بیوگرافی توماج صالحی + جدیدترین اخبار بعد از دستگیری او

توماج صالحی از خوانندگان رپ فارسی که این روزها نامش بیشتر از همیشه شنیده می شود، خواننده رپ اعتراضی ایرانی است که اکنون در زندان به سر می برد و دیروز خبرهایی از متهم شدن او به محاربه و افساد فی الارض منتشر شد که رئیس کل دادگستری استان اصفهان هم این خبر را تایید کرد. توماج صالحی بیشتر ترانه هایی در مورد مشکلات اجتماعی و معیشتی در ایران و مخالفت با سیاست های جمهوری اسلامی را اجرا کرده بود که از آن جمله می توان به “سوراخ موش”، “بازمانده”، “فال”، “ترکمن چای” و “نرمال” اشاره کرد.

او که در داخل ایران زندگی و فعالیت می کند به دلیل انتشار این ترانه های اعتراضی در مخالفت با جمهوری اسلامی یکبار دیگر هم در سال گذشته بازداشت شده بود. او مهر 1401 هم در همراهی با اعتراضات سراسری ایرانیان در خیابان ها حضور داشت و چند ترانه اعتراضی هم منتشر کرد. او در این مدت صدای اعتراضات مردم ایران بود و حالا که در زندان به سر می برد یک ایران صدای توماج صالحی است و خواستار آزادی این خواننده جوان است.

محتوا پنهان
توماج صالحی کیست؟

توماج صالحی کیست؟

توماج صالحی از رپرهای ایران است که در تاریخ 12 آذر 1369 در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری متولد شده است. او که پدرش هم سال ها به دلیل فعالیت های سیاسی در زندان بوده است متولد گردبیشه در شهرستان بروجن است و پدربزرگش یکی از خان های بختیاری بوده است. توماج صالحی به همراه خانواده اش در شاهین شهر اصفهان زندگی می کند و در دانشگاه در رشته مکانیک جامدات درس خوانده است و مدرک کارشناسی گرفته است. او به همراه پدرش در یک کارگاه فلزکاری کار می کرد و حالا خانواده او در کار طراحی و ساخت قطعات صنعتی و پزشکی فعالیت می کنند.

توماج از سال 1386 وقتی 24 ساله بود کار خود را با موسیقی رپ زیرزمینی آغاز کرد و ترانه هایی اعتراضی در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی ایران منتشر کرد. اما آغاز کار حرفه ای او در زمینه موسیقی سبک رپ را می توان سال 1394 دانست که تا کنون ادامه داشته است. علاوه بر موسیقی او در زمینه ورزش های رزمی و بوکس هم فعالیت هایی داشت و موفق به کسب چند مقام استانی در رشته بوکس شده است. توماج خود را خیلی اهل فوتبال نمی داند ولی اگر قرار باشد طرفدار آبی یا قرمز باشد، به خاطر علاقه و عشق به علی کریمی خود را یک پرسپولیسی می داند.

عکس های توماج صالحی را در کجا ببینیم؟

برای اینکه عکس های این خواننده جوان از رپرهای نسل چهار را ببینید می توانید نامش را در گوگل جستجو کنید. همچنین تعدادی از عکس های او را در این مطلب که به بیوگرافی توماج صالحی و دلایل دستگیری اش می پردازد مشاهده خواهید کرد. همچنین این خواننده جوان عکس های خود را در صفحات شخصی خود به خصوص اینستاگرام منتشر کرده است که پس از دستگیری اش هنوز این صفحات قابل دسترسی هستند. می توانید برای دیدن عکس توماج صالحی به اینستاگرام او مراجعه کنید که در ادامه آدرس آن به اطلاع شما خواهد رسید.

علت دستگیری توماج صالحی چیست؟

توماج صالحی پیش تر هم در 21 شهریور سال 1400 با هجوم 12 نفر از نیروهای اطلاعات به منزلش در اصفهان بازداشت شده بود و مدتی در زندان دستگرد بود. او در آن زمان به دلیل انتشار ترانه های اعتراضی اش و تبلیغ علیه نظام بازداشت شد و پس از 9 روز آزاد شد. حکم او 6 ماه زندان و جریمه نقدی بود که این حکم به مدت یک سال به حال تعلیق در آمد. این دستگیری مشخصا پس از انتشار آهنگ سوراخ موش اتفاق افتاد که در آن انتقادات بسیاری به رهبران حکومت کرد و حواشی بسیاری را برایش ایجاد کرد. این آهنگ یکی از معروف ترین آهنگ های اعتراضی او بود و باعث بیشتر شدن شهرتش و همچنین دستگیری اش شد.

اما این اواخر هم همراه با موج دستگیری های مخالفان جمهوری اسلامی در ایران، توماج صالحی در تاریخ 8 آبان 1401 بازداشت شد. او که از زمان شروع اعتراضات سراسری که در اعتراض به کشته شدن مهسا امینی در ایران رخ داد، در این اعتراضات حضور داشت به شکلی مخفیانه زندگی می کرد. تا اینکه با هجوم نیروهای اطلاعات در منزلش به همراه دوستانش دستگیر شد و به مکانی نامعلوم منتقل شد. رسانه های داخلی به دروغ اعلام کردند که او را در زمان خروج غیرقانونی از کشور دستگیر کرده بودند و در حال فرار بوده است. دایی توماج در گفتگویی گفت که همه می دانند توماج صالحی اهل کجاست؟ و او را در شهری که اصالتا اهل آنجا بوده است دستگیر کرده اند و او اصلا قصد خروج از کشور را نداشته است.

پس از چند روز خبر بازداشت او توسط سید محمد موسویان تائید شد، این خبر توسط خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه منتشر شد. دادستان اصفهان با تائید این خبر اعلام کرد که او به عنوان یکی از عناصر اصلی در اعتراضات اصفهان و به خصوص شاهین شهر بازداشت شده است. دیروز یعنی 6 آذر 1401 رئیس دادگستری اصفهان اتهام «افساد فی‌الارض» علیه توماج صالحی، خواننده معترض بازداشت‌ شده را تایید کرد. به گفته جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان هنوز جلسات دادگاه رسیدگی به پرونده او برگزار نشده است اما هفته پیش کیفر خواست پرونده اش صادر شده و به دادگاه عمومی و دادگاه انقلاب شهر اصفهان ارائه شده است.

در پی دستگیری توماج صالحی جمعی از هنرمندان، نویسندگان، فعالان رسانه و کنشگران مدنی در حمایت از او یک بیانیه منتشر کردند و خواستار آزادی این خواننده جوان شدند. می توانید برای دیدن متن این بیانیه در دفاع از او و آزادی توماج صالحی ویکی پدیا را مطالعه کنید.

آهنگ های توماج صالحی کدامند؟

توماج صالحی بیشتر با انتشار آهنگ هایی با ترانه های اعتراضی شناخته می شود خصوصا در سال های اخیر که هر آهنگ جدیدی که از او منتشر می شد در آن به موضوعی اشاره می کرد که یکی از مشکلات مردم ایران بود. اگر اهنگ توماج صالحی طالبان را شنیده باشید می دانید که او تنها به مشکلات مردم ایران نمی پردازد و آهنگی علیه طالبان افغانستان نیز خوانده است. این خواننده جوان که چند روز دیگر باید تولد 32 سالگی خود را جشن بگیرد از 24 سالگی شروع به فعالیت خوانندگی در زمینه رپ زیرزمینی کرد. در این بخش به معرفی تعدادی از آهنگ های جدید توماج می پردازیم.

آهنگ میدون جنگ

در گیر و دار اعتراضات اخیر مردم که به دلیل کشته شدن مهسا امینی شروع شده بود، توماج صالحی اولین آهنگ مرتبط با این اعتراضات را با نام میدون جنگ منتشر کرد که مورد استقبال بسیاری از طرفداران او قرار گرفت.

آهنگ فال

آهنگ جدید توماج صالحی فال نام دارد که اگر تمایل دارید موزیک ویدئو آن را مشاهده کنید می توانید به یوتیوب او سر بزنید. این روزها حتی کسانی که طرفدار این سبک موسیقی و خوانندگان رپر نیستند هم از شجاعت و شهامت این خواننده جوان و آهنگ های اعتراضی او صحبت می کنند.

آهنگ نرمال

توماج صالحی اهنگ نرمال را در اعتراض به سفره خالی بسیاری از مردم ایران و اختلاف طبقاتی که بین مردم ایران وجود دارد و یکی تو گور خوابه یکی ده تا برج داره خوانده است. نیازی نیست طرفدار موسیقی رپ یا خوانندگان رپر باشید، فقط خواندن متن این آهنگ کافی است تا به شجاعت و غیرت این خواننده پی ببرید و متوجه شوید که چرا توماج صالحی را بازداشت کرده اند.

آهنگ ترکمن چای

یک آهنگ اعتراضی و سیاسی دیگر توماج که مدت کوتاهی پس از آهنگ معروف توماج یعنی سوراخ موش منتشر شد، آهنگ ترکمن چای بود. موضوع ترکمن چای قرارداد 25 ساله سران حکومت ایران با چین بود که در زمان انعقادش واکنش های زیادی به همراه داشت. توماج صالحی با انتشار این آهنگ اعتراض خود را به این عمل جمهوری اسلامی نشان داد و گفت که ایران فروشی نیست و بالاخره یه روزی خونمون رو پس می گیریم. برای دانلود این آهنگ می توانید نام آن را در گوگل جستجو کنید و به راحتی از سایت های دانلود موزیک آن را دانلود کنید.

اینستاگرام توماج صالحی چه نام دارد؟

اینستاگرام توماج صالحی چه نام دارد؟

آیدی او در اینستاگرام toomajofficial است که بیشتر از 900 هزار دنبال کننده دارد و 60 پست در آن با طرفداران خود به اشتراک گذاشته است. پس از دستگیری توماج صالحی خواننده، این صفحه اینستاگرام توسط ادمین آن اداره می شود و هنوز فعال است. حساب توئیتر توماج نیز هنوز فعال است و ادمین آن که در خارج از ایران است آن را می گرداند. او پیامی از توماج منتشر کرد که در آن از او خواسته بود پس از دستگیری اش طبق عملکرد توماج صفحات شخصی اش را پیش ببرد و تنها از دانشجویان و کارگرها حمایت کند.

یوتیوب توماج صالحی فعال است؟

توماج صالحی هم مانند بسیاری از خوانندگان در شبکه اجتماعی یوتیوب فعال بود و آهنگ هایش را درآن منتشر می کرد. او در یوتیوب بیشتر از 33 هزار سابسکرایب دارد و ویدئوهای او بیشتر از 4.5 میلیون بازدید داشته است. این روزها تمام شبکه های اجتماعی در کشور ما فیلتر شده است و با وجود کندی اینترنت دسترسی به این شبکه های اجتماعی به سختی امکانپذیر است و گاهی اصلا نمی توان به آن ها دسترسی داشت.

در مورد یوتیوب این خواننده رپر جوان باید گفت که آخرین پست او مربوط به 2 هفته پیش است و به مصاحبه او با شبکه سی بی سی نیوز در مورد اتفاقات اخیر ایران و حضور اعتراضی مردم در خیابان ها اختصاص دارد. در این صفحه می توانید مصاحبه های دیگر او و همچنین موزیک ویدئوهای میدون جنگ و فال که در یک ماه اخیر آن ها را منتشر کرده است را هم ببینید. برای دسترسی به یوتیوب توماج صالحی تنها کافی است نام او را در کادر جستجوی یوتیوب تایپ کنید.

دوست دختر توماج صالحی کیست؟

او اطلاعات زیادی از زندگی خصوصی و روابطش منتشر نکرده است تنها یک بار گفته است که رابطه عاشقانه را تجربه کرده است و شخصی که با او در رابطه بوده را واقعا دوست داشته است، اما این رابطه به جدایی ختم شده است. اطلاعات دیگری از دوست دختر او در دست نیست اما او در حال حاضر مجرد است و تا به حال ازدواج نکرده است.

این خواننده با کدام ترک معروف شد؟

بیشتر تک آهنگ هایی که توماج منتشر می کرد در اعتراض به وضعیت اجتماعی و معیشتی مردم ایران و اعتراض به سیاست هایی بود که رهبران جمهوری اسلامی در منطقه داشتند. یکی از این آهنگ ها که سر و صدای زیادی هم به پا کرد آهنگ سوراخ موش بخر توماج صالحی بود، برای دانلود آهنگ سوراخ موش توماج صالحی می توانید به سایت های دانلود موزیک مراجعه کنید و یا در یوتیوب موزیک ویدئو آن را هم تماشا کنید.

این آهنگ جنجالی توماج بود که سال گذشت باعث دستگیری او توسط نیروهای اطلاعات شد، سروش هیچکس که به او لقب پدر رپ فارسی را می دهند هم در پیج خودش این آهنگ را منتشر کرد و به این ترتیب از آن حمایت کرد. آهنگ های نرمال و ترکمن چای هم در سال 1400 منتشر شدند و به این ترتیب شهرت این خواننده در خواندن آهنگ های اعتراضی روز به روز بیشتر شد.

پست هیچکس درباره این رپر به چه منظوری بود؟

هیچکس که خود نیز یکی از خوانندگان رپ اعتراضی ایرانی است پس از دستگیری توماج صالحی، پستی با هشتگ #توماج صالحی را آزاد کنید منتشر کرد. او در این پست نوشته “توماج صالحی را گرفتید؛ اما در نهایت اون کسی که باید به دنبال سوراخ موش باشد شمائید. ” در واقع هیچکس این پست را در اعتراض به دستگیری او منتشر کرد و در آن از یکی از آهنگ های توماج صالحی سوراخ موش استفاده کرد.

واکنش خوانندگان دیگر به دستگیری توماج صالحی چه بود؟

امیر بی لقب یکی از دیگر خوانندگان سبک رپ و هیپ هاپ است او نیز در یک ویدئو در توئیتر گفت که توماج می دانست او را می گیرند و در این میان چیزی به نام فرار و ترس وجود ندارد و اینجا مال ماست کجا برویم. مهدی یراحی هم که از خوانندگان پاپ ساکن ایران است در توئیترش جمهوری اسلامی را مسئول جان توماج دانست و گفت سایبری ها آنقدر از بازداشت توماج خوشحال هستند که گویا قرار نبوده هرگز دستگیر شود، همه ماها که درایران هستیم و اعتراض خود را اعلام می کنیم می دانیم که ممکن است بازداشت، شکنجه و یا کشته شویم.

جاستینا هم یکی از خوانندگان زن رپر ایرانی است که در حال حاضر در یکی از کشورهای اروپایی زندگی می کند. او از توجه و حمایتی که در واکنش به دستگیری توماج شده است اظهار خوشحالی کرد و آرزو کرد که روزی برسد که هیچ هنرمندی در ایران به خاطر هنرمند بودن بازداشت نشود.

حامد فرد خواننده رپر ایرانی اهل شیراز که او هم در حال حاضر ساکن اروپا است گفت انتظار دستگیری توماج و برخورد اطلاعات با او را داشتم. او که خودش هم قبلا به دلیل خواندن ترانه های اعتراضی در ایران بازداشت شده بود گفت نمی توانند صدای توماج را خفه کنند سال ها پیش من را هم دستگیر کردند اما پس از آن با قدرت و توان بیشتری به خواندن و اعتراض در ترانه هایم ادامه دادم.

پست هیچکس درباره این رپر به چه منظوری بود؟

برای دانلود آهنگ های توماج صالحی چه کاری باید انجام داد؟

این روزها سایت های زیادی برای دانلود موزیک وجود دارند که به راحتی با جستجوی نام خواننده و یا جستجوی نام آهنگ، امکان دانلود را برای علاقه مندان فراهم کرده است. سبک موسیقی توماج صالحی هم یکی از سبک های مورد علاقه نسل جوان امروز است و قطعا آهنگ های اعتراضی او را می توان در این قبیل سایت ها به راحتی دانلود کرد. علاوه بر این آهنگ های او را می توان در ساندکلاد، یوتیوب، اسپاتی فای و تلگرام هم گوش کنید. برای دسترسی به تمام این صفحات مربوط به توماج صالحی اینستاگرام او را دنبال کنید و از طریق لینک هایی که در آن وجود دارد، وارد این صفحات شوید و به آهنگ های توماج صالحی گوش کنید.

موزیک ویدیوی سوراخ موش توماج صالحی چگونه بود؟

در این موزیک ویدئو که توماج آن را در حال قدم زدن در خیابان ها و مکان های عمومی شهر اصفهان اجرا می کند به تمام کسانی که درد مردم ایران را می بینند و سکوت می کنند چه هنرمند و چه سیاستمدار می تازد. او با اشاره به تعداد زیادی از این افراد به آن ها می گوید که باید برای فرار از خشم این مردم که به زودی دامان آن ها را می گیرد به فکر خرید سوراخ موش باشند. این‌ آهنگ به همراه ویدئوی آن در مرداد ماه 1400 در یوتیوب توماج صالحی منتشر شد و بازدید بسیاری داشت. این موزیک ویدئو که توسط بسیاری از کاربران دیگر یوتیوب و خوانندگان دیگر بازنشر شد را می توانید در یوتیوب مشاهده کنید.

حمایت مردم از این رپر در فضای مجازی چگونه بود؟

توماج صالحی یکی از معدود کسانی است که در این روزهایی که ایرانیان به حمایت احتیاج دارند، قبل از اینکه دستگیر شود، صدای ایرانیان معترض بود. البته بهتر است بگوئیم او خود یکی از مردم معترضی بود که پا به پای بقیه در خیابان ها حضور داشت و مردم هم به این دلیل او را دوست داشتند. تمام مردم ایران از شجاعت این خواننده جوان یاد می کردند و حالا هم که توسط جمهوری اسلامی دستگیر شده است همه نگران حال او در بازداشت هستند. مخصوصا که خبرهایی از تائید اتهاماتی مثل افساد فی الارض در مورد او منتشر شده است و این روزها همه با هشتگ توماج را‌ آزاد کنید، خواستار آزادی او هستند.

چرا توماج صالحی سبک رپ اعتراضی را برای خواندن انتخاب کرد؟

توماج صالحی رپر جوان ایرانی در کنار موضوعات اجتماعی، ترانه های عاشقانه هم دارد اما چون بیشتر دغدغه خودش وضعیت موجود در ایران است، آهنگ سیاسی رپ فارسی اجرا می کند. او در بیشتر ترانه هایش بدون ترس به موضوعاتی می پردازد که شاید کمتر کسی در ایران جرات پرداختن به آن ها را داشته باشد. توماج صالحی در مصاحبه هایش اعلام کرده است که بزرگ ترین ترسش از این است که ترسو باشد و همیشه در زندگی سعی کرده است که با تمام توان و قدرت به جنگ و مقابله با مشکلات برود. توماج صالحی زبان رسای نسلی بود که این روزها در خیابان ها حضور دارند و مردم ایران خواستار آزادی او هستند.

البته خوانندگان رپر ایرانی دیگری هم هستند که به خواندن ترانه های رپ اعتراضی معروف هستند مثل عرفان پایدار، هیچکس و یاس که معروف ترین آن ها هستند و همگی در حمایت از او صحبت کرده اند. عرفان پایدار هم در مصاحبه اش گفته که حمایت ما از توماج صالحی و سایر بازداشت شدگان حوادث اخیر بسیار مهم است زیرا در سکوت خبری، این افراد بیشتر مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار خواهند گرفت.

اعتراضی ترین آهنگ توماج صالحی چیست؟

اگر به سبک رپ علاقمند هستید و آهنگ های این سبک را گوش می دهید به احتمال زیاد تا به اکنون نام توماج صالحی را شنیده اید و یا آهنگ های او را گوش کرده اید. توماج خواننده رپ اعتراضی اهل ایران است که با توجه به آهنگ های اعتراضی خود که در مورد مشکلات جامعه ایران و اعتراض به سیاست های جمهوری اسلامی منتشر کرده است، این روز ها به شهرت و محبوبیت بسیار زیادی رسیده است. حال ناگفته نماند که توماج تا به اکنون به دلیل انتشار ترانه های اعتراضی دو بار بازداشت و روانه زندان شده است و در حال حاضر نیز در زندان به سر می‌ برد و خیلی از مردم و سلبریتی ها در حال پیگیری کار های او برای آزادی این رپر مردمی هستند. حال بهتر است بدانید که توماج صالحی در دو ترک اخیر خود به نام‌ های (زندگی نرمال) و (سوراخ موش) به سیاست‌ های جمهوری اسلامی اعتراض کرده بود که ویدیو های رپ او با استقبال کاربران ایرانی رو به‌ رو شد.

با این که توماج صالحی اکثر آهنگ‌ های خود را در سبک اعتراضی و در مورد مشکلات جامعه ایران و سیاست‌ های جمهوری اسلامی منتشر کرده است، اما در میان تمام آهنگ های او به جرات می‌ توان بیان کرد که اعتراضی‌ ترین آهنگ توماج صالحی آهنگ زندگی نرمال و سوراخ موش است که پس از انتشار این دو آهنگ، توماج توانست توجهات بسیار زیادی را به سمت خود جلب کند و طرفداران بسیار زیادی را به دست آورد. هم چنین خیلی از شنوندگان این دو آهنگ بیان کردند که توماج یک رپر مردمی است که تنها هدفش بیان کردن مشکلات مردم و آگاه‌ سازی مردم است.

علت دستگیری توماج صالحی چیست؟

توییت های هنرمندان برای توماج صالحی

با توجه به این که توماج صالحی از زمانی که فعالیت خود را به عنوان رپر شروع کرده است در حال آگاه سازی مردم و بیان مشکلات مردم می‌ باشد، به همین دلیل در میان مردم و حتی سلبریتی ها و هنرمندان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. زمانی که توماج برای اولین بار دستگیر و روانه زندان شد هنرمندان معروفی همچون هیچکس به حمایت از این رپر برخاستند و در فضای مجازی اطلاعات زیادی در رابطه با دستگیری او منتشر کردند.

البته پس از مدتی توماج به قید وثیقه آزاد شد. حال این موضوع را هم باید افزود پس از این که توماج برای دومین بار دستگیر و روانه زندان شد، خیلی از سلبریتی‌ ها اعم از رپران، خوانندگان، بازیگران، نویسندگان و فوتبالیست ها به حمایت از این رپر مردمی برخاستند و حتی اکثر آن ها توییت هایی برای حمایت توماج صالحی زدند. در حال حاضر خیلی از سلبریتی‌ ها در کنار مردم در تلاش برای آزادی این رپر مردمی هستند و کار های آزادی او در حال پیگیری است.

توماج صالحی چه مدت است که در زندان بسر می برد؟

بهتر است بدانید پس از شروع خیزش انقلابی 1401 ایران، توماج صالحی رپر معروف اهل ایران در اوایل آبان 1401 تصویری از خود را در اعتراضات خیابانی منتشر کرد. هم چنین پس از آن او ترانه‌ ای به نام فال در یک فنجان قهوه دید که همه مهره‌ های ریز و همه سران دستگیر شده‌ اند. بهتر است بدانید توماج در هنگام شرکت در اعتراضات تنها دغدغه‌ اش این بود که در صورت دستگیری ممکن است بعضی از معترضین ناامید شوند به همین دلیل در این باره بیان کرد: الان نیاز به غصه نداریم، اگر عزیزان من کشته شوند نباید گریه کنم باید دنبال محاکمه باشم. او پس از این جریانات به زندگی مخفیانه روی آورد و در این مدت با ضبط ویدیو هایی از ضرورت ایستادگی در برابر جمهوری اسلامی سخن گفت. در نهایت در 8 آبان 1401 این رپر مردمی در جریان خیزش 1401 ایران که مدتی به صورت مخفیانه زندگی و فعالیت می‌ کرد در چهار محال و بختیاری دستگیر شد. او در هنگام بازداشت مجروح شده و صورتش خونی بود.

این رپر مردمی به فعالیت تبلیغی علیه نظام، همکاری با دولت‌ های خارجی و تشکیل گروه غیرقانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور متهم شده‌ و در حبس به سر می برد. است. هم چنین با حکم دادگاه انقلاب به محاربه و افساد فی‌الارض، متهم شده و با خطر اعدام رو به‌ روست. در تاریخ 26 نوامبر 2022، خانواده توماج بیان کردند که زندگی او در خطر است. توماج از تاریخ 8 آبان 1401 در زندان به سر می‌ برد و مردم در کنار خانواده او در حال پیگیری کار های برای آزادی هستند.

این رپر با چه رپر هایی همکاری داشته است؟

بهتر است بدانید در دنیای رپ همکاری رپران با یکدیگر به یک امر عادی و رایج تبدیل شده است و هر چند وقت یکبار شاهد انتشار آهنگ‌ های مشترک یک الی دو و یا حتی چند رپر با یکدیگر هستیم. حال این موضوع را هم باید افزود توماج صالحی از زمانی که فعالیت خود را به عنوان رپر شروع کرده است تا به اکنون همکاری‌ هایی با برخی از رپران دیگر داشته است و فیت هایی را منتشر کرده است که با انتشار این فیت ها توانسته به میزان شهرت و محبوبیت خود بی افزاید و بازدید آهنگ هایش را نیز افزایش داده است. حال اگر از طرفداران این رپر معروف و سرشناس اهل ایران هستید شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید توماج تا به اکنون با خوانندگان دیگری همچون افراسیاب، جاستینا و برخی دیگر همکاری‌ های بسیار جذاب و شنیدنی داشته است.

این رپر چگونه دستگیر شده است؟

این خواننده رپ در پی اعتراضات مهر و آبان 1401 رو به فعالیت‌ های اعتراضی و انتشار آهنگ‌ های سیاسی آورد و پس از آن مدتی به صورت مخفیانه زندگی و فعالیت می‌ کرد. البته در نهایت در تاریخ 8 آبان 1401، برخی از رسانه‌ ها خبر از دستگیری این رپر زمان خروج از کشور را دادند که علت آن تحریک مردم و نشر اخبار غیر واقعی عنوان شده است. با این حال پس از این اتفاقات دایی توماج صالحی در این باره بیان کرد که توماج به هیچ عنوان قصد خروج از کشور را نداشته و در چهار محال و بختیاری دستگیر و روانه زندان شده است. این موضوع را هم باید افزود که ساعاتی قبل از بازداشت، توماج در پیامی در شبکه‌ های اجتماعی بیان کرده بود که او و دوستانش بیرون خانه متوجه تغییراتی مشکوک شده‌ اند. این رپر هنگام بازداشت مجروح شده و صورتش خونی بوده است.

حمایت مردم از این رپر در فضای مجازی چگونه بود؟

نظر توماج صالحی در مورد رضا پهلوی

قبل از دستگیری توماج صالحی، او در مورد اتفاقات اخیر از طریق فضای مجازی با مخاطبانش به صحبت و گفتگو می‌ پرداخت. هم چنین او در یکی از ویدیو های خود در مورد شاهزاده رضا پهلوی صحبت کرد و این ویدیو را در فضای مجازی منتشر کرد که این ویدیو با حاشیه‌ های بسیار زیادی رو به رو شد.

هم چنین توماج پس از این ویدیو از طریق فضای مجازی خود بیان کرد: امیدوارم این صحبت آقای رضا پهلوی دعوا ها رو تموم کنه، من تنها به حکومت سکولار دموکراتیک اعتقاد دارم و برای خودم هیچ نقش حکومتی نمی‌ بینم. حال اگر تمایل دارید تا به مشاهده صحبت‌ های توماج در مورد شاهزاده رضا پهلوی بپردازید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به اینترنت مراجعه نمایید، چرا که در حال حاضر ویدیوی صحبت‌ های توماج در مورد شاهزاده رضا پهلوی در اینترنت و حتی پلتفرم‌ های ویدیویی در دسترس می‌ باشد.

کنسرت توماج صالحی

بهتر است که بدانید توماج از همان ابتدا فعالیت خود را در حرفه خوانندگی در ایران شروع کرد و به عنوان رپر زیرزمینی مشغول به فعالیت شد، به همین دلیل او تا به اکنون هیچگونه کنسرتی را برای طرفدارانش برگزار نکرده است. در این باره بهتر است که بدانید در کشور ایران محدودیت های بسیار زیادی برای فعالیت خوانندگان به ویژه خوانندگان سبک رپ وجود دارد و به طور معمول آن ها به صورت غیر قانونی و زیرزمینی به فعالیت می‌ پردازند و هیچگونه مجوز رسمی برای برگزاری کنسرت ندارند که این موضوع شامل توماج صالحی هم بوده است.

البته ناگفته نماند که خیلی از طرفداران و مخاطبان توماج صالحی بر این باورند که پس از آزادی توماج حتماً او در تهران و در برج میلاد و سایر شهر های ایران کنسرت‌ های متعددی را برای طرفدارانش برگزار خواهد کرد و قطعاً کنسرت های او با استقبال بی‌ نظیر مردم رو به رو خواهند شد.

اعتراف تلوزیونی توماج صالحی

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم پس از اعتراضات مهر و آبان 1401، این رپر معروف رو به فعالیت‌ های اعتراضی و انتشار آهنگ‌ های سیاسی آورد و به صورت مخفیانه به زندگی خود ادامه داد، اما در نهایت در تاریخ 8 آبان 1401 او دستگیر و روانه زندان شد. حال پس از مدتی که از دستگیری توماج گذشت فیلمی با عنوان اعتراف توماج در فضای مجازی منتشر شد که این فیلم با حاشیه ها و جنجال های بسیار زیادی رو به رو شد.

توماج در این فیلم در حال اعتراف و عذرخواهی می باشد. پس از انتشار این فیلم خیلی از مردم ایران بیان کردند که این اعترافات ساختگی است و نباید گول این اعترافات ساختگی را خورد، چرا که توماج بیش از 30 روز شکنجه شده است، اما او نتوانسته بیشتر از این در برابر شکنجه مقاومت کند و به زور و خشونت این اعترافات را کرده است.

سوالات متداول

 1. توماج صالحی اصالتا اهل کجاست؟

  توماج صالحی در روستای گردبیشه در شهرستان بروجن از توابع استان چهارمحال و بختیاری متولد شده است اما از کودکی به همراه خانواده در شاهین شهر اصفهان زندگی کرده است.

 2. توماج صالحی به چه علت دستگیر شده است؟

  این خواننده رپر جوان در تاریخ 8 آبان 1401 به علت حضور در اعتراضات سراسری و همراهی و دعوت مردم به حضور در خیابان ها دستگیر شده است. او پیش از این نیز در شهریور 1400 به علت انتشار آهنگ های اعتراضی اش دستگیر شده بود و 9 روز در بازداشت اطلاعات بود.

 3. اتهامات توماج صالحی چیست؟

  در چند روز گذشته اخباری منتشر شده که او توسط جمهوری اسلامی به افساد فی الارض و نشر اکاذیب به صورت گسترده متهم شده است.

 4. آدرس اینستاگرام توماج صالحی چیست؟

  او در اینستاگرام با آدرس toomajofficial فعالیت می کند و 900 هزار دنبال کننده دارد. پس از دستگیری او صفحات شخصی اش همچنان باز و قابل دسترس است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

golsar

مدرس دیجیتال مارکتینگ و مدیر بخش معرفی سایت های شرط بندی و آموزش بازی های شرط بندی سایت ایران انفجار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا