صفر تا صد یوتیوبر شدن از ایده تا راهنمای دریافت درآمد یوتیوب

امروزه مشاغل بسیاری وارد جامعه شده اند که هر کدام دارای انواع و اقسام مختلفی هستند. این دسته از مشاغل تازه کار که زمینه اصلی آن ها اینترنت و فضای مجازی است، به انواع مختلفی تقسیم می شوند که یکی از آن ها یوتیوبر است. اگر شما نیز جزء دسته افرادی هستید که علاقه مند به دانستن این که یوتیوبر کیست و یوتیوبر شدن هستید و می خواهید بهترین راه برای وارد شدن به این عرصه را پیدا کنید، با ما تا انتهای این مقاله از سایت ایران انفجار همراه باشید.

یوتیوبر کیست؟

یوتیوبر کیست؟

یوتیوبر اصطلاحی است برای شخصی که در یوتیوب حساب کاربری دارد و محتوا تولید می کند. به جزء کاربرانی که حساب در سایت یوتیوب ندارند، هر اکانت در YouTube این قابلیت را دارد که ویدیوها را لایک کند، نپسندد و یا روی ویدیوها نظر یا همان کامنت را ارائه دهد، کانال های دیگر را سابسکرایب کند، ویدیوها را آپلود کند و غیره. به بیانی دیگر اگر بخواهیم معنی یوتیوبر را به شما عزیزان ارائه دهیم، می توانیم بگوییم که یوتیوبر فردی است که ویدیو ها را در پلتفرم اشتراک‌ گذاری ویدیو YouTube تولید می‌ کند.

این اصطلاح اولین بار در سال 2006 در زبان انگلیسی استفاده شد. یوتیوبرهای با نفوذ اغلب به‌ عنوان سلبریتی های کوچک microcelebrities توصیف می‌ شوند. از آنجایی که یوتیوب به طور گسترده به عنوان یک پلتفرم ویدئویی رسانه اجتماعی در نظر گرفته می شود، به نظر نمی رسد که سلبریتی های کوچک با سیستم تثبیت شده و تجاری فرهنگ سلبریتی درگیر باشند، بلکه به نظر می رسد خود گردان و مستقل هستند. این ظاهر، به نوبه خود، منجرب دیده شدن یوتیوبرها می‌ شود، و هم چنین توسط ارتباط مستقیم بین هنرمند و بیننده با استفاده از رسانه YouTube تقویت می‌ شود.

آموزش یوتیوبر شدن

برای این که بخواهیم تبدیل به یک یوتیوبر شویم، احتیاج است که در ابتدا یک چک لیست تهیه کنیم و با توجه به مواردی که در آن وجود دارد و انجام دادن آن ها، تبدیل به یک یوتیوبر شویم. در ابتدا باید بگوییم که یوتیوبر بودن یک حرفه سرگرم کننده و پرسود به نظر می رسد، اما این که بخواهیم این موضوع را به عنوان شغلی ثابت در نظر بگیریم، کار آسانی نیست و از ابتدا باید قدم های محکم در این زمینه برداریم. حال، چک لیستی که باید در این زمینه تهیه کنیم تا با مراجعه به آن و انجام دادن موارد موجود در آن تبدیل به یک یوتیوبر شویم، چیست؟ یک به یک به این موضوع می پردازیم.

در ابتدا باید در مورد جایگاه خود تصمیم بگیرید. یعنی، می خواهید یک یوتیوبری باشید که به آموزش پخت و پز غذا می پردازد و یا یک یوتیوبری که تنها اطلاعات مربوط به سرگرمی را ارائه می دهد. دومین مورد در چک لیست شما این است که هدف کانال خود را مشخص کنید. یعنی، هدف کانال شما بر روی بزرگسالان می باشد یا کودکان، مورد بعدی، ایده های محتوایی شما می باشد. این موضوع قدم بسیار مهمی است که باید حتی قبل از شروع ایجاد کانال خود بردارید. این موضوع اطمینان حاصل می کند که پس از ایجاد تنها چند ویدیو، ایده های شما تمام نمی شود. موضوع بعدی این است که یک برنامه زمانبندی محتوا تهیه کنید. پس از این که یک برنامه را زمانبندی کردید، به دنبال ارزیابی تجهیزات خود بروید. حال که تمامی این موارد را در نظر گرفتید، کانال خود را بسازید و سپس اقدام به آپلود اولین ویدیو خود کنید. اولین ویدیو شما می شود کارنامه کاری شما. با توجه به بازخوردی که در آن وجود دارد، می توانید تصمیم بگیرید که آیا راهی درست را پیش گرفتید یا خیر.

بهترین دوره آموزش یوتیوبر شدن کدام است؟

در کشور ایران معمولا به صورت حضوری دوره های آموزشی یوتیوبر شدن برگزار نمی شود؛ زیرا تا حدودی این کار با نوع زندگی در کشور ایران مغایرت دارد. اما دوره های بسیاری به صورت آنلاین با نام های یوتیوبر شدن با موبایل، صفر تا صد یوتیوبر شدن و یا برای یوتیوبر شدن چه چیزهایی لازم است برگزار می شود. افراد بسیاری نیز در آن ها شرکت می کنند. شما می توانید با مراجعه به این دوره های آموزشی، تمامی نکات در زمینه تبدیل به یک یوتیوبر را مطالعه و مشاهده کنید و در آخر نیز به یک یوتیوبر حرفه ای تبدیل شوید.

درآمد یوتیوبری چقدر است؟

درآمد یوتیوبری چقدر است؟

سوالی که همواره برای افراد به وجود می آید این است که اصلا درامد یوتیوبر های ایران و یا خارج از کشور ایران چقدر است که افراد تا به این اندازه علاقه مند به ورود در این زمینه هستند. طبق داده‌ های Influencer Marketing Hub که یکی از معتبر ترین سایت های در زمینه یوتیوبر است، میانگین کانال یوتیوب می‌ تواند حدود 18 دلار به ازای هر 1000 بازدید از آگهی دریافت کند، که برابر با 3 تا 5 دلار در هر بازدید ویدیو است. البته باید این موضوع را در نظر داشت که افرادی که در کشور ایران زندگی می کنند، نمی توانند به صورت مستقیم از طریق یوتیوب کسب درآمد کنند و باید فردی را در خارج از کشور داشته باشند تا مبلغ به صورت تغییر داده شده یا همان change به حساب ایران واریز کند.

برای یوتیوبر شدن به چه امکاناتی نیاز است؟

برای این که بتوانیم تبدیل به یک یوتیوبر شویم، نیاز است که تا حدودی امکانات اولیه و مهمی را در دسترس داشته باشیم. اگر محتوای واقعا منحصر به فرد و شگفت انگیزی دارید، احتمالا می توانید با استفاده از یک تلفن همراه به ارائه و تولید ویدیو بپردازید. اما به خاطر داشته باشید که یوتیوب به فضایی بسیار رقابتی تبدیل شده است. به عنوان یک مبتدی، بهتر است کمی برای کیفیت بصری ویدیو های خود تلاش کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید حتی با آپلود اولین ویدیو خود، بازدید را دریافت کنید.

برای این که کیفیت بصری خود را بالا ببرید، نیازمند یک دوربین بسیار خوب، یک میکروفون، در صورت نیاز یک سه پایه برای نگهداری دوربین، نور و نرم افزار هایی که برای ادیت ویدیو نهایی است می باشید. با داشتن این امکانات می توانید ویدیو های بسیار با کیفیتی را ارائه دهید.

آیا یوتیوبر شدن با موبایل امکان پذیر است؟

خبر خوب این است که شما می توانید به همراه موبایل، تبدیل به یک یوتیوبر حرفه ای شوید. اما، به یاد داشته باشید که احتیاج است تا یک تلفن همراه هوشمند برای خود داشته باشید که تقریبا مدل بالایی را برای خود دارد. تلفن همراهی که مناسب برای یوتیوبر شدن است، تلفنی است که دوربین با کیفیتی را به خود اختصاص داده و هم چنین نرم افزارهای بسیاری برای ادیت ویدیو بر روی آن نصب می شود.

آیا یوتیوبر شدن شغل است؟

هر چیزی که شما بتوانید به همراه آن کسب درآمد کنید، شغل محسوب می شود. حال این شغل می تواند به عنوان شغل اول و یا شغل دوم شما تلقی شود. پس یوتیوبر شدن نیز نوعی شغل می باشد که با صفحات مجازی و اینترنت سر و کار دارد. قطعا پدران و یا مادران ما با این دسته از مشاغل آشناییتی ندارند و یا شاید در ابتدا مخالفت های بسیاری را ارائه دهند. اما با توضیحات کامل و معرفی این دسته از مشاغل به آن ها، می توانید آن ها را نیز جزء طرفداران خود کنید.

نحوه دریافت درآمد از یوتیوب چگونه است؟

نحوه دریافت درآمد از یوتیوب چگونه است؟

همان طور که اشاره کردیم، در کشور ایران نحوه دریافت درآمد از یوتیوب می تواند تا حدودی غیر قابل انجام و سخت باشد. افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند، به راحتی با ارائه حساب پی پال خود، درآمد را از یوتیوب دریافت می کنند. اما افرادی که داخل کشور ایران زندگی می کنند، نمی توانند حساب پی پال برای خود داشته باشند و به همین دلیل است که باید فردی را در خارج از کشور داشته باشد که این مبلغ را دریافت کند و سپس اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

بهترین تجهیزات صوتی و تصویری برای شروع کانال یوتیوب کدامند؟

همان طور که در عنوان های قبلی به ابزار و امکانات مخصوص یک یوتیوبر اشاره کردیم، در این زمینه تجهیزات صوتی و تصویری ای وجود دارد که در زمینه ارائه یک ویدیو با کیفیت بسیار مهم تاثیر گذار هستند. حال این تجهیزات می توانند چه مواردی باشند؟ در این زمینه ما انواع دوربین ها و انواع میکروفون ها را داریم که مهم ترین و بهترین آن ها طلقی می شوند. شما می توانید این دسته از تجهیزات را به صورت آنلاین از طریق انواع فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید و یا از فروشگاه های حضوری در این زمینه استفاده کنید.

مهم ترین تکنیک های کاربردی برای موفقیت در یوتیوبر شدن کدامند؟

در حقیقت، هیچ فرمول مشخصی برای یک کانال یوتیوب موفق وجود ندارد. اما چند عنصر کلیدی وجود دارد که شانس شهرت شما در یوتیوب را بیشتر می کند. این کانال‌ها ممکن است کاملاً متفاوت باشند، اما عامل مشترک تماشای منظم توسط تعداد زیادی از مردم هستند. این به این دلیل است که آنها حداقل به برخی از مواد اصلی پایبند بوده اند. اولین ماده اصلی در یک ویدیویی که توسط یک یوتیوبر موفق ارائه می شود، کلمات کلیدی می باشند. شما باید در نظر بگیرید که در زمینه ای که اقدام به فعالیت می کنید، چه کلماتی می توانند فعالیت شما را بهتر ارائه دهند و آن ها را به عنوان کلمات کلیدی، بارها و بارها تکرار کنید. موضوع بعدی، به هنگام آپلود ویدیو شما می باشد. شما باید بهترین عنوان را برای ویدیو خود انتخاب کنید و حتما از کلمه کلیدی خود نیز در این زمینه استفاده کنید.

دیگر تکنیک های مهم در این زمینه نیز می تواند کاور ویدیو شما و توجه به خواسته های مخاطبان خود باشد. تمامی این موارد با آپلود اولین ویدیو به راحتی می تواند مورد بررسی قرار بگیرد.

مهم ترین نکات برای یوتیوبر شدن کدامند؟

مهم ترین نکات برای یوتیوبر شدن کدامند؟

برای این که به یک یوتیوبر بسیار مطرح تبدیل شوید، باید نکاتی را در این زمینه رعایت کنید. در ابتدا، باید همواره برای این که ویدیویی بسیار خوب و پر طرفدار را منتشر کنید، ایده های مختلف برای خود داشته باشید تا ویدیو هایی تکراری و یا شبیه به دیگر یوتیوبر ها تولید نکنید. مورد بعدی که در زمینه یوتویبر شدن بسیار مد نظر قرار می گیرد، استفاده از امکانات خوب می باشد. اگر ویدیو هایی بی کیفیت تولید کنید، مخاطب دیگر همراه شما نمی ماند. با در نظر گرفتن این نکات می توانید به یک یوتیوبر بسیار مطرح تبدیل شوید.

سوالات متداول
Instituto Eleven – Cursos profissionalizantes

سوالات متداول

  1. یویوتیوبر شدن چیست؟

    به فردی که در یوتیوب اقدام به تولید محتوا می کند و از این طریق به کسب درآمد می پردازد، یوتیوبر می گویند.

  2. درآمد یوتیوبر ها چه مقدار می باشد؟

    از هر صد بازدید، 3 الی 5 دلار دریافت می کنند.

  3. یوتیوبر معروف ایران کیست؟

    در زمینه یوتیوبر های معروف ایرانی ما سوگنگ را داریم که جزء معروف ترین ها می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

admin

11 سال خدمات بهینه سازی ارائه می دهم و از اولین بهینه سازهای وب فارسی در زمینه بازی ها و ترفندهایشان هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا