پر فروش ترین آلبوم های رپ فارسی از ابتدا تا به امروز

رپ فارسی یکی از پر طرفدار ترین انواع سبک های موسیقی ایرانی است که افراد بسیاری در این زمینه به فعالیت می پردازند و توانسته اند به خوبی انواع آلبوم های مختلف را در این زمینه در کنار آهنگ های مطرح و پر طرفدار ارائه دهند. آلبوم های رپ فارسی و آلبوم های هیپ هاپ ایرانی جزء پر دانلود ترین آلبوم های موزیک ایرانی است و بسیاری از آن ها شهرت جهانی برای خود دارند و در دنیا بسیاری از افراد آن ها را می شناسند.

محتوا پنهان
بهترین آلبوم های رپ فارسی کدامند؟

بهترین آلبوم های رپ فارسی کدامند؟

تا به امروز تعداد بسیاری آلبوم رپ فارسی منتشر شده است که هر کدام از یک خواننده بسیار مطرح و معروف می باشد. در این قسمت ما قصد داریم تعدادی از این دسته از آلبوم ها را که به عنوان بهترین آلبوم های خوانندگان رپ فارسی معرفی شده اند و تعداد دانلود بسیاری را نیز برای خود دارند به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

اشتباه خوب از بهرام

آلبوم اشتباه خود از بهرام یکی از مطرح ترین آلبوم های 16 ترکی رپ فارسی است. این آلبوم در تاریخ سیزدهم تیرماه 1394 توسط بنیاد فرهنگ های مقاومت انتشار یافت که آهنگسازی آن توسط مهدیار آقاجانی و طراحی جلد این آلبوم توسط ستاره ملک زاده انجام شد.

مجاز از سروش هیچکس

دومین آلبوم مطرح سروش هیچکس که در استودیو ضبط شده است و تعداد 16 ترک را در خود دارد، آلبوم مجاز نام دارد. این آلبوم در 11 فروردین 1399 تحت لیبل ملتفت انتشار یافت و شخص هیچ‌ کس تهیه کنندگی آلبوم را انجام داده است و آهنگسازی آلبوم نیز به وسیله مهدیار آقاجانی به همراه حسن و حکمت انجام شده است.

24 ساعت از بهرام

دیگر آلبوم مطرح از بهرام، آلبوم 24 سال بود که در تعداد 9 ترک به عنوان چهارمین آلبوم رسمی این خواننده در تاریخ 28 مرداد 1387 منتشر شد. احسان ضیا (آتور) آهنگساز و طراح جلد این مجموعه بوده و “کید راحیم” وی را در تهیه کنندگی این آلبوم همراهی کرده است.

جنگل آسفالت از هیچکس

اولین آلبوم موسیقی رپ فارسی جنگل آسفالت از هیچکس است که در تعداد 12 ترک منتشر شد و مانند همیشه آهنگسازی این آلبوم توسط مهدیار آقاجانی انجام شد. می توان گفت این آلبوم جزء تاثیر گذار ترین آلبوم های این خواننده و به طور کلی رپ فارسی است.

مرد تنها از علی سورنا

اولین آلبوم رسمی علی سورنا به نام مرد تنها در تاریخ 19 بهمن 1390 در تعداد 10 ترک منتشر شد. قطعات “حالا وقت خواب نیست” و “خاک سرخ” جزء دسته قطعات این آلبوم هستند که حال و هوای اجتماعی و سیاسی را با خود به همراه دارند.

گوزن از سورنا

دیگر آلبوم رپ فارسی که بسیار پر طرفدار نیز بود، آلبوم گوزن از سورنا نام دارد که در تعداد 18 ترک نیز منتشر شد. آهنگسازان این مجموعه عبارت اند از سورنا، سعید دهقان، شمررونی و نجوا، این آلبوم یکی از مفهومی ترین آلبوم های رپ فارسی بود که معروف ترین آهنگ آن ناخدا نام داشت.

بزرگ از گروه بزرگ ( مهراد هیدن و سامان ویلسون)

یکی از بهترین آلبوم های رپ فارسی که تا به امروز منتشر شده است، آلبوم بزرگ از گروه بزرگ است. این آلبوم حدودا 19 ترک را در خود دارد و مهمان های مطرحی مانند سهراب ام جی نیز در این آلبوم حضور دارند. ناگفته نماند که به دلیل پخش این آهنگ به صورت همگانی، فروش بسیار بالایی را نیز برای خود داشته است.

ریل از رضا پیشرو

آلبوم ریل از رضا پیشرو در سال 1396 به همراه 14 ترک منتشر شد. این آلبوم بسیار مطرح توسط ریل ریکوردز ضبط شده است و افرادی مانند حصین و علی اوج نیز با پیشرو همکاری کرده اند. پیشرو در این آلبوم بسیار خوب دیده شده و مجموعه ای بی نظیر را منتشر کرده است.

زیر و بم زیرزمین از علی قاف

آلبوم زیر و بم زیرزمین از قاف یکی از مطرح ترین آلبوم هایی بود که البته بسیار دیر به دلیل به دلیل مشکلات خروج این فرد از کشور منتشر شد. در این آلبوم افرادی مانند فدایی، بیداد، ریویل و ۷خط و لوکی نیز حضور دارند و آلبوم نیز توسط مهدیار آقاجانی تهیه شده است. تعداد ترک این آلبوم 12 عدد است.

فرکانس از کمپانی خط

آلبوم فرکانس یکی از دسته آلبوم های گروهی است که توسط کمپانی خط منتشر شده است. با دانلود این آلبوم شما می توانید صدای رپر های مانند حصین و یا پیشرو را بشنوید. از معروف ترین آهنگ های این آلبوم می توان به راک و چاک فیت غیر منتظره پیشرو و هیدن اشاره کرد.

آوار از سورنا

آلبوم هشت ترکیه سورنا به نام آوار نیز دیگر آلبوم مطرح رپ فارسی است که تا به امروز منتشر شده و تعداد دانلود بسیاری را از آن خود کرده است. آهنگ هایی مانند به بچت بگو، نمیترسم، شروع، مجنون شهر، دو شب، اتل متل، با من قدم بزن و آوار در این آلبوم قرار دارند که جزء پر دانلود ترین آهنگ های این آلبوم هستند.

سکوت از بهرام

آلبوم سکوت از بهرام دیگر آلبوم مطرح ایران خواننده است که تا به امروز منتشر شده. این آلبوم حدودا 14 ترک را در خود دارد و در اردیبهشت ماه سال 1390 منتشر شده است.  آهنگسازی این آلبوم توسط احسان ضیا (آتور) و مضراب (آهنگ در نرو) انجام شده است، میکس و مستر و کاور نیز بر عهده آتور بوده است.

زاخار نامه از گروه زدبازی

آلبوم زاخار نامه اولین آلبوم گروه زد بازی بود که در تعداد 10 ترک در تاریخ 16 خرداد 1391 منتشر شد. مهراد هیدن، سهراب ام جی، سیجل، علیرضا جی‌جی و هیکا خوانندگان اصلی این آلبوم بودند. هیچ‌ کس، بهزاد لیتو به صورت مهمان در این آلبوم حضور داشتند.

نگار از سورنا

یکی از مفهومی ترین آلبوم های علی سورنا، آلبوم نگار از است که در تعداد 13 ترک منتشر شده است. طرفداران این خواننده علت محبوبیت این آلبوم را مفهومی بودن آهنگ های آن دانسته اند.

اوردوز 3 از کمپانی خط

آلبوم اوردوز 3 نیز یکی از آلبوم های بسیار مطرح رپ فارسی است که توسط کمپانی خط ساخته شده و رپر های مطرح بسیاری مانند شایع، خلسه و ام جی در آن حضور دارند. می توانید این آلبوم را از تمامی سایت های معتبر به راحتی دانلود کنید.

آلبوم های رپ فارسی را چگونه دانلود کنیم؟

برای دانلود های آلبوم های رپ فارس از رپرهای ایران توصیه می شود به راحتی با مراجعه به انواع سایت های معتبر با جست و جو نام آلبوم به همراه خواننده اقدام به دانلود کردن آن ها کنید. کافیست تنها نام خواننده را در کنار نام آلبوم جست و جو کرده و سپس وارد سایت های معتبر شوید. شما می توانید به صورت جداگانه نام ترک های این آلبوم را نیز جست و جو کنید و تنها یک ترک از این آلبوم را دانلود کنید. سایت های معتبر معمولا تمامی آهنگ ها را در یک فایل زیپ قرار می دهند و برای دانلود آن را عرضه می کنند. شما می توانید هم چنین به صورت آنلاین نیز ابتدا تمامی آهنگ ها را مشاهده کرده و سپس اقدام به دانلود کردن آن ها کنید.

کدام رپر ها بیشترین تعداد آلبوم های رپ فارسی را منتشر کرده اند؟

کدام رپر ها بیشترین تعداد آلبوم های رپ فارسی را منتشر کرده اند؟

در بین رپر های فارسی افرادی هستند که به دلیل طرفداران بسیاری که برای خود دارند آلبوم های بسیار زیادی را منتشر می کنند و این آلبوم ها همواره در انواع سایت های معتبر برای دانلود قرار می گیرند. از بین این رپر ها اما افرادی هستند که تا به امروز آلبوم های بسیاری را منتشر کرده اند و برخی نیز انواع رکورد های مختلف را با منتشر کردن آلبوم های خود ارائه داده اند. به انواع مثال افرادی مانند هیچکس، یاس، پیشرو، سورنا، بهرام و یا گروه زدبازی تا به امروز جزء دسته رپر ها و گروه رپری فارسی هستند که تعداد آلبوم بسیار زیادی را منتشر کرده اند و کار های آن ها نیز همواره جزء بهترین آلبوم های رپ فارسی قرار گرفته است. می توانید تمامی آلبوم های این افراد را با جست و جو در گوگل به راحتی دانلود کرده و از گوش دادن به آن ها لذت ببرید.

اولین آلبوم رپ فارسی کدام بود؟

همان طور که اشاره کردیم، اولین آلبوم رپ فارسی توسط پدر رپ فارسی یعنی هیچکس به نام جنگل آسفالت منتشر شد. این آلبوم در همان زمان جنجال بسیاری را برپا کرد و تقریبا هر فردی که علاقه مند به موسیقی رپ بود این آلبوم را دانلود کرده و به آن ها گوش می داد. آلبوم های رپ فارسی هر کدام دارای طرفداران مخصوص به خود است اما زمانی که آلبومی به عنوان اول آلبوم رپ فارسی منتشر می شود و تمامی حواس ها به سمت او است، موضوع کاملا متفاوت است. معمولا اولین ها همواره به عنوان الگو برای دیگر افراد قرار می گیرند و آلبوم جنگل آسفالت سروده هیچکس نیز تا به امروز الگو بسیاری برای خوانندگان رپ فارسی بوده که قصد داشتند در این زمینه پیشرفت کنند. می توانید به صورت آنلاین از طریق یوتیوب اقدام به گوش دادن انواع ترک های این آلبوم کنید و یا از طریق روش هایی که در عنوان قبلی به شما عزیزان معرفی کردیم اقدام به دانلود کردن این آلبوم کرده و سپس ترک های موجود در این آلبوم را گوش دهید. قطعا پس از پایان این آلبوم به این نتیجه می رسید که چرا به هیچکس لقب پدر رپ فارسی را داده اند.

جدید ترین آلبوم های رپ فارسی کدامند؟

جدید ترین آلبوم های رپ فارسی کدامند؟

هر ساله چندین بار رپر های فارس اقدام به ارائه انواع آلبوم های مختلف می کنند که طرفداران می توانند آن ها را طریق انواع سایت های معتبر دانلود کرده و برای خود داشته باشند. خوانندگانی مانند امیر تتلو، سپهر خلسه و یا بهزاد لیتو جزء دسته رپر های مطرح فارسی هستند که آلبوم های بسیاری را منتشر می کنند. از جدید ترین آلبوم های رپ فارسی می توان به آلبوم سپهر خلسه و هم چنین آلبوم قویدل اشاره کنیم که به تازگی منتشر کرده اند و دانلود های بسیاری را نیز از آن خود کرده اند.

شما می توانید ابتدا با مراجعه به انواع سایت های معتبر به صورت آنلاین ترک های موجود در این آلبوم ها را گوش دهید و سپس اقدام به دانلود کردن آن ها کنید. برای اطلاع از اخبار مربوط به جدید ترین آلبوم های این دسته از رپر ها می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام آن ها هر زمان که این خوانندگان اقدام به ارائه انواع آلبوم های مختلف کردن مطلع شوید. معمولا خوانندگان در ابتدا آلبوم های خود در اپلیکیشن هایی مانند اسپاتی فای و یا soundcloud قرار می دهند و سپس به انواع سایت های دیگر راه پیدا می کند که شما می توانید به صورت رایگان آن ها را دانلود کنید. البته ناگفته نماند که می توانید با دنبال کردن انواع کانال های تلگرامی خبری نیز اقدام به مشاهده کردن اخبار مربوط به این دسته از رپر ها کنید و از همین طریق نیز اقدام به دانلود کردن انواع آلبوم های این رپر ها کنید.

کدام آلبوم های رپ فارسی بیشترین تعداد ترک را دارند؟

آلبوم گوزن از علی سورنا یکی از بهترین آلبوم های رپ فارسی است که تا به امروز منتشر شده و تعداد 18 ترک را در خود قرار داده است که به عنوان یکی از مطرح ترین آلبوم های رپ فارسی شناخته می شود که تعداد ترک های بسیاری را در خود قرار داده است. این آلبوم همان طور که اشاره کردیم جزء بهترین ها قرار گرفته است و تعداد دانلود بسیار زیادی را نیز از آن خود کرده است. علی سورنا، یکی از رپر های قدیمی خوب کشورمان است که توانسته با منتشر کردن انواع آهنگ های رپ مطرح مانند آهنگ با من قدم بزن به شهرت بسیار بالایی دست پیدا کند.

سورنا نیز مانند بسیاری از رپر های مطرح دیگر مانند یاس، ترک هایی را منتشر می کند که در آن ها از ناسزا ها استفاده نمی کند و به خوبی بیان خود را به شنونده منتقل می کند طوری که هر فرد با هر سن و سالی می تواند به راحتی ترک های این شخص را گوش دهد. البته ناگفته نماند که علی سورنا آهنگ هایی بسیار مفهومی را از خود ارائه می دهد و همین مفهومی بودن آهنگ ها باعث شده تا طرفداران بسیاری را برای خود داشته باشد. به عنوان مثال شاید آهنگ ناخدا از سورنا برای برخی از افراد تنها یک آهنگ رپ باشد که متن و موسیقی بسیار خوبی را برای خود دارد اما به صورت کلی یک آهنگ کاملا مفهومی است که نیازمند توضیح واژه ها و معنای جملات است.

کدام آلبوم های رپ فارسی کمترین تعداد ترک را دارند؟

کدام آلبوم های رپ فارسی کمترین تعداد ترک را دارند؟

همان طور که آلبوم های رپ فارسی با تعداد ترک بالا وجود دارند، آلبوم های رپ فارسی با تعداد ترک پایین نیز در این بین دیده می شوند. به عنوان مثال، بهرام یکی از رپر های نسل یک است که تا به امروز انواع آلبوم های بسیاری را منتشر کرده است اما از بین این آلبوم ها، یکی از بهترین ها به نام 24 ساعت که در عنوان های قبلی نیز به شما معرفی کردیم، جزء دسته آلبوم هایی است که تعداد ترک کمی را برای خود دارد.

این آلبوم تنها 9 ترک را برای خود دارد و به نوعی می توان گفت که دقیقا نصف آلبوم گوزن علی سورنا که بیشتر تعداد ترک را برای خود دارد، دیده می شود. آلبوم 24 ساعت از بهرام، با این که تعداد ترک کمی را برای خود دارد اما به خوبی توانست پس از منتشر شدن در بین طرفداران موسیقی رپ دیده شود و به عنوان یکی از مطرح ترین آلبوم های رپ شناخته شود. این آلبوم تا به امروز در بسیاری از سایت های معتبر منتشر شده است و تعداد دانلود بسیاری را برای خود داشته است. اگر در بین سایت های مخصوص به رپ و آلبوم های آن ها بگردید، مشاهده می کنید که بار ها تا به امروز به این موضوع اشاره شده است که آلبوم 24 ساعت بهرام تا به امروز تعداد دانلود بسیاری را از آن خود کرده است و همواره در تمامی لیست های مربوط به معرفی انواع آلبوم های رپ فارسی نام این آلبوم قرار دارد.

گران ترین آلبوم های رپ فارسی کدامند؟

معمولا در بین رپر های مطرح فارسی، آلبوم هایی که منتشر می شود به عنوان یک آلبوم رایگان دیده می شود. رایگان بودن این دسته از آلبوم ها به این دلیل است که افراد بتوانند به راحتی آن ها را دانلود کردن و برای خود داشته باشند اما برخی از آلبوم هایی که توسط رپر های خارج از کشور منتشر می شوند مانند آلبوم های امیر تتلو و یا آلبوم های مهراد هیدن، از طریق انواع پلتفرم های مختلف برای فروش ارائه می شوند.

به عنوان مثال آلبوم های امیر تتلو و آلبوم بزرگ از گروه بزرگ جزء دسته آلبوم های گران قیمت رپر های ایرانی هستند که تا به امروز منتشر شده و تعداد دانلود بسیاری را نیز از آن خود کرده اند. می توانید با مراجعه به انواع سایت های معتبر اقدام به دانلود این دسته از آلبوم ها کنید زیرا در حال حاضر آن ها به صورت رایگان در بسیاری از سایت ها قرار دارند. معمولا آلبوم هایی که برای فروش عرضه می شوند، برای دوره کوتاه مدتی قیمتی بر روی آن ها گذاشته شده و سپس به صورت رایگان ارائه می شوند. می توانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام این دسته از رپر ها از جدید ترین اخبار مربوط به آلبوم های فروشی آن ها نیز به راحتی مطلع شوید.

ارزان ترین آلبوم های رپ فارسی کدامند؟

ارزان ترین آلبوم های رپ فارسی کدامند؟

در بین آلبوم هایی که برای فروش قرار گرفته می شود، معمولا قیمت های بالایی برای آن ها قرار گرفته می شود، مگر این که افراد به صورت مزایده قیمت های بالا را بر روی آلبوم های رپر ها قرار دهند که معمولا آلبوم هایی که توسط امیر تتلو منتشر می شود به صورت مزایده در کلاب هاوس او قیمت بر روی آن ها قرار گرفته می شود. آلبوم های امیر تتلو همواره با قیمت بسیار بالایی عرضه و فروخته می شوند اما آلبوم های دیگر خوانندگان مانند گروه زد بازی و یا بزرگ با قیمت مقرون به صرفه ای ارائه می شوند.

البته ناگفته نماند که در آخر بسیاری از افراد سعی بر این دارند که آلبوم های رپ فارسی را به صورت رایگان برای خود داشته باشند و تقریبا می توان گفت که درصد بسیاری از افراد صبر می کنند تا آلبوم ها به صورت رایگان منتشر شود. اگر بخواهیم بیشتر به این موضوع دقت داشته باشیم، متوجه می شویم که آلبوم هایی که برای فروش عرضه می شوند، بیشتر توسط افرادی خریداری می شوند که در خارج از کشور زندگی می کنند. این کار به این دلیل انجام می شود، زیرا درگاه پرداخت برای افراد داخل ایران وجود ندارد و همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از افراد اقدام به خریداری کردن این دسته از آلبوم های نکنند و صبر کنند تا آلبوم ها به صورت آنلاین منتشر شوند.

پر فروش ترین آلبوم های رپ فارسی

در ابتدا باید به شما عزیزان بگوییم که آلبوم های رپ فارسی بیشتر به صورت رایگان منتشر می شوند و از بین آن ها آلبوم های رپ فارسی بسیار کمی وجود دارد که به عنوان پر فروش ترین ها دیده می شوند. به صورت کلی اما معمولا آلبوم های امیر تتلو در این بین وجود دارند که به هنگام انتشار زمانی که در مزایده ها قرار گرفته می شوند افراد بسیاری اقدام به ارائه انواع قیمت های مختلف می کنند و سپس تعداد خرید بسیاری را از آن خود می کنند. آلبوم های امیر تتلو همواره رکورد های بسیاری را از آن خود می کند که یکی از آن ها رکورد های فروش است.

کم فروش ترین آلبوم های رپ فارسی

کم فروش ترین آلبوم های رپ فارسی

برخی از آلبوم هایی که توسط انواع رپر های مطرح منتشر می شوند قیمت را بر روی خود قرار می دهند اما موضوع از این قرار است که برخی از آلبوم ها آنقدر که باید فروش خوبی را برای خود ندارند و به عنوان یکی از کم فروش ترین آلبوم های رپ فارسی دیده می شوند. معمولا این دسته از آلبوم ها از طریق رپر های تازه وارد مانند ارشی ای کی منتشر می شوند که افراد آشناییت زیادی با آن ها نداشته و اطلاعی از انتشار آلبوم آن ها ندارند.

سوالات متداول

  1. چگونه اقدام به دانلود آلبوم های رپ فارسی کنیم؟

    می توانید با مراجعه به انواع سایت های معتبر اقدام به دانلود انواع آلبوم های رپ فارسی کنید.

  2. آیا این دسته از آلبوم ها برای فروش نیز عرضه می شوند؟

    برخی از آلبوم های برای فروش نیز عرضه شده و فروش بالایی را نیز از آن خود می کنند.

  3. کدام خوانندگان رکورد پر فروش ترین آلبوم های رپ فارسی را از آن خود کرده اند؟

    امیر تتلو یکی از رپر های مطرح ایرانی است که این رکورد را از آن خود دارد.

admin

11 سال خدمات بهینه سازی ارائه می دهم و از اولین بهینه سازهای وب فارسی در زمینه بازی ها و ترفندهایشان هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا