بهترین فیت های رپ فارسی تا سال 1401 از نظران شنوندگان

بهتر است بدانید که فیت یکی از اصطلاحات رایج در موسیقی رپ می باشد که از سال های خیلی دور در موسیقی ایرانی بین خوانندگان رپ فارسی رایج بوده است. اما به صورت امروزی و با اصطلاح فیت از سال ۱۳۷۰ توسط یکی از رپ های معروف ایران به نام سروش هیچکس در ادبیات رپ فارسی وارد شده است. در این مطلب توضیحات بیشتر در رابطه با این موضوع و همچنین بهترین فیت های رپ فارسی را معرفی خواهیم کرد.

فیت در رپ به چه معنا می باشد؟

اصطلاح فیت در زبان انگلیسی به معنی نمایان و برجسته کردن چیزی است و اصطلاحی که در موسیقی رپ نیز بسیار پرکاربرد بوده و به معنای همخوانی دو خواننده در یک ترانه می باشد. در واقع زمانی که دو خواننده با همکاری یکدیگر یک ترانه را اجرا می کنند در اصطلاح موسیقی رپ به آن فیت گفته می شود. ترانه های زیادی به صورت فیت توسط خوانندگان معروف در دنیا و همچنین رپر های ایرانی اجرا و به بازار ارائه شده است.

از آن جایی که موسیقی رپ در ایران بسیار پرطرفدار بوده معمولاً با ارائه موسیقی فیت رپ جدید با استقبال زیادی از سوی علاقه مندان به موسیقی مواجه می شود.

بهترین فیت های رپ فارسی کدامند؟

هر از چند گاهی شاهد عرضه فیت های جدید توسط رپر های ایرانی هستیم، ترانه هایی که هرکدام توسط خوانندگان معروف ترین اجرا می ‌شود و جزء زیباترین ترانه های آنها هستند. طوری که بعضی از آنها به عنوان پرفروش ترین فیت رپ فارسی محسوب می شوند. در ادامه این مطلب به بعضی از این ترانه ها اشاره خواهیم کرد:

ما با همیم

یکی از ده فیت برتر رپ فارسی ترانه ما با همیم است که توسط دو رپر معروف ایرانی یعنی رضا پیشرو و بهرام نورایی اجرا و خوانده شده است. این ترانه یکی از قدیمی ترین فیت هایی است که در سال ۱۳۸۶ به بازار عرضه شده و یکی از بهترین فیت های فارسی در زمان انتشارش بود.

سنگین

سنگین ترانه ای است که توسط دو رپر ایرانی یعنی حصین ابلیس و صادق خلق در سال ۱۳۹۱ اجرا و به بازار منتشر شده است. این ترانه یکی از بهترین فیت های رپ میدانند که بر پایه ژانر اجرا شده و شنونده در آن فضایی گنگ احساس نمی کند. برای شنیدن و دانلود این ترانه می توانید به سایت های مختلف گوگل مراجعه کنید.

 بازم کلان

ترانه بازم کلان ترانه است که محصول همکاری بهترین زوج های رپ فارسی یعنی رضا پیشرو و هیچکس می باشد. این ترانه که در سال ۱۳۸۶ توسط این دو خواننده اجرا و منتشر شد با استقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه شد و جزء برترین های رپ فارسی محسوب می شود.

سرزمین یخ

ترانه سرزمین یخ با همکاری رضا پیشرو و عرفان پایدار در سال ۱۳۹۱ اجرا شد. در این ترانه به بازتاب معضلات و مشکلات مردم و جامعه پرداخته و به همین خاطر بازخورد بسیار خوبی در میان جوانان داشته است.

واس هر ایرانی

این ترانه نیز یکی دیگر از بهترین ترانه هایی است که در سبک فیت رپ اجرا شده است و خوانندگی آن را معروف ترین رپ های ایران یعنی رضا پیشرو و گروه زدبازی که کدام از پرطرفدار ترین رپر های ایران محسوب می شوند، انجام داده اند.

اینو بفهم

تا کنون فیت های زیادی توسط دو رپر پرطرفدار یعنی بهرام و عرفان در رپ فارسی اجرا و به بازار ارائه شده است که برخی از آنها را جز بهترین فیت های فارسی هستند. ترانه اینو بفهم محصول مشترک این دو خواننده است که در سال ۱۳۸۸ اجرا به بازار ارائه شده است.

چی شنیدی

از دیگر ترانه هایی که در لیست برترین ترانه های فیت رپ قرار دارد چی شنیدی است که توسط فدایی و هیچکس در سال ۱۳۹۱ اجرا و به بازار ارائه شده است. این فیت نیز در نمره جدیدترین ترانه های اجرا شده در این سبک می باشد.

محبوب ترین فیت رپ فارسی کدام است؟

موسیقی در ایران یکی از هنر های بسیار محبوب و موسیقی رپ نیز در بین جوانان جایگاه ویژه‌ ای پیدا کرده است. هر کدام از خوانندگان جوانی که پا به این عرصه گذاشته اند با استعداد و توانایی که دارند جزء محبوب ترین خوانندگان ایرانی هستند و تمامی ترانه های آنها چه ترانه هایی که به صورت انفرادی اجرا شده و چه ترانه هایی که به صورت فیت ومشترک اجرا شده با استقبال زیاد مواجه می شود. به خصوص ترانه های فیت که طرفداران هر دو خواننده از آن استقبال می کنند و به همین خاطر ترانه های فیت جزء پر بازدید و پر درخواست محسوب می شود. بدیهی است این سبک رپ از محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردار است. از نمونه های آن می توان اشاره کرد به ترانه های پایدار۱ با همکاری عرفان، لیتو و خشایار،  ترانه پروپاچه از بهزاد خلسه و بهزاد لیتو، ترانه آگاه که توسط یاس و مونرو اجرا شده و بسیاری دیگر از ترانه ها که توسط رپرهای معروف ایرانی اجرا شده است و از محدودیت زیادی در بین جوانان برخوردار هستند.

موزیک ویدیو های بهترین فیت های رپ فارسی را در کجا مشاهده کنیم؟

تمامی ترانه هایی که در این سبک اجرا شده اند، همگی ترانه هایی گوش نواز و شنیدنی هستند و به طور قطع کسانی که به موسیقی رپ علاقه دارند از این نوع ترانه ها استقبال می کنند. با این حال اگر این ترانه ها را به صورت تصویری و ویدئوی تماشا کنید این جذابیت بیشتر خواهد شد، چرا که علاوه بر صدای خواننده مورد علاقه خود تصویر او را همزمان مشاهده خواهید کرد. بهتر است بدانید که تمامی موزیک ویدیو های مربوط به این ترانه ها در یوتیوب، آپارات و بسیاری از سایت های گوگل منتشر شده است. با جستجوی نام هر کدام از موزیک ویدیو های مورد علاقه خود می توانید فیلم مربوط به آن را دریافت کرده و در صورت تمایل آن را برای خود ذخیره و نگهداری کنید.

قدیمی ترین فیت های رپ فارسی کدامند؟

بهتر است بدانید که ترانه هایی که به صورت فیت رپ اجرا می ‌شود فقط منحصر به رپ نیست و سابقه آن به قبل از انقلاب باز می گردد و ترانه های زیادی از آن سال ها وجود دارد که با همکاری دو خواننده اجرا شده است. از جمله قدیمی ترین ترانه هایی که به این سبک خوانده شده می توان به آهنگ “گل سرخ” با صدای سعید شهروز و ناصر عبدالهی و همچنین ترانه “آسمان قدسیان” که توسط دو خواننده پاپ معروف ایرانی یعنی محمد اصفهانی و علیرضا عصار اجرا شده است.

اما در زمینه موسیقی رپ این سبک برای اولین بار توسط هیچکس یک از رپرهای با سابقه و قدیمی در ایران محسوب می‌شود و به او لقب پدر ایران را دادند، اجرا شد و خیلی زود با استقبال زیادی از سوی دیگر رپر ها مواجه شد. به طور کلی قدیمی ترین ترانه های فیت رپ به خوانندگانی از جمله یاس، رضا پیشرو، هیچکس و گروه زدبازی مربوط می شود که تمامی این ترانه ها در بایگانی های سایت های مختلف گوگل وجود دارد.

جدید ترین فیت های رپ فارسی کدامند؟

از زمان اجرای اولین ترانه رپ توسط هیچکس تا کنون بسیاری از رپرها با همکاری یکدیگر به اجرای ترانه های مختلف پرداخته اند و ترانه های زیادی در این سبک در بازار وجود دارد. از جدیدترین نمونه های آن می توان اشاره کرد به ترانه گرگ در سال ۱۳۹۴ توسط حصین، پیشرو و تتلو منتشر شده، ترانه میری تو لک از پیشرو و حصین که در سال ۱۳۹۶ منتشر شده و جدیدترین ترانه فیت مربوط می شود به راک ا چاک که در سال۱۳۹۸ توسط هیدن و پیشرو اجرا و به بازار ارائه شده است.

بهترین فیت های رپ فارسی متعلق به کدام رپر ها می باشد؟

تمامی ترانه های اجرا شده در سبک رپ، ترانه هایی زیبا و شنیدنی هستند که هر کدام با استقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه بودند. ولی از میان آن ها ترانه هایی که توسط رپ های معروف از جمله یاس، پیشرو، هیچکس و زدبازی اجرا شده به عنوان بهترین فیت های رپ فارسی شناخته می شوند. ترانه های شکی نیست از تی دی و اوج، ترانه لز و جوبیا از تی دی و حصین اجرا شده است.

پر حاشیه ترین فیت های رپ فارسی کدامند؟

در میان فیت های مختلفی که در سبک رپ اجرا شده انتشار برخی از آن‌ها با حاشیه و جنجال های زیادی همراه بوده است. چرا که این فیت ها در قالب دیس های رپ فارسی اجرا شده اند و در آن ها برخی از خواننده ها مورد انتقاد قرار گرفتند.

از جمله این فیت ها که در سبک دیس اجرا شده ترانه چرا بدی است که توسط گروه زدبازی و هیچکس اجرا شده است. این ترانه به این دلیل حاشیه ساز و بسیار جنجالی بود که در آن رضا پیشرو از صمیمی ترین دوست های هیچکس با لحنی تند مورد انتقاد قرار گرفته بود.

فیت اتحاد توسط کدام رپر ها منتشر شد؟

ترانه اتحاد یکی از معروف ترین فیت هایی است که در رپ فارسی اجرا شده است و خوانندگی آن را رپر پرطرفدار ایران یاس با همکاری رپر خارجی به نام تک ناین اجرا و خوانندگی کرده است. این ترانه در سال ۱۳۹۲ به بازار منتشر شد و یکی از حرفه ای ترین فیت هایی است که هر دو خواننده با هماهنگی تمام آن را اجرا کرده اند.

معرفی بهترین فیت های رپ فارسی در یوتیوب

معمولا بیشتر ترانه ها و فیت هایی که توسط خوانندگان اجرا و به بازار ارائه می شود در سایت یوتیوب نیز برای کاربران این شبکه منتشر می شود. چرا که تقاضا و درخواست برای اینگونه از ترانه ها در شبکه یوتیوب بسیار زیاد است و به راحتی می توان هر کدام از ترانه های مورد نظر خود را از طریق یوتیوب نیز مشاهده و گوش کنید.

سوالات متداول

 1. آیا موزیک ویدیو های مربوط به بهترین فیت های رپ فارسی ساخته شده است؟

  تمامی موزیک ویدیو های مربوط به بهترین فیت های رپ فارسی در شبکه های یوتیوب و آپارات منتشر شده است.

 2. بهترین فیت های رپ فارسی را چگونه می توان دانلود کرد؟

  برای دانلود بهترین فیت های رپ فارسی می توانید به سایت های مختلف گوگل مراجعه کنید.

 3. قدیمی ترین ترانه های فیت رپ فارسی مربوط به کدام خواننده است؟

  ترانه فیت برای اولین بار توسط هیچکس در موسیقی رپ بکار برده شد.

 4. ترانه فیت اتحاد توسط کدام رپر ایرانی اجرا شده است؟

   این ترانه توسط یاس و تک ناین اجرا و خوانده شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل