‌توانید نام آن را در مرورگرهای اینترنتی جست و جو کنید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این استادیوم دارای یک سیستم روشنایی جدید با امکانات مدرن است. این سیستم اجازه می دهد تا جلوه های نور را به روشی هوشمند ایجاد کنید. همچنین، سالن سبز و سفید را به مکانی مناسب برای ضبط 4K تبدیل می کند. ورزشگاه بنیتو ویلامارین دارای پارکینگ است. اعضا می توانند هر یک از 200 فضای موجود را برای روزهای مسابقه اجاره کنند. جدای از استفاده روز مسابقه از این تسهیلات، اعضا و غیرعضو رئال بتیس بالومپیه می توانند این فضاها را در طول هفته اجاره کنند. محل اقامت اداری جدید در داخل ساختمان دفاتر باشگاه را در خود جای داده است. دفاتر بخش های ورزشی باشگاه نیز در این ساختمان هستند، اما آکادمی دفاتر خود را در مرکز آموزشی لوئیس دل سول دارد.

مناطق مختلف ورزشگاه آماده شده است تا اعضای مطبوعات بتوانند به راحتی کار کنند. جعبه های تفسیر دارای مکان مشخصی در غرفه ها هستند که فقط برای مفسران تلویزیون و رادیو قابل استفاده است. خبرنگاران گرافیک یک اتاق در کنار اتاق مطبوعات دارند تا کار خود را آسان کنند. اتاق مطبوعات با آخرین فن آوری مجهز شده است و آن را به یک مرکز چند منظوره تبدیل می کند که محیطی برای کنفرانس های مطبوعاتی مدیران و همچنین سالنی برای رویدادهای دیگر مانند کنفرانس ها، جلسات آموزشی و ارائه های سمعی و بصری فراهم می کند. همچنین منطقه ای برای آنچه که منطقه مختلط برای مصاحبه های موقت پس از بازی مطابق با الزامات یوفا نامیده می شود وجود دارد. دفاتر فروش بلیط در گل سور (غرفه جنوبی) واقع شده اند. فروشگاه رسمی در گوشه ای بین Preferencia (غرفه غربی) و Gol Norte (غرفه شمالی) است.

مالک این ورزشگاه کیست؟

پیش از این هم خواندید که مالکین‌ این ورزشگاه‌ قدیمی و وسیع، ورزشگاه رئال بتیس شهر سبیا می باشد که موقعیت مکانی آن در غرب مرکز اسپانیا است و جمعیت این شهر ۷۰۳ هزار نفر می باشد.

نوع چمن استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل چگونه است؟

نوع چمن استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل چگونه است؟

یکی از سوالاتی که در رابطه با هر یک از استادیوم های فوتبالی برای ما ایجاد می شود نوع زمین چمن آن می باشد. در رابطه با زمین چمن این استادیوم خوب است بدانید که زمین چمن آن از نوع طبیعی است و این مورد یکی از ویژگی های خوب این استادیوم به شمار می رود. هم چنین نکته دیگر این است که اندازه ی این زمین ۱۰۷ در ۶۴ است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل برگزار شده اند کدامند؟

این ورزشگاه در کنار این که میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال رئال بتیس می باشد؛ میزبان بسیاری از بازی های مهم بوده است. به طوری که بخشی از بازی های جام جهانی فوتبال ۱۹۸۲ در استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل برگزار شده است. در سال ۱۹۶۶ و در تاریخ ۶ ژانویه فیفا، در لندن، کشور اسپانیا را به عنوان کشور میزبان این رقابت‌ها انتخاب کرد و میزبان جام جهانی در سال‌های ۱۹۷۴ و ۱۱۹۷۸ نیز همزمان برگزیده شدند که در آن زمان آلمان غربی و اسپانیا توافقی را امضا کردند که به آن اسپانیا از آلمان غربی برای میزبانی جام جهانی ۱۹۷۴ حمایت کرده بود و آلمان غربی نیز اجازه داد تا اسپانیا نامزد میزبانی جام جهانی سال ۱۹۸۲ باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل در چه سالی ساخته شده است؟

  استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل در سال ۱۹۲۹ ساخته شده است.

 2. مالک استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل کیست؟

  مالک ورزشگاه بنیتو ویلامارین سبیل باشگاه فوتبال رئال بتیس می باشد.

 3. این ورزشگاه در چه سالی مورد بازسازی قرار گرفته است؟

  استادیوم بنیتو ویلامارین در سال های ۱۹۸۲ و ۲۰۰۰ و ۲۰۱۷ مورد بازسازی قرار گرفته است.

 4. استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل چقدر گنجایش دارد؟

  استادیوم بنیتو ویلامارین سبیل بیش از ۶۰ هزار نفر گنجایش دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا