رکورد شنا کرال جلو چقدر است؟ ثبت رکورد جدید توسط یک ایرانی

شنا کرال جلو از حرکات شنا می باشد که حالت رقابتی و هیجانی را برای شناگران دارد. به همین منظور رکورد شنا کرال جلو از جمله رقابت هایی می باشد که شناگران را به خوبی به چالش می کشد. در ادامه به بررسی رکوردهای ورزشی این حرکت از شنا در سطح جهانی می پردازیم.

رکورد جهانی مردان در مسافت 100 متر کرال جلو چقدر است؟

رکورد جهانی مردان در مسافت 100 متر کرال جلو چقدر است؟

رکورد جهانی کرال مردان در مسافت 100 متر توسط شناگران حرفه ای در مدت زمان های کمی به ثبت رسیده است. در کم ترین زمان ثبت شده بیست و نه ثانیه توسط شناگر آمریکایی به ثبت رسیده است. پس از آن رکورد هجده ثانیه نیز در صدر جدول کرال جلو قرار دارد. البته این رکورد همچنان در حال تغییر می باشد و توسط افراد دیگر در حال شکستن می باشد. گمان می شود در مدت زمان نزدیکی این رکورد توسط شناگر آمریکایی در مدت زمان کمتری قرار است شکسته شود.

چه کسی رکورد جهانی زنان در مسافت 50 متر کرال جلو را در اختیار دارد؟

چه کسی رکورد جهانی زنان در مسافت 50 متر کرال جلو را در اختیار دارد؟

در بین شناگران بانو نیز این رکوردهای ورزشی در سطح جهانی بارها به ثبت رسیده است که در اولین مقام شناگر فرانسوی لر ماندو قرار دارد. این شناگر فرانسوی با کسب کم ترین زمان ممکن این رکورد را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. پس از این بانو فرانسوی نیز شناگر اوکراینی دارای رکورد بعدی می باشد. به صورت کلی شناگران بانو زیادی در مورد ثبت رکورد کرال جلو در تلاش هستند تا این رکورد را در کارنامه کاری خود اضافه کنند. این رکوردها به صورت سالانه به صورت کلی تغییر پیدا می کند و رکورد جدید تری به صورت رسمی ثبت می‌ شود.

در چه سالی رکوردهای جهانی کرال جلو آخرین بار شکسته شده است؟

در چه سالی رکوردهای جهانی کرال جلو آخرین بار شکسته شده است؟

رکوردهای شنا به صورت سالانه در حال شکستن می باشند تا رکورد جدیدی تری ثبت شود. در آخرین سال رقابت های شنا در سطح جهانی به صورت کلی تمامی رکوردهای قبلی شکسته شد. این رکورد در سال های گذشته توسط شناگران مختلفی در مسافت های گوناگون ثبت شده است اما با گذشت زمان همه چیز تغییر کرد. در سال دو هزار و بیست و دو شناگران آمریکایی تمامی رکوردهای قبل را شکستند. این شکستن رکورد به صورتی بود که توانستند در مسافت های گوناگونی به مقام نخست دست پیدا کنند.

رکورد شنا کرال جلو سرعتی

رکورد شنا کرال جلو سرعتی

شنا کرال جلو سرعتی می تواند به خوبی هر شناگری را به چالش بکشد تا خودش را محک بزند. برای ثبت رکورد در این شنا تنها کافی است شناگر بتواند در مدت زمان کمتری مسافت مدر نظر را طی کند. تا کنون در مسافت پنجاه متر رکوردهای المپیک، بیست و نه ثانیه به ثبت رسیده است. البته در رتبه ابتدایی آن رتبه هجده ثانیه قرار دارد. بازیکنی که قصد داشته باشد این رکورد را در کارنامه خود به ثبت رساند باید دارای فاکتورهای مهمی باشد. از جمله این فاکتورهای مهم آمادگی جسمانی مناسب و سرعت عمل بالا می باشد.

رکورد شنا کرال جلو قدرتی

رکورد شنا کرال جلو قدرتی

رکورد شنا کرال جلو قدرتی از دیگر رشته های موجود در زمینه شنا می باشد که به نوبه خود دارای سختی زیادی می باشد. بیشتر بازیکنان حرفه ای و دارای آمادگی جسمانی بالا به سمت ثبت این رکورد در کارنامه خود می روند. به صورتی که کمتر شناگری را می توانید مشاهده کنید که این رکورد را زده باشد. به همین منظور از جمله پر چالش ترین رشته های ثبت رکورد در عرصه شنا می باشد. حساسیت در داوری و ثبت رکورد نیز در این زمینه بیشتر از دیگر رشته های شنا می باشد.

رکورد شنا کرال جلو در ایران

رکورد شنا کرال جلو در ایران از جمله هیجان انگیز ترین افتخارات برای ایرانیان می باشد. زیرا پس از نه سال تلاش در نهایت بازیکن تیم ملی سینا غلامپور توانست این رکورد را بشکند. غلامپور نیز مانند بسیاری از شناگران حرفه ای رکورد خود را در سبک های مختلف کرال جلو به ثبت رساند. پس از او در رتبه دوم محمد بیداریان رکورد کرال جلو در ایران را به کارنامه خود اضافه کرد. غلامپور و بیداریان و دیگر اعضا تیم شنا کرال هم اکنون برای ثبت رکوردهای جهانی در تلاش هستند. البته بهتر است بدانید غلامپور تا کنون در مسافت های کوتاه در سطح جهانی رکوردهایی به اسم خودش ثبت کرده است.

رکورد شنای کرال جلو در المپیک 2021

مسابقات جهانی المپیک از بهترین فرصت های موجود برای درخشش افراد می باشد. در این بین از المپیک 2021 از مهم ترین تورنمت های موجود برای شناگران حرفه ای از تمام نقاط جهان به حساب می یابد. این مسابقه در مسافت و سبک های مختلف برای کرال جلو برگزار شد. در نهایت شناگران آمریکایی توانستند در بیشتر سبک های کرال جلو در المپیک 2021 صاحب مقام نخست شوند. تا کنون نیز این همچنان این رکورد در دست این تیم می باشد و هر ساله نیز رکورد قبلی خود را شکست می دهند.

رکوردهای شنای فرانت کرال در جام جهانی

رکوردهای شنای فرانت کرال در جام جهانی

جام جهانی نیز به نوبه خودش با داشتن حساسیت بالا در سطح مسابقات در هنگام برگزاری رکوردهای جهانی زیادی را به ثبت می رساند. شنا کرال جلو در جام جهانی در سبک های مختلف رکوردهای جدیدی را برای خود به ثبت رساند. در رتبه نخست بسیاری از سبک های کرال جلو، شناگران کشور فرانسه‌ توانستند رکوردهای زیادی را برای خود به دست آوردند. در رتبه های دوم و سوم بعد آن نیز کشور استرالیا مقام آور جام جهانی بود. البته رکوردهای زده شده در جام جهانی ممکن است در همان مدت برگزاری بارها جا به جا شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا