بررسی رکورد شنا پروانه در ایران + لیست رکورد داران

رکورد شنا پروانه، از مهم ترین رکوردهای ورزشی ثبت شده در تاریخ شنا می باشد که سالانه در حال شکستن است. هر ساله شناگران حرفه ای با یک دیگر برای شکستن رکورد قبلی رقابت می کنند. در ادامه این متن قصد داریم شما را کمی بیشتر با رکورد شنا پروانه آشنا کنیم.

رکورد جهانی مردان در مسافت 200 متر شنا پروانه چقدر است؟

رکورد جهانی مردان در مسافت 200 متر شنا پروانه چقدر است؟

هر سال شناگران حرفه ای زیادی از نقاط مختلف جهان با یک دیگر برای ثبت رکورد شنا پروانه با هم رقابت می کنند. تا اکنون نیز شناگران مرد زیادی در مسافت 200 متر با هم رقابت کرده اند. رایان لاکتی، شناگر آمریکایی نخستین شناگری بوده است که رکورد شنا پروانه را برای خود به ثبت کرده است.

پس از آن ایرن پیرسیل شناگر با طی کردن این مسافت در مدت زمان کمتری این رکورد را به اسم خود تغییر داد. پس از سال ها از اولین رکورد تا کنون شناگران دیگری نیز این رکورد را در مدت زمان های مختلفی به اسم خود ثبت کرده اند. از بین کشور های رقابت کننده موجود، رکورد جهانی بیشتر توسط شناگران آمریکایی و پس از آن شناگران چینی در کم ترین زمان ثبت شده است.

چه کسی رکورد جهانی زنان در مسافت 100 متر شنا پروانه را در اختیار دارد؟

چه کسی رکورد جهانی زنان در مسافت 100 متر شنا پروانه را در اختیار دارد؟

مسافت 100 متر شنا پروانه از جمله رکوردهایی می باشد که بانوان نیز در آن بارها نقش آفرینی کرده اند. شنا پروانه و یا به اصطلاحی دیگر شنا پرواز تا کنون بارها توسط شناگران بانو زیادی رکوردهای مختلفی انجام شده است. ربکا سانی، شناگر آمریکایی از جمله رکوردداران شنا پروانه در این مسافت می باشد.

پس از او جسیکا هاردلی و میسی فرانکلین آمریکایی نیز دو شناگر دیگر می باشند که این رکورد را به اسم خود ثبت کرده اند. این رکورد توسط خود افراد بارها در مدت زمان کمتری شکسته شده است و زمان جدید تری به ثبت رسیده است. دو شناگر دیگر نیز مرلین فدهوش و فدریکا پلگرینی از دیگر شناگران هستند که در تلاش برای بدست آوردن این رکورد در کارنامه خود در تلاش اند.

در چه سالی رکوردهای جهانی شنای پروانه آخرین بار شکسته شده است؟

در چه سالی رکوردهای جهانی شنای پروانه آخرین بار شکسته شده است؟

سالانه به صورت مرتب شناگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای ثبت رکورد جدید با یک دیگر رقابت می کنند. برای آخرین بار این رقابت در سال دو هزار و بیست و دو در قطر انجام شد. در این مسابقات شناگران حرفه ای زیادی برای رکورد شنا پروانه در مسافت های کوتاه و بلند با یک دیگر رقابت کردند.

در نهایت کشورهایی مانند آمریکا توانست مقام نخست در بسیاری از مسافت ها را به اسم خود ثبت کند. مدتی کوتاه پس از آن به صورت غیر رسمی دیگر شناگران نیز این رکورد را شکستند. رکورد شنا پروانه هم اکنون نیز در مسافت های مختلف از کوتاه تا بلند در مدت زمان های گوناگون در حال ثبت اسامی جدیدی می باشد.

چه فاکتورهایی می‌تواند بر شکستن رکورد شنای پروانه تاثیر بگذارد؟

در هنگامی که بازیکنی قصد شکستن رکورد شنا پروانه را داشته باشد باید به نکاتی توجه کند. رکورد او به صورت رسمی دارای فاکتورهایی می باشد که اگر از آن ها پیروی نکنند قادر به ثبت رکورد نمی شود. مدت زمان سپری شده در مسافت مد نظر از جمله فاکتورهای مهم و اساسی در این شنا می باشد.

شناگری که قصد دارد رکورد را برای خود ثبت کند باید به خوبی به این نکات توجه کند. او باید بتواند در مدت زمان گفته شده کل مسیر را با حرکت شنا پروانه صحیح طی کند. تمامی حرکات باید به صورت کامل بیان شود. در غیر این صورت شناگر نمی تواند رکورد خود را به ثبت برساند و باید کناره گیری کند.

در چه مسابقاتی رکوردهای جهانی شنا پروانه ثبت می‌ شود؟

در چه مسابقاتی رکوردهای جهانی شنا پروانه ثبت می‌ شود؟

رکوردهای شنا پروانه در مسابقات مختلفی در سطح جهانی ثبت می‌ شود. زیرا در این مسابقات نمايندگان کشورهای زیادی وجود دارند و رقابت تا حد ممکن رسمی تر طلقی می شود. مسابقات المپیک و لیگ های برتر از جمله مسابقات جهانی می باشند که رکوردهای المپیک شنا پروانه را ثبت می کنند که البته لازم است در این مورد به نکاتی توجه کنید.

بازیکنی که قصد شرکت در این مسابقات را داشته باشند باید بتوانند قبل از شرکت در این مسابقه، رکورد را به صورت تمرینی ثبت کرده باشند‌. در غیر این صورت آمادگی آن ها برای شرکت در مسابقه توسط افراد ثبت کننده رکورد رد می شود. همچنان فرد باید بتواند از دیگر رقبا موجود در مسابقه جهانی برتر عمل کند تا رکورد در نهایت به نام او به ثبت برسد.

رکوردهای شنای پروانه در ایران

رکوردهای شنای پروانه در ایران

شاید جالب باشد بدانید در ایران نیز رقابت های مختلفی برای ثبت رکورد شنا پروانه برگزار می شود. بالسینی رکورد دار شنا پروانه در ایران می باشد که تا کنون نیز اسم خود را حتی در سطح جهانی اضافه کرده است. بالسینی به عنوان شناگر حرفه ای تا کنون شنا پروانه را در مسافت های زیادی طی کرده است.

در ایران این رکورد در مسافت 100 متر در کارنامه بالسینی و رکوردهایش موجود می باشد. به گفته خودش و دیگر دوستانش او نیز در حال تلاش برای ثبت رکورد جدیدی می باشد.مسافتی بیشتر و در حد جهانی که در تلاش است آن را به اسم خود ثبت کند. البته او تا کنون رکوردهای سرعتی دیگری از شنا پروانه و یا همان شنا پرواز نیز در کارنامه خود دارد.

رکورد شنا پروانه در المپیک 2021

رکورد شنا پروانه در المپیک 2021

المپیک های جهانی از جمله بهترین فرصت ها برای ثبت رکورد جدید برای شناگران شنا پروانه به حساب می آید. در المپیک سال 2021 در قطر رکوردهای زیادی در زمینه شنا پروانه شکسته شد. بالسینی شناگر ایرانی از جمله شناگرانی بود که توانست در این المپیک و در شنا پروانه رکوردی را به اسم خود بشکند.

دیگر کشورهای شرکت کننده نیز تمامی در مسافت های مختلف شنا پروانه به صورت رسمی رقابت کردند. این رقابت ها به صورتی در سطح بالا و حرفه ایی محسوب می شود که افراد موجود در مسابقات نیز این سطح بالا بازی تعجب کرده اند. شما هم اکنون می توانید به راحتی تمامی رقابت های شنا پروانه را به صورت آرشیو در اینترنت مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا