بیوگرافی سامان ویلسون (سامان رضاپور) عضو گروه زدبازی

یکی از ژانرهای موسیقی که طرفداران بسیاری دارد، رپ است. اگر شما نیز از طرفداران موسیقی رپ باشید، حتما تا کنون نام سامان ویلسون، یکی از رپرهای نسل اول معروف را شنیده اید یا آهنگ های او را گوش داده اید. اگر علاقه دارید که درباره این رپر با استعداد و معروف، اطلاعاتی به دست آورید و یا از طرفداران او هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای این مقاله از سایت ایران انفجار همراه ما باشید.

محتوا پنهان
سامان ویلسون کیست؟

سامان ویلسون کیست؟

نام اصلی او سامان رضا پور است که با نام سامان ویلسون معروف شده است. او در 27 خرداد سال 1364 در تهران متولد شده است. او یکی از رپرهای با استعداد ایرانی است که فعالیت رسمی خودش را در عرصه موسیقی و رپ در سال 1381 در سن 17 سالگی شروع کرده است. سامان به کمک یکی دیگر از رپرهای معروف به مهراد هیدن، در اوایل دهه 80 شمسی، گروه زدبازی را در لندن راه اندازی کردند. اما او در سال 1386 از این گروه خداحافظی کرد. در سال 1393 بود که ویسلون مجدد به موسیقی برگشت و یک آلبوم با مهراد هیدن منتشر کرد.

معروف ترین آهنگ های سامان ویلسون کدامند؟

معروف ترین آهنگ های سامان ویلسون کدامند؟

همه خوانندگان و رپرها آهنگ های بسیاری را خوانده اند و کارهای متعددی در کارنامه خود دارند. اما همه کارها و آهنگ های آن ها به دلیل قوی یا ضعیف بودن خود آهنگ که شامل متن آهنگ و ملودی آن می شود، به یک میزان معروف و شنیده نشده است.

سامان ویلسون نیز از این قاعده مستثنی نیست و از میان آهنگ هایی که خوانده است، برخی از آن ها بیشتر شنیده شده است و معروفیت بیشتری دارد. اما اکثر آهنگ های او به صورت گروهی و با همکاری رپرهای دیگر بوده است. از جمله این آهنگ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

آهنگ هزار

هزار یکی از معروف ترین آهنگ های سامان ویلسون است که او را با همکاری مهراد هیدن خوانده است. او این آهنگ را در 11 اسفند سال 1400 منتشر کرده است.

آهنگ عروس

رپ عروس یکی دیگر از رپ های معروف سامان ویلسون است که در تاریخ 11 فرودین ماه سال 1400 با همکاری مهراد هیدن، از این رپر با استعداد منتشر شده است.

درآمد سامان ویلسون چقدر است؟

آهنگ سیاه

سیاه یکی از آهنگ های سامان ویلسون است که در مرداد ماه سال 1399 منتشر شده است. این آهنگ جز بهترین آهنگ های او است که در سایت های مختلف هزاران بازدید داشته است. او این آهنگ را با همکاری یکی از رپرها معروف رپ فارسی به نام مهراد هیدن خوانده است.

آهنگ حرف مفت

این آهنگ که توسط رپر با استعداد سامان ویلسون در فروردین ماه سال 1399منتشر شده است. این آهنگ که با همکاری رپر های دیگری به نام سهراب ام جی و مونتیگو است، جز معروف ترین آهنگ های او محسوب می شود.

آهنگ کیه

این رپ معروف که با همکاری مهراد هیدن و سهراب ام جی خوانده شده است، در مرداد سال 1399 توسط آن ها منتشر شد که یکی از معروف ترین آهنگ های او می باشد.

عکس های سامان ویلسون را در کجا مشاهده کنیم؟

در حال حاضر و با پیشرفت کردن ابزار جستجو در بستر اینترنت، به راحتی می توان عکس هر چیز و هر کسی که می خواهید جستجو کنید. از آن جایی که سامان ویلسون یکی از رپرهای معروف است، شما به راحتی می توانید با جستجو کردن نام او چه به صورت فارسی (سامان ویلسون) و چه به صورت انگلیسی (Saman Wilson)، در هر سایت و برنامه ای به عکس ها، فیلم ها و آهنگ های او دسترسی داشته باشید.

معروف ترین این سایت ها گوگل است. هم چنین این رپر با استعداد در شبکه های اجتماعی بسیاری از جمله اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب و توییتر فعالیت می کند. با پیدا کردن صفحات او در این شبکه های مجازی می توانید عکس هایی که او با مخاطبان خود به اشتراک می گذارد، مشاهده کنید.

این رپر تا کنون چند آهنگ منتشر کرده است؟

این رپر تا کنون چند آهنگ منتشر کرده است؟

معروفیت خواننده ها و رپر ها به موارد بسیاری بستگی دارد. یکی از این موارد این است که آن ها چقدر فعالیت می کنند و در سال چند آهنگ منتشر می کنند. سامان ویلسون تا کنون آهنگ بسیاری را برای معروفیت و دیده شدن خود، منتشر کرده است. اما آمار دقیقی از تعداد آن ها وجود ندارد.

با جستجوی نام او در مرورگر گوگل می توان آهنگ هایی مثل می رسم، دردسر، همه چی هست، صد تا یک غاز، خورشید، پاشو، وایسا، بزرگ، شیدا، تند نرو، امروز نه، قرمز، یکی دیگه، پشت دست، گل آقا، هارم، بریزم بهم، تا ته، کافی نیست، فردا و بی تاب را از او پیدا کرد.

پیج اینستاگرام سامان ویلسون چیست؟

اکثر خوانندگان و رپرها برای بیشتر دیده شدن و شنیده شدن، فروش آهنگ ها و بلیط های کنسرت خود، جذب طرفدار و به طور کلی برای اطلاع رسانی از خود و آهنگ هایشان برای کسانی که مخاطب و طرفداراشان هستند، از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. آن ها فعالیت های گسترده ای را در این پلتفرم ها انجام می دهند. سامان ویلسون نیز از شبکه های اجتماعی بسیاری از جمله اینستاگرام استفاده می کند. او فعالیت خودش را در این شبکه از سال 1397 شروع کرده است و نزدیک به 500 هزار فالوور (دنبال کننده) و مخاطب دارد. اگر به دنبال پیج او هستید، آدرس صفحه اینستاگرام سامان ویلسون aslekaar می باشد که روزانه عکس ها و فیلم های خودش و هم چنین بخش هایی از آهنگ هایش را با طرفداران و مخاطبین خود به اشتراک می گذارد.

آیا سامان ویلسون تا کنون کنسرتی هم برگزار کرده است؟

آیا سامان ویلسون تا کنون کنسرتی هم برگزار کرده است؟

برگزار کردن کنسرت برای خواننده ها و رپر ها یکی از مهم ترین فعالیت های آن ها در زمینه موسیقی است. آن ها از این راه کسب درآمد می کنند و برای رشد و پیشرفت آن ها بسیار مهم است. سامان ویلسون یکی از رپرهای با استعداد ایرانی، تا کنون کنسرتی را به صورت مجزا برگزار نکرده است. اما همراه گروه زد بازی و زمانی که عضو این گروه بوده است، کنسرت های بسیاری را برگزار کرده است. جهت اطلاع از زمان برگزاری کنسرت های او، صفحات او را در شبکه های مجازی دنبال کنید.

درآمد سامان ویلسون چقدر است؟

درآمد خواننده و رپرها به عوامل مختلفی و هم چنین فعالیت هایی که به جز خوانندگی انجام می دهند، بستگی دارد. به طور کلی درآمد یک خواننده به تعداد آهنگ ها و آلبوم هایی که در ماه یا سال منتشر می کند و میزان فروش آن ها در سایت های معتبر فروش و هم چنین شنیده شدن آن آهنگ ها بستگی دارد. سامان ویلسون رپر با استعداد ایرانی، آهنگ ها و آلبوم های بسیاری را از خود تا کنون منتشر کرده است که برخی آن ها برای فروش در سایت ها مختلف گذاشته است. اما خود او نیز تا کنون اطلاعاتی از درآمد خود در هیچ رسانه و مطبوعاتی حتی در فضای مجازی فاش نکرده است. درباره این که آیا او به کاری جز موسیقی مشغول است یا خیر، مجددا اطلاعاتی وجود ندارد.

آلبوم های سامان ویلسون کدامند؟

همه خواننده ها و رپر ها برای کسب درآمد و معروفیت بیشتر، آلبوم هایی را منتشر می کنند. طبق اطلاعاتی که از او وجود دارد، سامان ویلسون نیز تا کنون یک آلبوم به نام زاخار نامه منتشر کرده است.

همسر سامان ویلسون کیست؟

همسر سامان ویلسون کیست؟

سامان ویلسون تا کنون در هیچ مصاحبه ای از این که ازدواج کرده است یا خیر، حرفی نزده است. هیچ رسانه ای هم در این باره اخباری را منتشر نکرده است. به نظر می رسد که او همسری ندارد و مجرد می باشد ولی اطلاعات دقیقی در این باره وجود ندارد.

سامان ویلسون فعالیت خود را از چه سالی آغاز کرد؟

رپرها معمولا چندین سال تلاش می کنند و آهنگ هایی را به طور غیر رسمی منتشر می کنند. بنابراین تاریخ دقیقی را نمی توان برای آغاز فعالیت آن ها مشخص کرد. اما با توجه به اطلاعاتی که از سامان وجود دارد، او اولین آهنگ رسمی خود را در سال 1381 با راه اندازی گروه زد بازی منتشر کرده است.

آهنگ های این رپر را چگونه دانلود کنیم؟

آهنگ های این رپر را چگونه دانلود کنیم؟

برای دانلود کردن آهنگ های رپر ها راه های متفاوتی وجود دارد. اما ساده ترین راه این است که شما نام سامان ویلسون و هم چنین نام آهنگ او را در مرورگر گوگل جستجو کنید. از این طریق می توانید آهنگ ها او را دانلود کنید. علاوه بر این ها، برنامه ها و اپلیکیشن هایی وجود دارد که می توانید با نصب آن ها، به آهنگ های سامان دسترسی داشته باشید.

سامان ویلسون با چه رپر هایی همکاری داشته است؟

سامان ویلسون با چه رپر هایی همکاری داشته است؟

گفتیم که سامان ویلسون یکی از قدیمی ‌ترین خوانندگان رپ است که تقریباً از سال ۱۳۸۰ وارد این عرصه از موسیقی فارسی شده است. اگرچه او در طول این سال‌ ها ترانه ‌های متعددی را به صورت تنهایی اجرا و منتشر کرده است، اما بیشتر ترانه‌ هایی که نام سامان ویلسون در آن به چشم می ‌خورد محصول مشترک با دیگر رپرهای دوست و همکارش می ‌باشد که در ادامه به برخی از همکاری های این رپر اشاره خواهیم کرد:

ویلسون و هیچکس

نام هیچکس برای تمام علاقمندان به موسیقی رپ کاملاً شناخته شده و معرف است. او به عنوان یکی از بهترین رپرهای ایرانی شناخته می ‌شود و می ‌توان گفت یکی از بزرگترین همکاری ‌های saman wilson با هیچکس بوده است.

ترانه “واسه هر ایرانی” نام آهنگی است که این دو رپر با همکاری یکدیگر اجرا کردند و زمانی که این آهنگ منتشر شد با استقبال زیاد از سوی طرفدارانشان همراه بود. ضمن آنکه برخی از صاحب نظران رپ این همکاری به عنوان اتحاد بزرگ رپ فارسی یاد می‌ کردند.

سامان و مهراد هیدن

همان طور که اشاره شد سامان ویلسون خوانندگی را پس از آشنایی و همکاری با مهراد هیدن آغاز کرد. بنابراین این دو از رفقای قدیمی هستند که تا کنون ترانه‌ های زیادی را به صورت مشترک اجرا کرده‌ اند. ترانه ‌هایی مثل زخمی، دردت چیه، دردسر، لومپن و بسیاری دیگر از ترانه ‌ها که تمامی آنها در سایت‌ های مختلف گوگل ارائه شده و در دسترس علاقمندان به این خواننده قرار دارد.

سامان و کوروش وانتونز

کوروش وانتونز از دیگر رپرهایی است که سابقه همکاری با saman را داشته است. این دو با یکدیگر ترانه‌ های مشترکی را اجرا کردند که از نمونه آن ها می ‌توان به ترانه “فنا” اشاره کرد. اگر دوست دارید این ترانه را بشنوید می‌ توانید نام آن را در گوگل جستجو کرده و پس از دانلود این ترانه را گوش کنید.

لیست آلبوم های سامان ویلسون

در بین ترانه هایی که نام saman wilson هم به چشم می‌ خورد هم به صورت تک آهنگ اجرا شده و هم در قالب آلبوم ‌هایی هستند که محصول مشترک با دیگر رپرها می ‌باشد از معروف‌ ترین آلبوم‌ های این خواننده می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زاخار نامه

زاخارنامه یکی از معروف ‌ترین آلبوم ‌هایی است که توسط گروه زدبازی تولید و منتشر شد. با توجه به اینکه saman wilson یکی از پایه ‌گذارا و اعضای اصلی این گروه محسوب می‌ شود می ‌توان به نوعی این آلبوم را در لیست آثار این خواننده دانست.

فرکانس

فرکانس آلبومی است که به صورت مشترک و با همکاری چندین تن از رپر های معروف ایرانی تهیه و تولید شده است که یکی از این افراد saman wilson می‌ باشد.

زاخارنامه اصلی

سهراب ام جی از دیگر رپرهای معروف ایرانی است که تاکنون همکاری‌ های مشترکی با سامان ویلسون داشته که از نمونه آن ها می‌ توان به تولید آلبوم زاخارنامه اصلی اشاره کرد. این آلبوم نیز در سایت‌ های مختلف گوگل ارائه شده و در اختیار کاربران قرار دارد.

صحبت های سامان ویلسون در مستی

صحبت های سامان ویلسون در مستی

چندی قبل در شبکه کلاب هاوس ویس هایی از سامان ویلسون وایرال شد که احتمال می رفت او در حالت مستی است. در این ویس ها او به مردم معترض ایرانی و رهبران آن ها علی کریمی توهین کرده بود که البته بعد ها در ویسی دیگر بابت اظهارات خود عذر خواهی کرد.

کانال تلگرام سامان ویلسون

در شبکه اجتماعی تلگرام کانالی به نام سامان ویلسون ایجاد شده است که کلیپ‌ ها، آهنگ ‌ها و آلبوم‌ های این خواننده در آن منتشر می ‌شود. اگر علاقمند به این خواننده معروف رپ هستید و از شنیدن ترانه ‌های او لذت می ‌برید می‌ توانید با جوین شدن به این کانال ترانه‌ های قدیمی و جدید سامان ویلسون را دانلود و ذخیره کنید و هر زمانی که دوست داشتید این ترانه ‌ها را گوش کنید.

سامان ویلسون و ترلان پروانه

یکی از حواشی پر سر و صدایی که در رابطه با این خواننده و ترلان پروانه مطرح شد بحث رابطه این دو شخص با یکدیگر بود. بهتر است بدانید که سامان ویلسون از جمله خوانندگانی است که هم در خارج و هم در داخل ایران فعالیت دارد.

او به تازگی در مراسم اکران عمومی فیلم علفزار که یکی از بازیگران آن ترلان پروانه است حضور یافت و در کنار این بازیگر در انظار عمومی مشاهده شد. این در حالی بود که این دو شخص سلبریتی یکدیگر را در شبکه اینستاگرام فالو و دنبال کردند و در یکی از پست ‌های ترلان پروانه که در این شبکه وایرال شده بود که او با هودی مخصوص گروه زدبازی دیده می‌ شد.

کسانی که دنبال کننده اخبار مربوط به این دو سلبریتی هستند با مشاهده این تصاویر و کلیپ ‌ها این طور برداشت کردند که این دو با یکدیگر در رابطه ‌اند. البته اطلاعات دقیقی در خصوص این موضوع مطرح نشده بنابراین نمی ‌توان با قطعیت در این رابطه نظر داد.

ماجرای دیس ترک آل استار 2 به این رپر

کوروش وانتونز خود نیز از رپرهای صاحب نام در بین ایرانیان محسوب می‌ شود. اگر چه او در گذشته با سامانه ویلسون ترانه‌ های مشترکی را اجرا کرده ‌اند، اما به تازگی او ترانه‌ ای تحت عنوان دیس ترک آل استار ۲ تولید کرد که در آن کسانی مانند سامان ویلسون، شایع و گتچی بیتز را دیس کرده بود.

انتشار این آهنگ با واکنش ‌های زیادی از سوی این رپر ها و طرفدارانشان همراه بود. این در حالی بود که در گذشته نیز ترانه ‌ای با نام آل استار توسط کوروش مانتونز منتشر شد که در آن حصین را دیس کرده بود و در آن زمان یک ترانه جنجالی شناخته می ‌شد.

صحبت های سامان ویلسون در مورد محسن شکاری

محسن شکاری یکی از افراد بازداشت شده در جریان خیزش انقلابی در شورش ‌های سال ۱۴۰۱ در ایران بود. این شخص به جرم اقدام به راه بندی و حمله به ماموران انتظامی دستگیر و پس از مدت دو ماه بازداشت به اعدام محکوم شد.

این مجازات با واکنش ‌های زیادی از سوی بسیاری از کاربران، سلبریتی ‌ها و دیگر نهادهای بین‌ المللی همراه بود. اما سامان ویلسون در واکنش به این اعدام آن را کاملاً عادلانه و مجازات کسی دانست که اقدام غیرقانونی انجام داده است. تمامی این اظهارات سامان ویلسون در کلاب هاوس او منتشر شد که با واکنش بسیاری از طرفدارانش همراه بود

جدایی سامان ویلسون از زدبازی حقیقت دارد؟

جدایی سامان ویلسون از زدبازی حقیقت دارد؟

سامان ویلسون پس از آشنایی و شروع همکاری با مهراد هیدن گروه زدبازی را تشکیل داد و در ادامه کسانی مانند سهراب ام جی، سیجل و نسیم پانیذه به آن اضافه شدند. در حالی که گروه زدبازی به عنوان اولین گروه معتبر و قدرتمند رپ شناخته می ‌شد.

مدت کمی پس از فعالیت سامان ویلسون اعلام کرد که دیگر با این گروه همکاری نخواهد کرد و برای مدتی به طور کامل فعالیت این خواننده کمرنگ شد. اما بعد ها یعنی در حدود سال ۱۳۹۴ مهراد هیدن خبر بازگشت دوباره سامان ویلسون را در اینستاگرام خود اعلام کرد و او دوباره با قدرت به همکاری خود با این گروه ادامه داد. در حال حاضر گروه زدبازی یکی از معروف ‌ترین گروه‌ های رپ شناخته می‌ شود.

آیا این رپر از رپ فارس خداحافظی کرده است؟

مدت ‌ها قبل سامان ویلسون اعلام کرد که تصمیم دارد به طور کامل از دنیای خوانندگی خارج شود و دیگر به عنوان خواننده ادامه فعالیت نمی‌ دهد. او این تصمیم را در پایان یکی از ترانه ‌هایش به طرفدارانش اعلام کرد در حالی که بسیاری از افراد در قبول این خبر شک داشتند.

اما او به طور کامل برای مدتی موسیقی رپ را کنار گذاشت که به گفته خود سامان دلیل آن مسائل شخصی و خصوصی اعلام شد. با این حال او پس از مدت‌ ها دوری و کناره ‌گیری از دنیای موسیقی و هنر دوباره به این عرصه بازگشت و شاهد تولید و عرضه ترانه‌ های جدیدی از این خواننده هستیم.

دیس های سامان ویلسون

سامان ویلسون تا کنون با همکاری دیگر رپر ها دیس ‌های متعددی را نسبت به دیگر خوانندگان رپ اجرا کرده است که برخی از آنها به این شرح هستند:

از خزر تا خلیج فارس

این دیس ترک در سال ۱۳۸۳ با همکاری مهراد هیدن اجرا شد و در آن رضا پیشرو مخاطب قرار داده‌ اند. به جرات می‌ توان گفت یکی از قوی ‌ترین دیس ‌هایی که توسط این خواننده اجرا شده همین دیس از خزر تا خلیج فارس می ‌باشد.

عروس

دیس ترک عروس در سال ۱۴۰۰ با همکاری مهراد هیدن اجرا شد و در آن عرفان پایدار مخاطب قرار گرفت. این دیس ترک در سایت ‌های مختلف گوگل منتشر شده است و می ‌توانید آن را به صورت آنلاین بشنوید.

کل کل

یکی از دیس ترک ‌های خیلی قدیمی سامان ویلسون کل کل نام دارد که در سال ۱۳۸۲ با همکاری مهراد هیدرن و سهراب ام جی با اشاره به رضا پیشرو اجرا شد. البته ناگفته نماند که رضا پیشرو نیز با دیس بک ‌های مختلف واکنش خود را به این ترانه‌ ها نشان داد.

سوالات متداول

 1. سامان ویلسون کیست؟

  نام اصلی او سامان رضا پور است که در 27 خرداد سال 1364 در تهران متولد شده است. او یکی از رپرهای با استعداد ایرانی است که فعالیتش را در سال 1381 شروع کرده است. سامان به کمک مهراد هیدن گروه زد بازی را در لندن راه اندازی کرده است.

 2. پیج سامان ویلسون در اینستاگرام چه می باشد؟

  آدرس صفحه او در شبکه اینستاگرام aslekaar می باشد.

 3. آهنگ های سامان ویلسون چه نام دارند؟

  می توان به آهنگ هایی مانند می رسم، دردسر، همه چی هست، صد تا یک غاز، خورشید، پاشو، وایسا، بزرگ، شیدا، تند نرو، امروز نه اشاره کرد.

 4. در دیس ترک خزر تا خلیج فارس سامان ویلسون چه کسی را دیس کرده است؟

  در دیس ترک خزر تا خلیج فارس رضا پیشرو دیس شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

admin

11 سال خدمات بهینه سازی ارائه می دهم و از اولین بهینه سازهای وب فارسی در زمینه بازی ها و ترفندهایشان هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا