معرفی استادیوم ومبلی لندن بزرگ ترین ورزشکاه در اروپا

ورزشگاه ومبلی لندن یکی از استادیوم های خارجی بسیار معروف است که در منطقه ومبلی قرار دارد. در این ورزشگاه بازی‌ های تیم ملی فوتبال انگلیس انجام می ‌شود و این ورزشگاه گنجایش ۹۰٬۰۰۰ نفر را داشته که در اروپا مقام دوم را را دارد. استادیوم ومبلی لندن علاوه بر فوتبال، برای برگزاری رویدادهای دیگر، به ویژه کنسرت‌ های بزرگ پیکربندی شده است. این بودجه ابتدا به منظور ساخت استادیوم جدید درنظر گرفته بودند و ورزشگاه ومبلی لندن یکی از ورزشگاه های پیشرفته و بزرگ لیگ انگلستان شد.

معرفی استادیوم ومبلی لندن

معرفی استادیوم ومبلی لندن

کشور انگلستان یکی از حرفه ‌ای ‌ترین لیگ‌های فوتبال دنیا را دارد که شاید برای همین، آن‌ ها برای تیم ملی فوتبال کشورشان ورزشگاهی بزرگ، مجهز و پیشرفته‌ ساخته‌ اند. این بار در سری مقاله‌ های آشنایی با استادیوم‌ ها استادیوم ومبلی، ورزشگاه ویژه‌ تیم ملی انگلستان را به شما معرفی می‌ کنیم. با ظرفیت بسیار زیادی که استادیوم ومبلی جدید دارد، این استادیوم به عنوان بزرگترین ورزشگاه فوتبال جهان شناخته شده است و علاوه بر فوتبال گروه ها و خواننده های بسیار زیادی در این استادیوم کنسرت برگزار کرده اند. این استادیوم در کنار استادیوم امارات و استادیوم استمفورد بریج از بهترین استادیوم های انگلستان می باشند.

ظرفیت ورزشگاه ومبلی لندن چقدر است؟

از مهم ترین امکانات ورزشگاه ومبلی از استادیوم های لیگ جزیره طراحی بسیار خاص صندلی ها برای تماشاگران است. این ویژگی برای به حداکثر رساندن لذت تماشاگران طراحی شده است و صندلی ها بزرگتر از قبل هستند و فضای پا بیشتر است. بالاترین طبقات از طریق پله برقی به راحتی قابل دسترسی بوده و کانکسی که در اطراف ساختمان پیچیده شده است، می تواند 400000 تماشاگر را در هر زمان پذیرایی کند. یکی از مواردی که ورزشگاه را خاص می کند، سقف جمع شونده است که اطمینان از راحتی تماشاگر در همه شرایط جوی را تضمین می کند. هنگامی که سقف باز است و اطمینان حاصل می کند که چمن، نور خورشید و هوا را به اندازه کافی دریافت می کند تا در شرایط عالی باشد، در حالی که در هوای نامناسب می توان آن را بست تا کل فضای نشستن را بپوشاند. سقف از نظر سازه ای توسط طاقی به ارتفاع 133 متر پشتیبانی می شود که در بالای استادیوم قرار دارد و یک جایگزین برجسته برای برج های دوقلوی ساختمان قدیمی که یک نماد قوی برای ومبلی و یک مکان قابل تشخیص در لندن است.

استادیوم ومبلی لندن کجا قرار دارد؟

استادیوم ومبلی لندن کجا قرار دارد؟

طبق نوشته های سایت ورزشگاه ومبلی ویکی پدیا، ومبلی در شمال غربی شهر لندن واقع شده و حدود ۱۰ کیلومتر با ایستگاه پادینگتون Paddington Station و ۱۲ کیلومتر با ایستگاه مریلبون Marylebone فاصله دارد. برای دسترسی افراد به استادیوم قطارهای ویژ‌ه‌ ای از ایستگاه مریلبون در نظر گرفته شده است که در حدود ۸ دقیقه شما را به استادیوم می ‌رسانند. همچنین برای رفتن به استادیوم می‌ توانید از خطوط مترویی که از ایستگاه‌ های مرکز شهر عبور می ‌کنند هم استفاده کنید. اتوبوس‌ های خط ۱۸، ۸۳، ۹۲ و ۲۲۴ هم راه ارتباطی مناسبی بین استادیوم و دیگر مکان‌ ها و محله‌ های شهر هستند و می‌ توانید با استفاده از آن‌ ها خود را به استادیوم برسانید. استادیوم ومبلی در محله ‌ای کاملاً مسکونی واقع شده که چند دفتر کار هم در آن وجود دارد. کافه‌ ها و رستوران‌های نزدیک به استادیوم در روز برگزاری بازی بسیار شلوغ می ‌شوند و پس بهتر است، اگر قصد خوردن یا آشامیدن دارید، پیش از حرکت به‌ سمت استادیوم در مرکز شهر لندن این کار را انجام بدهید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

استادیوم ومبلی در واقع ورزشگاه اصلی تیم ملی انگلستان است و پس از نیوکمپ دومین ورزشگاه بزرگ اروپا است. به‌ جز بازی‌ های خانگی تیم ملی انگلستان، بازی‌ های پایانی مهم باشگاه‌ های انگلستان مثل فینال جام حذفی (FA Cup) و بازی سوپرجام (Community Shield) هم در این ورزشگاه انجام می‌ شوند و علاوه بر رویدادهای فوتبالی رویدادهای مهم دیگری مثل کنسرت‌ های متعدد در این استادیوم برگزار می‌ شوند و در واقع ومبلی ورزشگاهی چند منظوره است. اولین کنسرت استادیوم ومبلی لندن توسط جرج مایکل در ۹ ژوئن سال ۲۰۰۷ میلادی برگزار شد.

استادیوم ومبلی لندن در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم ومبلی لندن در چه سالی ساخته شد؟

ورزشگاه ومبلی که هم ‌اکنون در کشور انگلستان وجود دارد، در واقع جایگزین استادیوم ومبلی قدیمی شده است که در سال ۲۰۰۳ با هدف ساخت استادیومی جدید تخریب شد و دقیقا پس از تخریب آن ساخت استادیوم جدید آغاز شد. ومبلی جدید بالاخره پس از دو مرتبه تعویق در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد. استادیوم ومبلی جدید در تاریخ ۱۹ ماه مه ۲۰۰۷ افتتاح شد و پس از افتتاح این استادیوم علاوه بر فوتبال کنسرت ومبلی با هنرمندی خواننده ها و گروه های معروفی مورد توجه بسیار زیادی از هواداران قرار گرفت.

عکس های استادیوم ومبلی لندن را در کجا مشاهده کنیم؟

از آسان ترین روش های دیدن عکس های این استادیوم بزرگ مراجعه به بزرگ ترین موتور جست و جوگر جهان، گوگل است. علاوه بر گوگل استادیوم بزرگ ومبلی صفحه ای در اینستاگرام دارد که تمام عکس ها و اطلاعات این ورزشگاه درآن صفحه موجود است. ورزشگاه ومبلی آرسنال از مهم ترین خبرهایی است که در این صفحه به اشتراک گذاشته شده است که خبر از بازی جذاب تیم آرسنال در این استادیوم را می دهد. کانال های بسیار زیادی با عنوان ورزش در این روزها در تلگرام، روبیکا و …‌ فعالیت دارند که با پیوستن به این کانال ها می توانید علاوه بر مشاهده از دانلود این عکس ها نیز بهره مند شوید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

ورزشگاه ومبلی تاتنهام که عنوان تیتر یکی از بزرگ ترین سایت های ورزشی جهان بوده از امکانات بسیار زیادی ورزشگاه گفته است و این ورزشگاه را به عنوان بهترین ورزشگاه بزرگ انگلستان عنوان کرده است. بخش شمالی سقف ورزشگاه توسط ۸ دسته کابل فولادی ضد زنگ به قطر ۱۵۰ میلیمتر به قوس متصل شده است. این کابل ها نگهدارنده خرپاهای معلقی هستند که ۶۰ درصد جایگاه ها را پوشش می دهند. کابل های متقارن این ۸ دسته به سازه کاسه ای شکل بتنی که جایگاه تماشاچیان ورزشگاه را شکل می دهد، متصل می شوند. خرپاهای دو سمت ورزشگاه ریلی را به وجود آورده اند که سقف روی آن حرکت می کند. سقف استادیوم و مبلی لندن، معادل ۶ هزار و ۳۵۰ تن جرم دارد. فضایی بالغ بر ۴۵ هزار متر مربع را پوشش می دهد که حدود ۴ هزار متر مربع آن قابل ارتقا به لایه بالاتر است.

این سقف حدود ۵۲ متر از سطح زمین ارتفاع می گیرد و جالب اینجا است که در ساخت این ورزشگاه حدود ۹۰ هزار متر مربع مس و ۲۵ هزار تن فولاد استفاده شده است. همچنین به عنوان اسکوربورد یا تابلوی اعلام نتایج در آن از دو تلویزیون غول پیکر استفاده شده است و این تلویزیون ها دارای ابعادی معادل ۶۰۰ تلویزیون متوسط خانگی می باشند. در مدت بازسازی این ورزشگاه بیش از سه هزار و پانصد کارگر در مدت چهار سال فعالیت کردند. سازه سقف این استادیوم، از مقاطع فولادی لوله ای شکل تشکیل یافته و مانند سبد بافته شده است. این مقاطع، توسط یک سری حلقه فولادی به یکدیگر متصل شده اند. این قوس در بخش میانی ۷ متر قطر دارد که این قطر در دو انتهای خود به ۵/۱ متر کاهش می یابد. لوله های فولادی در این دو نقطه جمع شده و به تکیه گاه ها متصل می شوند.

مالک این ورزشگاه کیست؟

استادیوم جدید توسط شرکت معماری معروف Foster and Partners و Populous طراحی شده است و حدود ۵۷۵ میلیون پوند هزینه ساخت آن بود. ابعاد استادیوم ومبلی لندن ۱۰۵متر×۶۵ است که یکی از بزرگ ترین استادیوم های فوتبال انگلستان محسوب می شود. مالک این استادیوم از سال ۲۰۰۷ تاکنون اتحادیه فوتبال اروپا بوده است.

نوع چمن استادیوم ومبلی لندن چگونه است؟

نوع چمن استادیوم ومبلی لندن چگونه است؟

چمن باکیفیت یکی از مهم ترین ویژگی های یک ورزشگاه استاندارد و بزرگ است. ابعاد زمین ومبلی بسیار بزرگ است به طوری که علاوه بر چمن پیست دو میدانی نیز وجود دارد. وجود چمن بسیار با کیفیت ومبلی باعث شده است تا این ورزشگاه تبدیل به یکی از محبوب ترین ورزشگاه های کشور انگلستان شود. چمن این ورزشگاه طبیعی است و قابلیت جابه جایی را دارد. ورزشگاه ومبلی به طوری طراحی شده است که پس از این که سقف ورزشگاه باز می شود و نور کامل آفتاب چمن را در بر می گیرد و به همین دلیل چمن این ورزشگاه از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم ومبلی لندن برگزار شده اند کدامند؟

بازی فینال جام حذفی بین تیم‌ های چلسی و منچستر یونایتد افتتاح شد که آن بازی با نتیجه‌ یک بر صفر به سود باشگاه لندنی به پایان رسید و چلسی اولین تیمی بود که در استادیوم جدید یک کاپ قهرمانی را بالای سر برد. البته پیش از این بازی‌های دیگری مثل بازی بین تیم‌ها ملی زیر ۲۱ سال انگلستان و ایتالیا در این استادیوم برگزار شده بود. اما این بازی‌ها حکم افتتاحیه رسمی برای ومبلی جدید نداشتند و علاوه بر بازی های مهم ومبلی میزبانی کنسرت های بسیار بزرگی را نیز در کارنامه خود دارد. از پر طرفدارترین کنسرت های ومبلی بی تی اس گروه معروف و محبوب کره ای است که در آن سال طرفداران این گروه کل ظرفیت ورزشگاه را پر کرده بودند.

سوالات متداول

  1. نام ورزشگاه تاتنهام چیست؟

    تاتنهام هاتسپر ورزشگاه اختصاصی باشگاه تاتنهام است.

  2. بررسی طراحی و معماری استادیوم ومبلی لندن انگلیس را در چه سایتی مشاهده کنیم؟

    بررسی استادیوم ومبلی لندن را می توانید در گوگل و سایت های مختلفی انجام دهید.

  3. استادیوم ومبلی لندن جدید چند سال است که ساخته شده ؟

    استادیوم ومبلی لندن در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا