هکر کلاه خاکستری کیست؟ | لیست معروف ترین هکر های کلاه خاکستری

هکر کلاه خاکستری بخشی از هکرها می باشند که می توانند هم مفید و یا هم ضرر ده باشند. در سایت ایران انفجار با ما همراه باشید تا درباره این دسته از هکرها به بحث بپردازیم.

شاید تا به حال بارها نام هکر یا هک را شنیده باشید و این سوال برای شما پیش آمده باشد که هکر کیست، اما معنای واقعی آن را درک نکرده باشید. در واقع هک به بخشی از سیستم ها و کامپیوترهای دیجیتالی مربوط می‌ شود که بسیاری از افراد برای سود جویی و بسیاری دیگر برای تنظیم راز های دیجیتالی آن را بر عهده می گیرند.

محتوا پنهان
منظور از هکر کلاه خاکستری چیست؟

منظور از هکر کلاه خاکستری چیست؟

کار هکرهای کلاه خاکستری این است زمانی که یک آسیب پذیری در وب را شناسایی می کنند به جای ارائه راه کار برای رفع آسیب پذیری به مدیر سیستم، پیشنهاد مبلغ نا چیزی در برابر ترمیم آن را ارائه می کنند و یا هم توصیه به استخدام یکی از آشنایان خود می کنند.علاوه بر این رتبه بندی موتور جست و جو وب را دست کاری می کنند و از این راه کسب درآمد می کنند.

هکر کلاه خاکستری چه فعالیتی انجام می دهد؟

در واقع کاری که هکر های کلاه خاکستری انجام می دهند کار بسیار سختی می باشد. این هکرها باید به عنوان یک آسیب شناس وب فعالیت کنند آن ها یک آسیب دیجیتالی را در زمان کار پیدا کرده و با بررسی های به عمل آمده سعی در برطرف کردن آن می کنند.

بخش جالب ماجرا این است که برخی دیگر از هکرهای کلاه خاکستری این آسیب‌ ها را ایجاد می‌ کنند تا بتوانند از طریق آن بخشی از کار رایانه را مختل کرده و به رمز ها و رموز مختلف دست پیدا کنند تا بتوانند به سودهایی برسند که هر دو این هکر ها در مقابل یک دیگر قرار می‌ گیرند و در نهایت هکر های برنده می توانند جلوی معظل را بگیرند و یا رمزها را از دست بدهند.

معروف ترین هکر های کلاه خاکستری جهان کدامند؟

اگر بخواهیم به هکرهای مشهور این حوزه بپردازیم باید بگوییم که تعداد این افراد بسیار بالا می باشد. در واقع تعداد بسیاری از آن ها هیچ گاه به رسانه ها نرسیده اند و نام آن ها همیشه به عنوان یک راز باقی مانده است. اما تعدادی از آن ها که به دلایل مختلف و یا کار های بزرگی که کرده‌ اند به شهرت رسیده اند و نام آن ها در دنیای باقی مانده است که ما به برخی از آن ها می پردازیم.

آنانیموس

آنانیموس یک گروه هکری بودند که برای نفوذ به شبکه شرکت‌ ها این گروه هیچ سلسه یا گروه مشخصی تعیین نمی کرد و نامی از آنان منتشر نمی شد. سایت های آمازون، پی‌پال، سونی، کلیسای سانتولوژی، قسمت‌هایی از دارک وب، دولت استرالیا، هند، سوریه، ایالات متحده آمریکا و … همه از اهداف اصلی گروه بوده است. بسیاری از آن ها را نیز هک کرده است و کار آن ها با این نام یعنی آناتیموس ادامه دارد.

Guccifer 2.0

Guccifer 2.0 توانسته تاثیر مستقیمی روی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داشته باشد ابتدای این لغت به اسم یک هکر رومانیایی اشاره دارد. در سال ۲۰۱۶ طی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شبکه کنفدرااسیون ملی دموکرات توسط این گروه هک شد.

هکر لوید بلانکنشیپ از هکرهای کلاه خاکستری

لوید بلانکنشیپ پدر هک و فرهنگ هکری در دهه ۷۰ در حوزه هک فعالیت می کرد و به نسبت زمانی که در آن زندگی می کرد توانست بسیاری از کامپیوتر های آن زمان را هک کرده و خود را در دنیای هک معرفی کند.

هکر رابرت تاپن موریس

رابرت تاپن موریس پدر کرم‌ های کامپیوتری که دانش خود را از پدرش به ارث برد و توانست خود خالق یکی از سبک های هک کردن در دنیای کامپیوتری شود و همین امر موجب شد که نام او در دنیای هک به یادگار بماند.

هکر گری مک کینون

گری مک کینون هک کامپیوترهای نظامی را بر عهده داشت و بسیاری از کشورهای دنیا درصدد ترور این شخصیت بودند وی توانست در نهایت بزرگ ترین هک کامپیوتر تمام تاریخ را به نام خود ثبت کند و نام خود را جاودانه کند.

معروف ترین هکرهای کلاه خاکستری ایرانی کدامند؟

معروف ترین هکرهای کلاه خاکستری ایرانی کدامند؟

در ایران نیز هکرهای فراوانی وجود دارند که از آنان نامی برده نمی شود زیرا حاشیه های زیادی درباره آنان ایجاد می شود.مخوف ترین آنان آسیب های وب را شناسایی و در برابر آن مبلغ های ناچیزی می گیرند که این آسیب ها را رفع کنند.این مبالغ بسیار نا چیز به چشم می آید ولیکن اندک اندک آنان در کنار هم مبلغ گزافی را رقم می زند.

پیج اینستاگرام معروف ترین هکر کلاه خاکستری چیست؟

هکرهای کلاه خاکستری به دلیل این که برخی از اخلاقیات و قوانین را زیر پا می گذارند اثری از خود برجا نمی گذارند بنابراین در شبکه های اجتماعی شاید نامی از آنان بر زبان بیاورند ولی حضور واقعی از خود آنان دیده نمی شود.

پیج اینستاگرام معروف ترین هکر کلاه خاکستری ایرانی چیست؟

به دلیل قوانین ایران و سخت گیری های آنان ما رد پایی از هکر های کلاه خاکستری در ایران را نمی توانیم کشف کنیم. آنان دارای چالش های فراوانی هستند که ترجیح می دهند در فضا های مجازی نشانی از خود باقی نگذارند ولیکن تعدادی به صورت نا شناس در فضا های مجازی نامی از آنان ببرند که نمی توان به آن هم اعتماد کرد.

عکس های بزرگ ترین هکر کلاه خاکستری را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس چنان واضح و اطلاعات دقیقی از هکران کلاه خاکستری در دسترس نیست؛ اما می توان با تحقیق بسیار زیاد عکس هایی مشکوک و مبهم در مورد آنان در اینستاگرام یوتیوب و گوگل مشاهده کرد؛ ولی دلیلی بر اثبات واقعی بودن آنان نیست.

پرحاشیه ترین هکر کلاه خاکستری ایرانی کیست؟

پرحاشیه ترین هکر کلاه خاکستری ایرانی کیست؟

بسیاری از هکرهای ایرانی سعی در شناخته تر کردن خود داشتند اما باید گفت که هکر های واقعی بخش کلاه خاکستری هیچ گاه نام خود را فاش نمی کنند و یا زمانی نام خود را فاش می‌ کنند که کار خود را در هک به پایان رسانده اند. که دیگر نیازی به هک ندارند تا به دلایل امنیتی در امان بمانند. در واقع بسیاری از افراد بودند که خود را بهترین هکر ایران از این بخش نامیدند اما باید گفت که بیشتر آن ها دروغی بیش نگفته اند و در حال حاضر بهترین های این حوزه نامی از خود فاش نمی کنند.

پر حاشیه ترین هکر کلاه خاکستری جهان کیست؟

می‌ توان گفت که پر حاشیه ترین هکر این بخش در زمان گذشته زندگی می کرده و رابرت تاپن موریس نام داشته است. در واقع استعداد و دانش خود را از پدرش به ارث برد و توانست خود را به عنوان خالق یکی از بخش های هک به یادگار بگذارد وی ادامه راه پدرش را به درستی پیش رفت. او در یک آزمون توانست یکی از بهترین کامپیوترهای دنیا را هک کند و اطلاعات مورد نیازی که در این کامپیوتر وجود داشت را به بیرون بکشد؛ این فرد پس از انجام این کار توسط شرکت ها و دولت های بسیاری مورد تهدید قرار گرفت و پر حاشیه‌ ترین فرد کلاه خاکستری جهان نامیده شد.

درآمد هکر های کلاه خاکستری چقدر است؟

در واقع کسانی که به هکری علاقه دارند و قصد فعالیت در این شغل را دارند باید بدانند که رسیدن به اوج این کار می تواند درآمد های بسیار سنگینی را داشته باشد؛ یکی از دلایلی که هکر های دنیا نام خود را فاش نمی کنند می‌ تواند همین درآمد باشد. زیرا درآمد بسیاری از آن ها به قدری زیاد است که می تواند برای زندگی آن ها خطر های بزرگی داشته باشد و این شغل یک شغل امنیتی است.

آیا فعالیت های هکر کلاه خاکستری جرم است؟

آیا فعالیت های هکر کلاه خاکستری جرم است؟

همان طور که گفته شد هکر های بخش کلاه خاکستری می توانند به دو دسته تقسیم شوند یکی از این دسته ها سعی در وارد کردن آسیب تحت وب دارند تا بتوانند به رمزها و یا رموز یک رایانه برسند تا بتوانند پول های مختلف را بدزدند و بخشی دیگر در مقابل این دسته قرار می گیرند تا بتوانند از ورود آن ها جلو گیری کنند. با توجه به این دو دستگی می‌ توان تشخیص داد که بخشی از آن ها در حال ارتکاب جرم و بخشی از آن ها در حال جلو گیری از ارتکاب جرم هستند و در نهایت پس از تشخیص و شناسایی این افراد آن ها طبق قوانین مربوط سایبری مجازات می شوند.

سوالات متداول

 1. هکر کلاه خاکستری در واقع به چه معناست؟

  اگر دنیای هک را به چند قسمت تقسیم کنیم خواهیم دید که کلاه خاکستری ها بخش عظیمی را تشکیل داده اند و مشغول به فعالیت هستند و به آسیب شناسی وب می پردازند.

 2. هکر کلاه خاکستری نام خود را فاش می کند؟

  بسیاری از از این هکرها به دلایل امنیتی مختلف نام خود را فاش نمی کنند ولی برخی دیگر نیز نام خود را سوزانده و به بیرون نشر داده اند البته پس از بازنشستگی خود.

 3. هکر کلاه خاکستری در ایران وجود دارد؟

  باید گفت که در ایران هکرهای کلاه خاکستری فعالیت می کنند؛ اما وجود این هکرها در پرده ی امنیتی شدید است و نامی از آن ها فاش نمی شود.

 4. هکر کلاه خاکستری در گذشته فعالیت بیشتری داشته و یا در زمان حال این فعالیت بیشتر است؟

  باید گفت که با وجود عصر کامپیوتری حال حاضر این هکر ها پیشرفت های زیادی را داشته اند اما باید گفت که فعالیت این هکرها در گذشته و اکنون زیاد می باشد؛ در هر زمانی این هکر ها کار های فراوانی را می توانند انجام دهند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

admin

11 سال خدمات بهینه سازی ارائه می دهم و از اولین بهینه سازهای وب فارسی در زمینه بازی ها و ترفندهایشان هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا