رکورد شنا در گینس چقدر است؟ لیست رکوردشکن های شنا

رکوردهای زیادی در گینس به ثبت رسیده است که برخی از این رکوردها مخصوص رشته شنا می باشند. رکورد شنا در گینس در سبک های مختلف می تواند به خوبی توجه شما را به خود جلب کند. به گونه ای که شناگران زیادی در سبک های مختلف شنا به خوبی نقش آفرینی داشته اند. در ادامه به جالب ترین رکوردهای شنا در گینس می پردازیم تا شما نیز کمی بیشتر با این رشته ورزشی آشنا شوید.

انواع رکورد شنا که در گینس ثبت شده اند

انواع رکورد شنا که در گینس ثبت شده اند

رشته شنا از جمله پرطرفدار ترین رشته های ورزشی در سطح جهان می باشد. رکوردهای شنا با توجه به سختی و دشواری بالا در انجام حرکات می تواند به خوبی ورزشکاران این رشته را به چالش بکشد. شنا به نوبه خود دارای سبک ها و زیر مجموعه های زیادی می باشد که هر رشته برای خود سختی به خصوصی را دارد.

هر سبک نیز با توجه به جذابیت و زیبایی خود، شناگران مخصوص به خود را دارد که سالانه برای ثبت رکورد جدید با یک دیگر به رقابت می پردازند. رکوردهای ورزش شنا با توجه به حساسیت و سختی بالا ورزش تحت فاکتورهای خاصی به ثبت می رسند. از جمله فاکتورهای موجود برای ثبت رکورد در گینس شنا در مسافتی مشخص می باشد.

در این بخش شناگر باید بتواند در حد فاصلی که برای او مشخص شده است حرکات مد نظر را به صورت کامل انجام دهد. از دیگر فاکتورهای موجود در ثبت رکورد شنا در گینس مدت زمان صرف شده برای انجام حرکت می باشد. بخش هایی مانند شنا استقامت و یا شنا امدادی با توجه به زمان سپری شده قضاوت می شوند.

هر مدت زمان بیشتری که شناگر بتواند حرکت مد نظر شنا را به صورت کامل انجام دهد در نهایت ثبت رکورد گینس می شود. تمامی رکوردهای گینس در زمینه های مختلف به صورت سالانه و یا هر شش ماه یک بار به صورت کامل زده می شود و رکورد جدیدی ثبت می‌ گردد.

رشته شنا نیز مانند دیگر زمینه های موجود به صورت سالیانه و یا هر شش ماه یک بار رکوردهای جدید را جایگزین رکوردهای قبلی می کند. در ادامه به برخی از رکوردهای موجود از ورزش شنا در سطح جهانی و گینس می پردازیم.

رکورد شنای در یک دقیقه

بیشتر رکوردهای ثبت شده در شنا برحسب دقیقه به ثبت می رسند. به این صورت که شناگر در یک دقیقه چه مسافتی را طی کرده است. رکورد شنا در یک دقیقه نیز از جمله رکوردهایی می باشد که مخصوص حرکات انفرادی شنا طراحی شده است. گونه ای که شناگر در یک دقیقه چه مسافتی را می تواند توسط آن حرکت سپری کند.

رکورد شنای حبس نفس

الکس سگورا شناگر اسپانیایی رکورد شنا در حبس نفس را به صورت جهانی به اسم خود ثبت کرده است. رکورد اولیه این شناگر بیست و سه دقیقه به ثبت رسیده است. همچنان در سال بعدی نیز رکورد قبلی خود را شکسته و رکورد بیست و چهار دقیقه را زده است. این شناگر هم اکنون نیز در تلاش است تا رکورد جدیدتری بزند.

رکورد شنای یک ساعت

یک ساعت نیز از جمله رشته های ثبت رکورد در عرصه شنا می باشد. به این گونه که شناگران باید بتوانند در مدت زمان یک ساعت بتوانند تعداد بالایی از حرکت مد نظر را طی کند. هر شناگری که بتواند تعداد بالاتری از حرکت و یا مسافت بیشتری را در یک ساعت طی کند می تواند رکورد را به اسم خود ثبت کند.

رکورد شنا قورباقه

شنا قورباغه از جمله حرکاتی ابتدایی شنا می باشد که به نوبه خود دارای رکوردهای جهانی است. شناگر باید بتواند مسافت های گفته شده را در مدت زمان معلومی طی کند. رکورد شنا قورباغه در مسافت های کوتاه و طولانی هم اکنون در حال ثبت می‌ باشد. مسافت 1500 متر از جمله‌ پر ریسک ترین رکوردهای این سبک است.

رکورد شنا پروانه

شنا پروانه، از زیباترین و جذاب ترین حرکات موجود در ورزش شنا می باشد که طرفداران زیادی نیز دارد. این حرکت سالانه شناگران زیادی را برای ثبت رکورد جدید به چالش می کشد. شنا پروانه در مسافت های مختلف سالانه رکوردهای زیادی را ثبت می کند. به صورتی که شناگر باید بتواند این حرکت را به صورت کامل در مسافت مد نظر طی کند.

رکورد شنا استقامت

شنا استقامت، از سخت ترین و پر چالش ترین سبک های موجود در ورزش شنا می باشد. شبیه سازی شرایط ثبت رکورد این سبک از شنا می تواند هر شناگری را به چالش بکشد. از چالش های موجود در ثبت رکورد شنا استقامت، شنا کردن در استخر سر باز و یا حتی شنا در آب های آزاد، دریا و اقیانوس ها می باشد.

رکورد شنا کرال پشت

از حرکات ابتدایی و ساده در شنا می توانیم به کرال پشت اشاره کنیم. رکورد این حرکت در مسافت های گوناگون از پنجاه متر تا هزار و پانصد متر در نظر گرفته شده است. تا کنون در این حرکت شناگران فرانسوی توانسته اند رکوردهای جهانی را به اسم خود ثبت کنند. فرانسه به صورت پی در پی رکوردار رکورد شنا کرال پشت می باشد.

رکورد شنا کرال جلو

شنا کرال جلو از حرکات ابتدایی و جذاب شنا می باشد که به نوبه خود دارای رکوردهای جهانی است. از نکات مهم و قابل توجه در هنگام ثبت رکورد کرال جلو، انجام کامل حرکات است. به گونه ای که اگر شناگر نتواند حرکت رد به صورت کامل انجام دهد نمی تواند رکورد خود را نیز ثبت کند. این گونه از رکوردهای دشوار در عرصه شنا می باشد.

رکورد شنا امدادی

شنا امدادی، از سبک های پرطرفدار و جذاب رشته شنا در بین تمامی شناگران می باشد. سرعت عمل بالا و آمادگی جسمانی مناسب از فاکتورهای مهم در این سبک از شنا می باشد. رکورد شنا امدادی به صورت کلی در پنج مرحله انجام می شود. بازیکنی که در هر مرحله برتر شود رکوردار نهایی محسوب می شود.

رکورد شنا 100 متر

از مسافت های موجود در رکوردهای شنا، رکورد شنا 100 متر می باشد. این مسافت در سطح دوم طراحی شده است و بیشتر برای شناگران مبتدی مناسب است. کرال جلو و کرال پشت در سطح دوم، شنا قورباغه در سطح دوم و غیره از جمله شناهایی می باشد که شناگران مبتدی در مسافت 100 متر طی می کنند.

رکورد شنای 50 متر

رکورد شنا 50 متر از اولین رکوردهایی می باشد که هر شناگر می تواند در کارنامه خود آن را به ثبت برساند. برای این که این رکورد را برای خود به ثبت برسانند تنها کافی است حرکت مد نظر را در 50 متر طی کنند. از نکات مهم این است که شناگر باید بتواند در کل مسیر حرکت مد نظر را به صورت کامل بیان کند.

رکورد شنای 400 متر

شنا 400 متر از دیگر رکوردهای جهانی و ثبت شده در گینس در رشته شنا می باشد. شنا 400 متر در بیشتر مواقع در استخرهای سر پوشیده و پیشرفته برگزار می شوند. البته در بعضی از سبک های شنا در فضا باز نیز ثبت رکورد می شود. برای مثال شنا استقامت از سبک هایی است که در فضا باز ثبت رکورد می شود.

رکورد شنای 200 متر

رکورد شنا در 200 متر می تواند چالش برانگیز ترین چالش برای شناگران مبتدی باشد. پس از رکورد پنجاه متر، رکورد 200 متر بهترین گزینه می باشد تا شناگر بتواند خودش را محک بزند. سرعت زمانی که شناگر برای انجام حرکت به صورت سپری می کند می تواند نقش بسیار مهمی در ثبت رکورد او داشته باشد.

اولین رکورد شنا در گینس مربوط به کدام نوع شنا بود؟

اولین رکورد شنا در گینس مربوط به کدام نوع شنا بود؟

رکورد جهانی شنا برای اولین بار، به صورت رسمی توانست در گینس به ثبت جهانی برسد مربوط به شنا همگانی بود. اولین رکورد در هر رشته به صورت کلی می تواند زمینه ثبت دیگر رکوردها را نیز برای همان رشته به خوبی فراهم سازد. برای رشته ورزشی شنا نیز همین قانون موجود بود، به گونه ای که پس از ثبت اولین رکورد در ماه بعدی رکورد دیگری در گینس برای ورزش شنا به ثبت رسید.

پس از گذشت مدتی و حرفه ای تر شدن سبک های موجود در شنا، سبک های دیگر نیز قادر به ثبت رکورد گینس شدند. رکوردهای موجود در شنا به صورت تیمی و انفرادی قابل ثبت می‌ باشد. در بسیاری از سبک ها مانند شنا استقامتی فرد شناگر به صورت انفرادی قادر به ثبت رکورد است.

در صورتی که در سبک های همگانی و یا مسابقات جهانی المپیک و یا لیگ های برتر، رکورد به صورت تیمی برای گینس به ثبت می رسد. رکوردهای موجود از عرصه شما هم اکنون در کتاب گینس از سبک ها و رشته های مختلف شما می باشد. در صورتی که در ابتدا وارد شدن رشته شنا در گینس محدودیت های زیادی در مورد ثبت رکورد در زمینه های مختلف برای شناگران وجود داشت.

هم اکنون تمامی افراد در هر سبکی که فعالیت داشته باشند می توانند به راحتی رکورد خود را در کتاب گینس ثبت کنند‌. ثبت رکورد در گینس به صورت کامل برای تمامی بازیکنان و شناگران آزاد است و می توانند بدون هیچ محدودیتی به ثبت رکورد برسند.

تنها بهتر است توجه کنید که تنها رکوردهایی که قصد ثبت گینس دارند با حساسیت و دقت بیشتری قضاوت می شوند. سپس در صورت درست بودن کلی حرکت و شرایط شناگر می تواند رکورد گینس را در کارنامه ورزشی خود اضافه کند.

آخرین رکورد شنا ثبت شده در گینس متعلق به کیست؟

آخرین رکورد شنا ثبت شده در گینس متعلق به کیست؟

شناگر آمریکایی مایکل فیلیپس از قهرمانان و رکوردداران رشته شنا در عرصه جهانی است. مایکل از همان ابتدا فعالیت خود و وارد شدن به عرصه شنا با وجود سختی های فراوان توانست به خوبی نام خود را درخشان کند. اولین رکوردهای ثبت شده به اسم مایکل در گینس مربوط به سنین جوانی او بوده و در زمینه های شنا در مسافت های کم می باشد.

پس از وارد شدن به سن بزرگسالی فعالیت های او نیز بیشتر شد و رکوردهای بیشتری را به نام خود زد. آخرین رکورد زده شده در عرصه شنا در گینس نیز متعلق به مایکل فیلیپس می باشد. فیلیپس تا کنون رکوردهای زیادی را زده است و در رتبه نخست بسیاری از رشته های شنا قرار دارد. با وجود رکوردهای زیاد او شاید جالب باشد نکاتی را در نظر بگیرید.

رکوردهای ثبت شده توسط فیلیپس هر ساله توسط خودش به صورت کلی شکسته می شود. برای مثال در مورد سبک شنا استقامتی که فیلیپس در آن مقام دار است، به مدت دو سال است که او رکورد قبلی خود را می زند. پس از فیلیپس تیم شنا فرانسه از رکوردداران شنا در سبک های مختلف می باشد.

چه تیم بانوان فرانسه چه تیم مردان فرانسه هر دو تیم در مقام نخست پس از فیلیپس و تیم شنا آمریکا قرار دارند. تیم فرانسه به‌ دلیل‌ داشتن شناگران مختلف در سبک های گوناگون هر ساله به راحتی می تواند مقام های دومی بسیاری از سبک ها را برای خود کند. آمریکا و فرانسه هم اکنون به عنوان دو تیم قدرتمند و حرفه ای در عرصه شنا به شهرت رسیده اند. تیم استرالیا نیز پس از آن دو تیم در رتبه سوم قرار دارد.

آخرین رکورد شنا ثبت شده در گینس در چه شاخه ای بوده است؟

آخرین رکورد شنا ثبت شده در گینس در چه شاخه ای بوده است؟

سالانه تمامی رکوردهای موجود در گینس توسط افراد جدید تر و یا همان شناگران به صورت کامل زده می شود. آخرین رکورد زده شده در گینس برای رشته شنا مربوط به شاخه شنا استقامتی می باشد. شنا استقامت، از سخت ترین و در عین حال جذاب ترین شاخه های ورزش شنا می باشد. برعکس بسیاری از سبک های شنا این سبک بر حسب بیشترین ساعتی که شناگر بتواند در آب شنا کند محاسبه می شود.

شنا استقامتی حتی در بسیاری از شرایط برای ثبت رکورد گینس در استخرهای سر باز و یا آب های آزاد انجام می شود. آخرین رکورد ثبت شده در شاخه شنا استقامتی در زمان بیست و چهار ساعت می باشد که به اسم مایکل فیلیپس، شناگر آمریکایی است. رکورد قبلی نیز با اختلاف یک ساعت مربوط به خود این شناگر می باشد.

رکورد شنا استقامتی از جمله سبک هایی می باشد که نیاز به ثبت سالانه ندارد. بازیکنی که بتواند تایم بیشتری را در حالت طبیعی آب شنا کند رکوردار نهایی است. فیلیپس نیز از قهرمانان برتر این سبک می باشد به صورتی که به قهرمان ادوار شهرت دارد. تمامی رکوردهای فیلیپس با اختلاف های زیاد ثبت شده است که توجه تمامی افراد را به خود جلب کرده است.

قبل از رکورد شنا استقامت، شنا کرال جلو و پشت از آخرین رکوردهای ثبت شده می باشند. کرال جلو و پشت با وجود مسافت های مختلف برای سپری کردن پس از شنا استقامت از رکوردهای پر طرفدار می باشند. به همین منظور، رکورد این سبک از شنا به صورت ماهانه و هر چند ماه یک بار زده می شود. مسافت های پنجاه متر تا هزار و پانصد متر برای سبک های ابتدایی در نظر گرفته شده است که نیازی به ثبت های سالانه ندارد.

سریع ترین رکوردهای شنا در گینس متعلق به کیست؟

سریع ترین رکوردهای شنا در گینس متعلق به کیست؟

ماهی پرنده لقب سریع ترین شناگر جهان مایکل فیلیپس می باشد که سریع ترین رکورد خود را با پنجاه و هشت ثانیه به ثبت رسانده است. سرعت بالا او در انجام حرکات به صورت کامل حتی در مسافت های طولانی باعث شده است تا او را ماهی پرنده خطاب کنند. بیشتر شناگرانی که قصد انجام حرکات سرعتی را دارند در انجام حرکت به صورت کامل نا توان هستند.

به همین جهت نمی توانند رکورد مد نظر خود را در گینس ثبت کنند‌. اما در مورد مایکل او تا کنون حتی در سرعتی ترین رکوردها نیز تمامی حرکات خود را به صورت کامل انجام می دهد. در هنگام ثبت رکورد سرعتی چند فاکتور می تواند به خوبی رکورد سرعت شما را بشکند. در اولین فاکتور شروع سریع و قدرتی می تواند به راحتی شما را از تمامی رقیبان خود پیشتاز کند و حتی در نهایت برنده نهایی کند.

انجام صحیح حرکات در حال شنا از جمله فاکتورهای طلایی برای رکورد سرعتی محسوب می شود‌. در بیشتر مواقع شناگران گمان می کنند در صورت اشتباه انجام دادن حرکت می توانند سرعت بالا تری داشته باشند که کاملا اشتباه است. زمانی که یک شناگر بتواند حرکت را به صورت صحیح انجام دهد می تواند سرعت شنای خود را بالا تر ببرد.

البته در صورتی که حتی بازیکن با حرکات اشتباه بتواند سرعت بالاتری را سپری کند، رکورد او ثبت نخواهد شد زیرا انجام حرکات صحیح فاکتور اصلی می باشد. از دیگر فاکتورهای اصلی که نقش مهمی نیز در انجام حرکات و بالا رفتن سرعت شناگر دارد آمادگی جسمانی او می باشد.

هر بازیکن حرفه ای در کنار تمرینات خود در تلاش است تا آمادگی جسمانی خود را نیز بالا تر ببرد. در صورتی که بازیکنی حرفه ای تمامی فاکتورهای موجود را رعایت کند می تواند مانند فیلیپس رکورد سرعت جهان را بزند.

آیا ایرانیان رکورد شنای ثبت شده در گینس را در کارنامه خود دارند؟

آیا ایرانیان رکورد شنای ثبت شده در گینس را در کارنامه خود دارند؟

ایرانیان از پر افتخارترین شناگران می باشند که رکوردهای زیادی را در سطح کشوری و حتی جهانی به خود اختصاص داده اند. ملی پوشان ایرانی از جمله شناگرانی می باشند که رکوردهای جهانی زیادی را در سطح گینس جا به جا کرده اند. سامیار عبدلی، شناگر تیم ملی از رکوردداران کرال جلو و پشت می باشد.

در سنین جوانی عبدلی توانسته بود به صورت کشوری رکوردهای زیادی را بزند اما هم اکنون در زمینه جهانی رکورددار گینس شده است. عبدلی به راحتی توانست با اختلاف بالا رکورد قبلی شناگر آمریکایی را به اسم خود تغییر دهد و توجه رسانه را به خود جلب کند. علی رضا یاوری نیز مانند عبدلی از ملی پوشان ایرانی می باشد.

در شنا سرعتی در صد متر کرال هم اکنون در دستان علی رضا یاوری می باشد. این شناگر در سطح کشوری نیز رکوردهای زیادی برای شاخه کرال دارد. قبل از یاوری رکورد صد متر کرال جلو در دستان متین سهران قرار داشت. اما تلاش های یاوری به گونه ای می باشد که می توانید مشاهده کنید قصد دارد تا تا رکوردهای جدید تری در گینس به اسم خود بزند.

سینا غلامپور از دیگر رکوردداران ایرانی است که از همان سنین نوجوانی در سبک های آزاد و سراسری توانست رکوردهای زیادی را کسب کند. غلامپور اولین رکوردهای خود را در دریاچه ارومیه به ثبت رساند و توانست کم کم وارد عرصه های جهانی شود. با وجود سختی های فراوان و شرایط دشوار برای تمرین در آب های آزاد، غلامپور هم اکنون از شناگران حرفه ای در سبک شنا استقامت می باشد.

البته شنا در صد متر نیز از رکوردهای موجود در کارنامه غلامپور می باشد. این بازیکن مسافت صد متر را در پنجاه ثانیه به خوبی طی کرده است‌ که‌ رقم چشم گیری می باشد.

رکورد شنا بانوان در گینس

رکورد شنا بانوان در گینس

شنا بانوان نیز به نوبه خود دارای رکوردهای زیادی در گینس می باشد که با شنا آقایون تا حد زیادی برابری می کند. الهام سادات اصغری، بانو ایرانی و دارای چهار رکورد جهانی می تواند به خوب توجه شما را به خود جلب کند. از نکات مهم در مورد ثبت رکوردهای خانم اصغری سختی نوع پوشش او می باشد که سختی رکورد زدن را برای او دشوار تر می کند.

با این وجود خانم اصغری دارای چهار رکورد در گینس به اسم خود می باشد که با رکوردداران خارجی برابری می کند. تاتیانا شوئنمارکر، شناگر آفریقایی از دیگر بانوان شناگر و رکورددار گینس می باشد. شوئنمارکر با داشتن رکورد کرال جلو و پشت در مسافت های طولانی تا هزار و پانصد متر از ستارگان شنا محسوب می شود.

در ابتدا رکورد این سبک از شنا توسط یک شناگر آمریکایی ثبت گینس شده بود. پس از آن تاتیانا توانست به صورت دو سال متوالی این رکورد را به اسم خود مجددا ثبت کند و هم اکنون نیز این رکورد در دستان او می باشد. اما مکوئن استرالیایی از دیگر رکوردداران بانو در عرصه شنا می باشد. مکوئن تا کنون با حرفه ای بودن خود توانسته است سی و چهار مدال طلا و همچنان سی و چهار رکورد گینس برای خود کسب کند.

در کنار این رکوردداران بانو، سیوبهان هائوجی شناگر هنگ کنگی نیز از دیگر نام های درخشان در رکوردهای گینس می باشد. هائوجی آخرین رکورد خود را با اختلاف صدم ثانیه توانست برای خود بدست آورد. با این وجود به راحتی می توانید مشاهده کنید که شنا بانوان نیز با شنا آقایون برابری دارد و بانوان نیز توانسته اند به رکوردهای شنا در گینس دست پیدا کنند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا